Retinol je vitamín mladosti.Aplikace v kosmetologii

Pravděpodobně, dokud se naše planeta otáčí, lidstvo bude pokračovat ve staletém hledání elixíru věčného mládí, krásy a zdraví s neustálým nadšením. Aby se zachovaly takové vzácné dary přírody, jako je krása, zdraví a mládež, „vědci z našich myslí modernosti“ vyvíjejí novou a novou kosmetiku, zavádějí se inovativní technologie.

Je vědecky prokázáno, že vitamíny jsou životně důležitým prvkem pro plné fungování lidského těla. Rovnováha "vitamínové abecedy" vám umožňuje udržovat a udržovat krásu a zdraví po mnoho let.

V dnešní době, poměrně často, jako protidrogová terapie, kosmetický průmysl navrhuje používat retinol - pravý vitamin A.

Vitamin A je uznáván jako jeden z hlavních vitamínů mládeže a krásy díky výrazné antioxidační vlastnosti. Použití vitamínu A zaručuje zdravé a krásné vlasy, silné nehty, zvýšenou imunitu, zlepšený krevní oběh, posílené cévy a stabilní metabolismus.

Zpočátku se v kosmetologii retinol používal k léčbě kožních onemocnění, jako je akné, akné a jiné vyrážky. Na základě této praxe byl také zaznamenán omlazující účinek vitaminu A - vyhlazování malých vrásek, zlepšování textury kůže atd. Po sérii dlouhodobých klinických a laboratorních studií byly retinoidy (retinol acetát, retinol palmitát, kyselina retinolová) zavedeny do složení nejen léčivých,ale také kosmetika.

Kosmetika obsahující retinol má tyto výhody:

  • Silný přírodní antioxidant.
  • Snížení rizika rakoviny díky aktivnímu boji proti volným radikálům.
  • Díky své schopnosti proniknout do hlubších vrstev kůže (umístění kolagenu a elastinu) pomáhá udržovat pružnost a pružnost pokožky, stimuluje růst a obnovu kožních buněk - vynikající a jasně vyjádřenou protinádorovou terapii.
  • Použití kosmetiky obsahující retinol vám umožňuje bojovat s mimickými a dokonce i hlubokými vrásky, zlepšit pleť a vyrovnat strukturu kůže, zbavit se stárnutí pleti atd.
  • Vitamin A se aktivně používá k léčbě akné (akné) - snižuje aktivitu mazových žláz (reguluje proces vylučování mazu), urychluje proces obnovy kůže, bojuje se zánětlivými prvky a podporuje hojení ran a jizev po akné. Pro problémovou pleť může být retinol použit jak uvnitř - jako olejový roztok nebo farmaceutické přípravky (tablety) s určitou koncentrací retinolu, tak i externě - s mastí, krémem nebo gely.

Kromě výše uvedeného nabízí moderní kosmetologie takovou službu pro mládež jako žlutou kůru. Tento název chemický peeling s vysokou koncentrací kyseliny retinové v kompozici byl způsoben žlutou barvou kůžena konci postupu. Žlutý peeling účinně stimuluje kožní buňky, aktivuje a zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, stimuluje regeneraci buněk, zlepšuje prokrvení kůže a syntézu proteinů. Společnosti chemického loupání často zavádějí do žlutého peelingu takové kyseliny, jako je kyselina askorbová, folinová, fetinová a kyselina azelaová, které navíc pomáhají zbavit se hyperpigmentace různé etiologie.

Indikace pro žlutý peeling jsou blednoucí a matná kůže, stárnutí, akné a po akné, jizvy, vrásky a prevence stárnutí.

Upozorňujeme, že navzdory řadě nesporných výhod a výhod má retinol také nevýhody (vedlejší účinky).

Vedlejší účinky retinolu

\ t
  • Nadměrně vysoká koncentrace může mít na organismus taxativní účinek. Před zahájením léčby přípravkem Vitamín A (retinol) se doporučuje konzultovat s lékařem nebo vysoce kvalifikovaným kosmetologem.
  • Může způsobit citlivost kůže na ultrafialové paprsky (fotosenzitivita). V tomto ohledu použití kosmetiky s vitaminem A zahrnuje použití opalovacích krémů s vysokým faktorem SPF.
  • Užívání retinolu se nedoporučuje během těhotenství (zejména v prvních třech měsících) a období kojení - neexistují žádné definitivní údaje o účincích retinolu na \ tovoce.
  • Upozorňujeme, že použití retinolu může způsobit kožní reakce, jako je olupování, zarudnutí, otok a suchost (retinová dermatitida).

Kosmetika s retinolem je poměrně drahá. Proto můžete doma použít nejbezpečnější formu retinol-retinol palmitátu nebo retinol acetátu.

Přejeme Vám krásu, mládež a zdraví!