Prune Face Mask

Pro domácí péči o pleť se doporučuje používat masky na bázi ovoce.Ovocné maskymají měkkou a porézní strukturu, působí jemněji (na rozdíl od kosmetických jílových masek) a umožňují pokožce dýchat. Kromě toho mohou být ovocné masky ponechány na kůži po dlouhou dobu.Ovocné masky velmi dobře čistí, tonizují kůži a stimulují proces krevního oběhu, mají omlazující účinek.

Švestky mají dobré kosmetické vlastnosti , proto příznivě ovlivňují pokožku obličeje a zlepšují její vzhled.Prune masky pomáhají zmírnit zánět, tón a vyživují pokožku a také obnovují rovnováhu acidobazické rovnováhy na zhi.

Chcete-li udělat masku švestek doma , musíte vzít 2 středně velké švestky, omyjte je pod tekoucí vodou a nalijte na ně vroucí vodu. Poté, co švestky změkly, buďte a přidejte 1 lžíci ovesných vloček. Pokud nejste alergičtí na med, doporučuje se přidat 1 lžičku přírodního medu. Všechny složky se důkladně promíchávají do homogenní hmoty (pasty). Maska sušených švestek se aplikuje na očištěnou pleť lehkými, hladkými pohyby (nevztahují se na oblast kolem očí) a nechávají 15 - 20 minut. Poté se doporučuje odstranit zbytky masky kosmetickým diskem navlhčeným infuzí čaje nebo léčivých bylin. Použitá maska ​​sušené švestkypro péči o pleť mohou být 2krát týdně.