Provence styl v interiéru kuchyně: tipy, nápady, fotografie

Provence styl pocházející z jihovýchodu Francie, na rozdíl od klasických a dřívějších stylů šablon, se stal nejoblíbenějším a zaujal prioritní postavení v designu interiéru kuchyně, pouze fotografie, které vyzařují teplo a pohodlí domova.

Provence, která je přeložena z latinského jazyka "provincia" znamená "provincie", je historická oblast na jihovýchodě Francie. Malebná příroda a zářivě barevná flóra jsou vázány na geografickou polohu regionu a místní obyvatele vytvářející úžasné „levandulové hroznové koberce“. Zde je vše pokryto vegetací, a to i mezi skalnatými kameny a klíčky keřů, a slunce zde vypadá jinak, jasněji a oslnivěji. Provence znamená hory, údolí, květiny a moře. Tak každý zde najde místo pro duši.


Proto, Provence styl, personifikace takové krásy, jednoduchost kombinací, volný prostor, vůně květin, paprsky slunce a modré nebe, "vstoupil" prakticky v každém domě.

Chcete-li vytvořit styl Provence v interiéru kuchyně, můžete využít služeb zkušeného návrháře nebo prohlížet fotografie online. Ve druhém případě, když se snažíte vytvořit takový interiér vlastníma rukama, musíte být opatrní, protože ne každá fotografie zveřejněná na internetu se slovy „Provence“ může plně odpovídat tomuto konkrétnímu stylu interiéru a přizpůsobit se specifickému prostoru kuchyně. Ale k tomu je stále skutečný a jednoznačně, proces vytváření takového designu osobně, bude fascinující aumožní realizovat veškerý „let“ fantazie.

Provence v interiéru kuchyně

Základní „kánony“ stylu

Provence styl je typem francouzského venkovského stylu, pouze s lehčí světelné prvky a mnoho dekorativních detailů.

Jakékoli chyby v tomto stylu jsou přípustné až do úrovně zachování „útulného rustikálního komfortu“, ale stejně jako jakýkoli architektonický styl má řadu funkcí, ke kterým se prostor bude nejen podobat Provence, ale bude také funkční.

Mezi všemi rysy Provence existuje sedm hlavních:

 • dostatek světla - prostorný pokoj s velkými okny a umělým osvětlením v tmavých prostorách;
 • přírodní materiály: dřevo, len, bavlna atd .;
 • jasnou barevnou paletu celého pokoje;
 • pastelově barevný nábytek s účinkem "vypalování na slunci" nebo s vyblednutím "čas od času";
 • „stárnoucí“ povrchy a výzdoba, starožitný nábytek je také vítán;
 • ruční výrobky: dřevěné řemesla; Malované náčiní, ubrousky z krajky, lněné ubrusy, proutěné košíky; hliněné vázy;
 • otevřené police s dekorem.

Nábytkové pastelové odstíny, přírodní materiály

\ t

Zajímavé: Dřevo v interiéru je zárukou zdraví

Provensálské království kolorimetrie

Konstrukce a metody kombinování všech prvků v interiéru kuchyně jsou založeny na sedmi „pravidlech barev“, které jsou jasně viditelné na všech fotografiích této kuchyně.interiér. Každá z těchto barev nese některé informace.

 • Modrá.

Piercing modrá obloha nad Provence. Hlavní barva tohoto architektonického stylu v designu každé místnosti bytu nebo venkovského domu.

 • Modrá.

Spíše spíše azurová barva, která charakterizuje povrch vodní plochy regionu: moře, údolí ústí řek, jezer a řek. Dokonale zdůrazňuje hlavní modrou barvu v interiéru a je „přátelský“ se všemi světlými odstíny žluté.

 • Zelená.

Nasycená zelená a všechny její odstíny jsou „barvami“ přírody: listí, keře, hrozny, jablka. Nejčastěji plní roli primární barvy v interiéru, malování nábytku, stěn, podlah, textilií a tak dále.

 • Violet.

Barva Provence od poloviny června do poloviny srpna je období květu levandulových lůžek. Bez této barvy nebo levandule dekorace, vytvořit skutečný Provence doma nebude fungovat.

 • Žlutá.

Jistě spojené s olivovým olejem. Skutečné využití této barvy je uvažováno při návrhu textilu nebo čalouněného nábytku.

 • Červená.

Barva domácího francouzského vína vytvořená z vinné révy pěstované ve středomořském podnebí a vyhřívaná sluncem déle než 200 dní v roce. Méně obyčejně použitý v designu designu, ale bez ozdobných prvků tohoto odstínu kdekoli. Nezapomeňte na obrazy nebo ilustrace na stěnách, výšivky na ubrousky nebo obrazy na dveřích - mohou být červené odstíny.

 • Oranžová
 • ​​

Toto je barva střech a vnějších stěn domů v provensálské vesnici.Podle jedné verze - to je barva melounů a dýní pěstovaných v této oblasti.Používá se jako nátěr na dřevěný nábytek, stěny nebo stropy.

Kombinace prvků v kuchyni v provensálském stylu

Je překvapující, že všech sedm těchto barev je dokonale vzájemně sladěno a mohou být zastíněny nebo doplněny navzájem..

