Rýma: rychle zacházíme doma

Lidé čelí nachlazení, bez ohledu na roční období. První příznaky nachlazení jsou obvykle rýma a kašel. Každý ví, že kvůli dlouhodobé léčbě jsou léky návykové na tělo. Proto lidé často hledají lidové prostředky, které mohou rychle vyléčit rýmu a další příznaky nemoci.

Příčiny rýmy

Nejběžnějším příznakem chřipky je rýma. Viry chřipky umírají pod vlivem slunečního světla, jsou odnášeny čerstvým vzduchem, a proto je nutné místnost častěji vysílat.

Ve většině případů je rýma způsobena virovými a bakteriálními infekcemi. V těchto případech se kromě sekrece způsobené zánětem nosu vyskytují i ​​jiné příznaky. Například:

 • dušnost;
 • kýchání;
 • kašel;
 • změna hlasu;
 • nedostatek zápachu;
 • bolest hlavy.

Během dne prochází nosem velké množství vzduchu. Je nutné zajistit podmínky, za kterých bude nos vždy teplý a vlhký. Pokud není vzduch dostatečně zvlhčený a zahřátý, poškodí tkáně plic.

Cilia - vláknité buňky, které se nacházejí v nose osoby. Chrání nosní průchody před jemnými prachovými částicemi avirus. Virus může zcela zastavit pohyb řasinky a pak nasální sliznice uschne, stane se lepkavá a bude vypadat jako lepidlo. Když přestane kolísat řasinka, tajemství se hromadí v zadní části nosu a lidé dostávají rýmu.

Viz také: Způsoby, jak se zbavit lupů

Společný chlad

Metody léčby

Zpočátku musíte pochopit, že léčba rýmy lidovými prostředky není tak rychlá jako léčba. Je také nutné mít na paměti, že těhotné ženy a děti dostávají speciální léčbu, která se liší od léčby normálního dospělého. Zvažte několik účinných a jednoduchých způsobů, jak léčit nachlazení lidovými prostředky. Aby bylo možné rychle vyléčit rýmu s lidovými prostředky u dospělého, je nezbytné:

 • Česnek má silný antibiotický účinek. Opečte 3-4 stroužky česneku a smažte je s máslem 1 minutu. Smíchejte s teplým mlékem a vypijte dvakrát denně po několik dní. Česnek je nejlepším lékem pro léčbu chladu;
 • Hybridní Hawk. Předpokládá se, že obsahuje chemické látky, které mohou snížit edém sliznice a zánět. To může být nalezené ve formě kapslí, čaje nebo sušených částí byliny dělat čaj;

Česnek má silný antibiotický účinek

\ t
 • Zázvor je přírodní protizánětlivé činidlo a má antivirové, antibakteriální a expektorační vlastnosti. Dejte 1lžíce nasekané zázvor v 1-2 šálků vody. Do 5 minut se vaří čaj. Kmen, přidejte přírodní med a nápoj je připraven.
 • Listy kopřivy jsou populární léčbou alergické rýmy a postnatální rýmy s alergickou složkou;
 • Existuje další jednoduchý způsob, jak to každý ví. Aloe šťáva - jeden z nejúčinnějších lidových prostředků v léčbě rýmy, která rychle vrátí osobě možnost dýchat. Směs se míchá 1 hodinu. Já tekutý med, nerafinovaný slunečnicový olej, propolis, aloe šťáva a nechat vyluhovat 1-2 dny. Potom ráno a večer pohřbeme 2 až 3 kapky;

Zázvor je přírodní protizánětlivé činidlo

 • Cibule jsou dalším lidovým lékem, který rychle vyléčí zima. Cibuli lze použít ve formě kapek z nachlazení. Musíte vzít jednu cibuli a dát ji tiskem. Výsledná šťáva se zředí vodou v poměru 1: 1 a filtruje se přes dvojitou vrstvu obvazu. Ráno a večer pohřbte nos do každé nosní dírky. Výtok z nosu zmizí za den;
 • Smíchejte 1 šálek teplé vody, 1 lžičku soli a špetku sody. Vezměte jednu stříkačku a nastříkejte směs do nozder;
 • Mátový olej. Mátový olej zředěný v teplé vodě musí být umístěn vedle nosu a inhalován. Proveďte to pravidelně, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Rýma u těhotných žen

\ t

Následující lidové prostředky pomohou rychle vyléčit rýmu u těhotných žen:

 • Litr vody k naplněnísklenice sušeného ovoce kalina a vaří se po dobu 15 minut. Vývar se nechá vařit po dobu 40 minut, pak se kmen a přidat 4 lžíce. Já medu Po jídle vezměte půl šálku 4 krát denně;
 • Spojte se stejným dílem: anýzové ovoce, maliny, lipové květy, lékárna heřmánek a matka a nevlastní matka. Lžíce bylinek nalijte dva šálky vařící vody a vařte 15 minut. Napjatý nápoj pít teplý v půl sklenice 4 krát denně;
 • Surová řepná šťáva se instiluje 1-2 kapky do obou nozder několikrát denně. Vařenou řepnou šťávu zřeďte v poměru 1: 2 s teplou vodou a kapkami 3-5 kapek 4krát denně;
 • Lékaři doporučují pití lžíce 5-6 krát denně šťávu z čerstvé mrkve. Také, mrkev šťáva může být smíchán ve stejných částech s olivovým olejem a kapání 4 kapky 4-6 krát denně.

