Řízení stresu

Sšíleným rytmem života, každodenními starostmi a problémy, nepravidelným pracovním dnem, nedostatkem spánku a nedostatečným odpočinkem, nezdravou stravou - všechny tyto faktory nevyhnutelně způsobujístres . Neustálý pobyt ve stresovém stavu má negativní vliv na zdraví a má velmi výrazný vliv na náš vzhled - volná, matná, oslabená srst, křehké nehty, unavená, vybledlá kůže, matné oči ... Ale každá žena chce být krásná, zdravá , veselý motýl, proplétající se životem, a ne stará stará ponurá žena, smrtelně unavená ze všech a různých. Proto je velmi důležité včas určit příčinu nadměrného psychického stresu a co nejrychleji eliminovat dráždivé látky jak vnější, tak vnitřní. Harmonické vztahy v rodině, přátelská komunikace s kolegy, sousedy a loajální postoje i k lidem, se kterými se neznáte jen na ulici, ve veřejné dopravě, v obchodě pomůže vyhnout se stresu a obnovit stabilní emocionální stav. Vědomě se chráňte před profesionálními problémy při práci a o víkendech. Snažte se jen držet své emoce, ale zacházet s lidmi s porozuměním. Ale nejdůležitějším pravidlem je harmonie se sebou samým. Pokud neustále žijete s bojemsami, kritizujete se s rozumem nebo bez něj, cítíte nespokojenost se svým vzhledem, usilujete o nereálné plány, máte zaručený trvalý stres. V takovém komplexním emocionálním stavu vaše tělo nepřežije dlouho a bez selhánínezdaří. Vaším úkolem je proto uzavřít mír se svým milovaným! Dopřejte si něco příjemného. Nemusí to být báječný dar nebo velká událost. Strávit nějaký čas pro sebe, lehnout si v teplé lázni s aroma oleji a svíčkami, udělat krásnou manikúru nebo pedikúru, sledovat romantický film nebo si přečíst oblíbenou knihu, vybrat přírodu nebo jen putovat po městě, užívat si svého oblíbeného koníčka. Obecně se snažte relaxovat a odpočinout si.

Jednoduchémetody řešení stresu:

  • Neplánujte každou volnou minutu. Psychologové poznamenávají, že stres předjíždí mnoho lidí jen na dovolené nebo o víkendech. Mnozí z nás tráví víkendy ne ve společnosti přátel nebo příbuzných, jen relaxují nebo dělají to, co milujeme, a provádíme vážné seznamy plánovaných činností. Lidé naplánují tolik věcí, že nemají čas na setkání s přáteli a na obyčejný odpočinek. Je třeba mít na paměti, že není nutné plánovat vše a vždy předem, musíte si alespoň občas odpočinout.
  • Nadměrně vysoké zatížení odpovědnosti je stálým zdrojem stresu, který může být nakonec příčinou těžké deprese. A dokud toto břemeno nesnížíte, není možné stres zmírnit.Pokuste se dát část odpovědnosti na ramena ostatních lidí.To neznamená, že jste nezodpovědná osoba nebo špatný pracovník. Příliš velký tlak bude mít nakonec negativní dopad nejen na vášfyziologické a psychologické zdraví, ale i praktická práce. Pokud to není možné, stojí za to hovořit upřímně se šéfem, který si často ani nepředstavuje pracovní vytížení svých zaměstnanců (protože nikdo si předtím nestěžoval). Skutečnost, že člověk nebere více práce, než dokáže dosáhnout, znamená, že svou práci bere velmi vážně.
  • Pro kvalitativní plnění všech svých profesních povinností je nezbytné především uklidnit a soustředit se. Kromě toho by do denní stravy měly být zahrnuty potraviny s vysokým obsahem hořčíku (zelenina, ořechy, semena). Pomůže rozveselit kousek čokolády.
  • Osoba, která je často ve stresovém stavu, je velmi zřídka schopna samostatně vyřešit všechny své problémy. Proto se v případě protrahovaného deprese,doporučuje kontaktovat vysoce kvalifikovaného odborníka nebo psychoterapeuta . Nebojte se vnější pomoci, není v tom hanba nebo strach a nemůže být. Vaším hlavním úkolem je dostat se z bludného kruhu neustálých stresů a problémů, žít plnohodnotný život pro radost sebe a lidí kolem vás.