Rozpočet verze kuchyně nástěnné dekorace: moderní nápady, fotografie

Moderní kuchyně je epicentrem multifunkčnosti v domě a její stěny jsou speciální architektonické struktury, které vyžadují přesnost výpočtů, spolehlivost uzávěrů, odolnost vůči teplotám a vlhkosti, proto všechny myšlenky týkající se výzdoby zdí, před jejich proměnou v realitu, by měly být co nejvíc ohleduplný a rozpočet končí - pečlivě promyšlený dvakrát.


Vytvoření konstrukce stěny je jedním z prvních kroků v celé rekonstrukci kuchyně. Záleží na tom, jak bude místnost jako celek vypadat po dokončení renovačních prací. Mezi etapami plánování výzdoby stěn a provedení plánované práce, je nutné přemýšlet nad výplní nábytku kuchyňského prostoru, určit umístění vaření a jídelny, a zajistit prostornost všech potřebných domácích spotřebičů.

Vnitřní styl a prostorové zóny ovlivňují výběr materiálů pro povrchovou úpravu.

Široký výběr moderních architektonických stylů vám umožní znovu vytvořit téměř jakoukoliv představu o zdobení zdí kuchyně a množství "nově razených" stavebních materiálů v supermarketech to může udělat v rozpočtu.

Interiér kuchyně v zelených odstínech

Bez ohledu na výběr architektonického stylu, existují určité požadavky na všechny dokončovací materiály pro kuchyňský prostor, mezi nimi:

 • odolnost proti vlhkosti a výrazným výkyvům teploty;
 • možnost provádění mokrého čištění a čištění mastných kapek detergentemfinanční prostředky;
 • odolnost vůči hromadění mikroorganismů a škodlivých bakterií.

Při rozhodování o možnostech dekorace kuchyňské stěny lze z článků nebo fotografií na internetu čerpat mnoho nápadů. "Otevřít všechny vnitřní příběhy" každého nátěru lze zkoumat pouze po každém z nich, takže po opravě nejsou žádné problémy ani nepředvídané situace.

Zajímavé: Svítidla v kuchyni

Variace obložení stěn

Většina moderních kuchyňských stěn splňuje provozní kritéria, umožňuje ztělesnit nápadité nápady designu a dekorace. Některé z nich se mohou pochlubit i trvanlivostí.

Zdobení kuchyňských stěn dekoračním kamenem a barvou

Materiály pro obložení stěn v kuchyňském prostoru jsou reprezentovány:

 • dlaždice;
 • nástěnné malby;
 • dekorační omítka;
 • tapety;
 • plastové panely;
 • laminátové podlahy;
 • MDF panely;
 • ohebný kámen;
 • přírodní kámen;
 • dekorativní umělý kámen.
Každý z nich má své klady a zápory. Chcete-li si vybrat nejlepší možnost, musíte zvážit oblast místnosti, větrání místnosti, požadovaný architektonický styl a finanční možnosti.

Po shromáždění všech tužeb a požadavků, aby výsledek byl co nejočekávanější, a materiál byl praktický a originální, měli byste se podrobněji podívat na každý z navrhovaných nátěrů.

Zdobení stěn kuchyně plastovými panely

Zajímavé: Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Dlaždice nebo keramická dlažba

Nejoblíbenějším typem povrchové úpravy v kuchyňském prostoru je dlažba nebo keramická dlažba. Taková obliba keramických dlaždic je vysvětlena:

 1. trvanlivost;
 2. odolnost proti vlhkosti;
 3. snadné čištění;
 4. druh zdiva;
 5. schopnost používat zonální;
 6. neexistence nutnosti připravovat stěny před pokládkou;
 7. kompatibilita s jinými typy povrchových úprav;
 8. široké odstupňování nákladů.
Nejčastěji jsou kuchyňské zástěry vyrobeny z dlaždic. Moderní dlaždice pro nástěnnou výzdobu se vyznačují pestrou paletou barev a kreativním designem, takže ji lze použít téměř ve všech stylistických úpravách interiéru.

Zástěra v kuchyni keramických obkladaček

Deska může být hladká, texturovaná, lesklá nebo matná. Vzácné případy plného opláštění.obklady, nejčastěji se jedná o sektory v blízkosti dřezu a desky, nebo jednotlivé akcentové stěny.

V poslední době je „stožár-hev“ dokončování zástěry kuchyňské plochy „kamennou“ dlaždicí nebo působením přírodního dřeva a dokonce s opakující se texturou. Pomocí těchto dlaždic můžete zdůraznit ekologický styl místnosti bez ztráty funkčnosti.

Zajímavé: Provence ve stylu kuchyně: tipy, nápady, fotografie

Nátěry stěn

Malování stěn má hlavní výhodu mezi jinými způsoby konečná úprava - schopnost vytvořit jedinečné barevné pozadí mícháním barev. Malba stěn je důležitá v jakémkoli architektonickém stylu: od klasického a koloniálního až po high-tech a boho-chic. Správná kombinace barev zvětší prostor nebo vytvoří zvláštní atmosféru.