To je zajímavé: Chemický perm vlasy na střední srsti

Mrkvová šťáva

Věnujte pozornost! Těhotné ženy jsou stejně citlivé jako děti. Před použitím jakýchkoliv léků nebo lidových léků se proto poraďte se svým lékařem.

Prevence

Rýma na celém světě je nejčastějším onemocněním. Jak čínská moudrost říká: „Sto nemocí začíná z nachlazení!“ Rýma není zřídka příčinou chronických onemocnění orgánu.

První a jedna z nejdůležitějších podmínek - když člověk onemocní akutními respiračními chorobami - je třeba najít příležitost, jak se dostat doma. Abytělo maximálně využilo všech svých ochranných schopností a úplně se zotavilo z chladu.

Může být užitečné: Jak rychle a účinně léčit bolest v krku lidovými prostředky

Nos z nosu

Druhá věc, kterou by si každý měl pamatovat, je mytí nosu a odstranění produktů zánětu. Za tímto účelem: fyziologický roztok a mořská voda, které lze zakoupit v lékárnách nebo pravidelný solný roztok, vyrobený doma.

Nezapomeňte posílit imunitu. Protože silná imunita ochrání váš nosohltan před vývojem patogenní mikroflóry. Můžete se také uchýlit k příkladu obyvatel Asie a nosit ochranný obvaz.

Je třeba učinit závěr, že čím silnější je vaše imunita a tělo nebude podchlazené, tím méně často onemocníte. Nezapomeňte na vzduch a navlhčit místnost, ve které se nacházíte, a pak bude vaše rodina vždy zdravá.

Přečtěte si také: Užitečné vlastnosti a složení divoké růže

Nezapomeňte posílit svou imunitu

Léčba rýmy u dětí

Je pravděpodobnější, že děti budou mít nachlazení. Rodiče se vždy obávají a paniky, že se jejich dítě stává pomalým a sedavým.

Pokud je však dítě nemocné a má kašel nebo výtok z nosu, rodiče se nejprve obracejí na své matky a babičky. Koneckonců, babičky udržet recepty lidových prostředků, které budou rychle pomoci v léčbě rýmy a dalšíonemocnění dětí.

Je důležité reagovat na rané stadium onemocnění. Před virovou rýmou se stává bakteriální.

Rýma u dětí

Pediatři předepisují léky, které vysychají nosem. Některé z nich zpomalují nebo dokonce zastavují pohyb řasinek v epitelu a krátce zastavují přirozené očištění těla těchto tajemství.

Děti mladší než extrémně mají problémy se zimou. Mateřské mléko jim poskytuje imunitní ochranu, a proto prakticky neublíží. Rodiče začínají čelit rychlému hledání lidových prostředků pro své děti, které pomohou při léčbě rýmy, blíže 2 roky. V dětském věku je v období od 2 do 3 let adaptační období ve školce. Následující recepty vám proto pomohou při řešení chladu, a to:

 • 1 lžíce. sušené květy heřmánku nalijte 50 ml převařené vody a odkapejte do obou nosních dírek;
 • Považuje se za účinnější fermentovat řepnou šťávu. K tomu, třít surové řepy a pomocí gázy získat šťávu, která by měla být ponechána na jeden den. Pak pohřbeme 2-3 kapky několikrát denně;

Šťáva z řepy

 • Nalijeme cibulovou dužinu sklenicí horkého rostlinného oleje a necháme po dobu 6-8 hodin. Kapalina musí být vypuštěna a výsledný cibulový olej otřete nosní sliznici silnou rýmou;
 • Zahřívání nosu. Můžete si vzít pytel ohřáté soli nebo vařená vejce a dát na nosdítě Je nutné je aplikovat, dokud nevychladnou;
 • Kombinace cibule a medu. 2 lžičky cibulové šťávy smíchané s tekutým medem ve stejných částech. Výsledná kapalina 2-3 kapky spadnou do každé nozdry. Tento postup musí být proveden 4-5 krát denně;
 • Aloe také pomáhá dětem. Je nutné ředit aloe šťávu vodou v poměru 1:10 a 3 až 4 kapky do každé nosní dírky vmíchané 3 až 5krát denně;

Aloe posiluje zdraví

 • Rostlina Kalanchoe může usnadnit dýchání dítěte. Když začnete nachlazení, stačí 2-3krát denně rozmazat nosem šťávou z čerstvých listů kalanchoe nebo kapkami 3-5 kapek;
 • Inhalace je stará metoda léčby nachlazení a kašle. Lze vařit s různými bylinkami. Ale klasika je inhalace sodovky a heřmánku. Potřebujete 2-3 lžičky heřmánku, půl lžičky sody a litr vody;
 • Stříbrná voda může zničit více než 650 druhů patogenů. Do předem vyčištěných nosních dírek je nutné odkapávat 2-3 kapky stříbrné vody, kterou lze zakoupit v lékárně.
Pokud však lidové prostředky nepřinesly při řešení tohoto problému žádný užitek, je nejlepší vyhledat odbornou pomoc od lékaře.

Společný chlad

Léky na nachlazení

\ t
Antibakteriální léčiva Antivirová Vasoconstrictor Mukoaktivní Homeopatie Moisturizers Léky nakoloidní stříbro
Framecithin Interferon Naftthyzinum Acetylcystein Euphorbium AquaMaris Protargol
Bioparox Arbidol Xymelin Ambroxol Compositum Aqualor Collargol
Mupirocin Kipferon Galazolin Lasolvan Edas - 131 Saline Argentum Plus
Octenisept Viferon Nazol děti Delufen Dolphin Vitargol
Polydex Tamiflu Nazivin
Isofra Grippferon Nazol