Foto-demonstrace interiéru kuchyně ve stylu Provence, umístěná na internetu, je vždy prezentována v jasných barvách a mnoho z nich ne vždy pochopí, kde a jak používat všech sedm barev, zejména modrou, zelenou nebo červenou.Odpověď je jednoduchá - v dekorativních prvcích nebo správným znečištěním barvy.

Tak mohou být pokrmy modré a květináče levandule - červené.Zelené záclony perfektně zvýrazňují světlé stěny kuchyně, ale hlavní je, že „zelená“ by měla být jen částí interiéru ve stylu Provence, ne barokním nebo fúzemím, takže byste měli ozdobit okraje opony krajkou nebo najít jiné způsoby lemování fotografie na internetu.

Zajímavé: Moderní styl v interiéru bytu: tipy, nápady, fotografie

Triky a drobnosti provenience

Styl francouzské Provence je vždy trochu archaický, protože nemá zvláštní požadavky na umístění nábytku, dekoru nebo technologie.Hlavní harmonie a celkový komfort.

Se silným přáním může každý, kdo má zkušenosti s návrhem, vytvořit opravdový styl Provence v interiéru každé kuchyně ai v malém kuchyňském studiu, navzdory požadavku na volný prostor, který nelze rozdělit pomocí správné „hry světla“.

Provence v interiéru kuchyně - obývací pokoj

Zajímavé : Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Tam jsou některé triky a jemnosti, které používají v interiéru, můžete dosáhnout úžasné výsledky, pohodlí domova, funkčnost a pohodlí.

 • Design kuchyně v provensálském stylu začíná od stropu. Je to on, kdo je "zakladatelem" myšlenky celého designu. Hladký strop zde není hlavní, takže pokud jsou ve stropě nepravidelnosti, neměly by být odstraněny. Je třeba natřít takovou „výhodu“ v nejlehčí barvě a vybavit ji speciálními závěsnými dřevěnými trámy. Pokud výsledek připomíná country hudbu, znamená to úspěch. Ti, kteří jsou na stropě „těžkými“ prvky, se obtěžují a zdají se zbyteční, můžete se zastavit ve fázi malování ve světle, ale vždy matně.
 • Hrubé nebo hladké stěny nevadí, hlavní je jejich světlá barva. Jedna ze stěn může být ozdobena tapetou z matného papíru s obrazem barev nebo malovaná v pastelových barvách zelených nebo modrých odstínů, což zdůrazňuje "přirozenost interiéru". Někdy "provensálské" stěny jsou kombinací dekorativních dřevěných prvků. Plocha zástěny je pokryta keramickou dlažbou nebo mozaikou.
 • Classic Provence je přírodní kamenná podlaha, moderní Provence- ze stromu. Dlaždice nebo laminát se volí pouze se vzorem kamene nebo dřeva a s výhodou s podobnou texturou.

Klasická provence

 • Kuchyňský nábytek by měl být vyroben z přírodního dřeva. Možnost rozpočtu - dřevovláknitá deska střední hustoty "pod stromem". Nezapomeňte na „stárnutí“ nátěrů a povinnou přítomnost otevřených polic s dekorem.
 • V provensálské kuchyni jsou všechny stěny ve stejném poměru obsazeny nábytkem a velkými okny. Tím nebude narušena funkčnost a prostor kuchyně a postačí denní světlo. Ale lampy v jídelně a varná zóna musí být.
 • Jídelní stoly a jídelní prostory v kuchyni by měly být „oblékány“ - zdobené ubrusem, látkou, ozdobnými květinovými vázami nebo „roztomilými“ kuchyňskými potřebami. Nezapomeňte na správné nastavení stolu, zcela rozložit všechny dostupné "věno" nestojí za to, ale desky, příbory a brýle by měly být požadovány.
 • Pokud není možné dosáhnout požadovaného výsledku ve stylu Provence v designu kuchyňského interiéru a fotografie na internetu neposkytují potřebné informace, záclony mohou vše opravit a stát se hlavním provensálským přízvukem. Textily jsou zde také důležité jako nábytek nebo strop, takže při výběru záclon, stínu lampy nebo ubrusu je třeba zvážit řadu nuancí:
 1. přírodní materiály;
 2. pastelové barvy;
 3. květinové vzory, přímky nebo klece;
 4. výšivky, krajky, volánky.
 • Konečné zněníetapa je umístění zvýrazňující výzdoby. Není třeba "jam" všechny police a parapety s desítkami kytice levandule, fotorámečky, figurky, hodinky, svíčky a tak dále. Ale bez 3-4 z těchto dekorů ještě nemůže udělat. Francouzi věří, že tyto prvky jsou v tomto stylu hlavními.

Provensálská kuchyně v modrém

Zajímavé: Kuchyňské osvětlení

Původní provensálský styl byl původně vynalezen pro návrh vily nebo venkovského domu a moderní provensálský styl bude harmonicky zapadat do prostoru bytu.

V "provensálské" kuchyni je vždy teplé, útulné, radostné a světlé. Tady chci být a odcházet, chci se sem vrátit.