Jediný negativní je povinný výskyt rovného povrchu. Je-li malování stěn samo o sobě rychlou a rozpočtovou možností, je jejich vyrovnání nákladným a časově náročným procesem.

Fotografie povrchových úprav kuchyňských stěn nalezené na internetu malováním prokazují význam jak v malých bytech, tak v soukromých prostorných domech. To je dáno dokonalou kompatibilitou dvou nebo tří prostorů a zároveň je rozděluje do zón a kombinuje je do jedné vnitřní kompozice.

Malování stěn v kuchyni je rychlá a rozpočtová možnost

Hlavním proudem projektů v oblasti kuchyňského designu je vytvoření samostatné černé přední stěnymatná barva. Taková stěna zvýrazňuje bez nadměrných hodnot nebo s možností zaznamenávat zprávy nebo recepty.

Ozdobné omítky

Dekorativní omítka je konečnou směsí na bázi vody nebo bezvodé. Dekorativní omítka se liší od nátěru tím, že kromě barvicí směsi obsahuje také vazebné prvky - kamenný prášek, lněná vlákna atd. Dekorativní omítka se děje:

 • strukturální;
 • benátský;
 • s mramorovou strouhankou;
 • písčitá;
 • polymer;
 • silikon;
 • silikát;
 • stádo.

Pro dokončování zdí kuchyně je vhodná dekorativní omítka na bázi silikátu, která je odolná proti zvýšenému znečištění a vlhkosti, a přezkoumáním mnoha fotografií na internetu můžete najít nápady pro různé techniky jejího použití.

Dekorativní omítkové stěny v kuchyni

Použití dekorativní omítky výrazně ušetří na pracovní síle stavebních dělníků, protože všechny techniky její aplikace jsou snadno proveditelné a mohou je provádět sami majitelé prostor bez velkých zkušeností. Odvážní experimentátoři mohou vytvořit takovou omítku sami, pomocí tmelů. Tato možnost se liší od vzhledu a je levnější.

Zajímavé: Oprava z přírodních materiálů

Tapetu lze bezpečně považovat za klasiku konečných materiálů

Široká škála tapet vám umožní vybrat to nejlepšímožnost. Pro kuchyni je praktičtější zvolit vinylovou tapetu, lze ji prát v pracích prostředcích, jsou nejodolnější vůči vlhkosti mezi všemi typy tapet a neabsorbují pachy jako papír.

Pro zdobení stěn stolního segmentu kuchyně jsou vhodné i netkané tapety, které vizuálně „skryjí“ povrchové nepravidelnosti.

Většinu času, to jsou obrazy, které čekají na tapetu, protože jiné materiály nejsou schopny sdělit, co tapeta vizuálně ukazuje, ale světlé a chytlavé obrázky by měly být použity v interiéru.

Vinylová tapeta na kuchyňské stěně v jídelně

Plastové panely

Plastové panely jsou jednou z nákladově nejefektivnějších možností pro dokončování zdí v kuchyni a příklady uvedené na fotografii na internetu je také ukazují jako způsob, jak „skrýt“ vady starých oprav a nepravidelností povrchu. Jediné, co jsme provedli instalaci plastových panelů na zdi, prostor značně snižuje a stává se více "hluchý".

Takový povlak je odolný vůči změnám teploty, vlhkosti, snadno omyvatelnému, ale takový materiál se nemůže chlubit šetrností k životnímu prostředí. Dnes je tento typ povrchové úpravy méně populární, protože byl nahrazen laminátovými a MDF panely - hustým a trvanlivým materiálem.

Nástěnná dekorace s plastovými panely

Zajímavé: Moderní styl interiéru bytu: tipy, nápady, fotografie

Přírodní kámen

Spíše drahý materiál, ale nejodolnější, odolný a odolný proti opotřebenív podmínkách vysoké vlhkosti nebo vysokých teplot. Instalace takového kamene, jako je povrchová úprava pracovní stěny, znamená dlouhý postup krok za krokem a může být prováděna pouze zkušenými odborníky.

Pružný pískovec - pomalým, ale jistým „krokem“ dobývání moderního umění designu. Jeho kresba dokonale vystihuje texturu přírodního kamene, vyrábí se v rolích a má několik výhod:

 • snadná instalace;
 • dodržování předpisů v oblasti životního prostředí;
 • požární bezpečnost;
 • odolnost vůči vlhkosti a vysokým teplotám;
 • neobvyklý design.

Abychom pochopili, jaký zázrak je tento flexibilní kámen, stačí se podívat na fotografii na internetu.

Zdobení zdi ozdobným umělým kamenem

\ t

Dekorativní umělý kámen je skvělou alternativou k tapetám a keramickým obkladům.

Ale s takovou výzdobou byste neměli „přehánět“ ji ve velkém měřítku. Pouze částečná výzdoba prvků stěn, sloupů, rohů se vejde harmonicky do každého interiéru.

Uzavření ve směru rozpočtu možnost dokončení stěny kuchyně, neměli byste zapomenout na jeho výkon, takže výsledek opravy byl co nejblíže očekávané.