Pravidla pro péči o pleť v zimě: tajemství kosmetologie

Chladné období je skutečným testem pro naši kůži.Poryvy větru, sedavého životního stylu, nedostatku vitamínů a suchého vzduchu v místnosti - to vše má negativní vliv na exteriér.Proto je zimní péče o pleť extrémně nezbytná.

Zvlhčování a ochrana pokožky

Řada lidí tvrdí, že platíkrém v zimě je špatný, protože může zmrznout.To není nic víc než mýtus.Díky své mastné konzistenci se rychle zahřeje na tělesnou teplotu.Samozřejmě je třeba produkt aplikovat 30 minut před uvolněním, aby měl čas vstřebat se do pokožky a nepoškodil jej.

Kancelářské baterie snižují úroveň vlhkosti v místnostech o 50%, což je důvod, proč naše kůže trpí.Proto je před použitím make-upu ještě nutné zvlhčit.Pokud je to možné, doporučuje se v místnostech použít zvlhčovač vzduchu.

Při nachlazení ztrácí pokožka obličeje své vlastnosti a úroveň ochrany.Chcete-li jí pomoci, musíte si koupit speciální kosmetiku.Během tohoto období má negativní vliv nejen vítr, ale také slunce, které vyvolává předčasné stárnutí.

Vlastnosti čištění

Kůže potřebuje pravidelné čištění. Vyskytují se stálé procesy nahrazování starých buněk novými. To vede k odlupování kůže. Ale ani tento proces nestačí k úplné péči. Prach, maz a nečistoty tvoří póry. Tato vrstva neumožňuje pokožce dýchat a plnit své funkce.

Existují různé typy pleti. V závislosti na tom, dívky musí provádět různé postupy, které pomohou chránit ji v zimě:

 1. Suchá kůže. Majitelé suché kůže jsou v období mrazu velmi obtížní. Je citlivý a vyskytuje se poměrně často. Tvář mladých dívek vypadá hladce a jemně, ale po 40 letech jsou velké problémy. Pokud se o to nestaráte, kůže začne odlupovat, ztrácí tón, dochází k předčasnému stárnutí. Normální voda s mýdlem pro dosažení požadovaného účinku nebude fungovat.
  Pro správné čištění potřebují tonikum nebo mléko. Skládají se z vitamínů, olejů a bylinných extraktů, které dobře čistí pokožku z lepivé vrstvy a make-upu.
  Je lepší odmítnout křoviny a agresivní čisticí prostředky, vyschnou již suchou pokožku. Objeví se podráždění, loupání a mikrotrhliny.
 2. Normální kůže. Má mnohem méně problémů, vypadá téměř dokonale, nemá žádné vady. Tento typ kůže je mnohem méně častý. Ale dívky, které mají štěstí, mohou bezpečně používat kosmetiku a dekorativní kosmetiku.
  Péče je dost dvakrátden mýt vodou a mýdlem.V případě potřeby můžete použít pěnu a krém.Proces končí trením bez alkoholu.
 3. Mastná pleť.Existuje spousta dívek s mastnou pletí.Vždy svítí, vypadá neuspořádaná a podobá se kůře pomeranče.Dívky se pravidelně setkávají s problémy, jako jsou vyrážky, akné a akné.
  Pouze agresivní čisticí prostředky pomohou odstranit silnou vrstvu kosmetiky a městského prachu.Křoviny mohou být použity 2-3 krát týdně, ale pouze v případě, že nejsou žádné hnisavé záněty na obličeji.
  Stojí za zmínku, že alkoholická řešení mohou nepříznivě ovlivnit mastnou pleť.Vyvolávají ještě větší sekreci kožního mazu.Pokud se objeví akné nebo akné vyrážky, můžete použít alkohol mléko.Neotírejte však obličej úplně, ale produkt aplikujte přímo na problémové oblasti.
 4. Nejběžnější je smíšený typ.Suché oblasti zpravidla zahrnují závaží, krk, oblast kolem očí.A problémy s mastnou kůží se vyskytují na úrovni čela, nosu a brady.
  Vyžaduje kombinovanou péči.Loupání může být prováděno pouze na místech, kde mastná kůže obchází suché oblasti.Ošetřete obličej mlékem nebo smetanou a poté použijte speciální gel.

.Záleží na klimatu, výživě, hormonálním stavu, příjmuvitamíny a tak dále. Také negativní účinky na kůži mají:

 • pravidelný stres;
 • zkušenosti;
 • přepracovatelnost;
 • prudká změna teploty vzduchu;
 • nerovnováha pohlavních hormonů.

V létě jsou obzvláště zasaženy suchým vzduchem, slunečním zářením a prachem. Ve zbytku času, změny provokují pasivní životní styl, minimální zábava na čerstvém vzduchu, nedostatek vitamínů a užitečných složek.

Jak často trávíte čas na kůži?

 • .
 • .

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Přepnout na zimní kosmetiku

V zimě se nedoporučuje používat prostředky pro suché rohože. Oni budou dále sušit kůži a vrásky se objeví.

 • Získat prášek a odstín s krémovou texturou.
 • Nezapomeňte na rty, potřebují také ochranu. Pokud denní make-up nepoužíváte, použijte hygienickou rtěnku nebo balzám.
 • Nejlepší krémy na zimu jsou tukové a výživné. Vytvářejí silnou ochrannou vrstvu, která pomáhá udržet vlhkost. Aplikujte přípravek na vlhkou pokožku, ihned po ranním mytí. Budeme se muset probudit o něco dříve, abychom dokončili proceduru hodinu před východem.
 • Nakupujte takové výrobky, které obsahují zvlhčovačesoučástí. Zejména ochrana je užitečná, pokud musíte strávit několik hodin v zimě.

V teplém období kosmetologové doporučují používat minimální množství kosmetiky. A aby se péče o pleť v zimě dělala bezpečně a správně, je v tomto období nutné používat husté produkty. Mohou chránit pokožku před vnějšími faktory.

Stejně jako u suchých matovacích prostředků se doporučuje jejich likvidaci. Oni budou dále sušit kůži a vrásky se objeví. Proto si koupit prášek a oční stíny s krémovou texturou. Nezapomeňte na rty, ale také potřebují ochranu. Pokud denní make-up nepoužíváte, použijte hygienickou rtěnku nebo balzám.

Jak přežít zimu bez ovlivnění vzhledu

Kůže je naším pláštěm, která chrání naše tělo před negativními vlivy prostředí, vykonává dýchací a vylučovací funkci. Správná péče však vyžaduje nejen obličej, ale i ruce a vlasy. Jeho krása musí být udržována denně. Je nutné sledovat nejen kosmetiku, ale i potraviny, teplotu v místnosti, hormonální pozadí.

 1. Rty. Nenechte si olizovat rty tak, aby nepraskly a nepoškozené v zimě. Než opustíte dům, nezapomeňte použít hygienickou rtěnku. Pokud budete trávit celý den na ulici, vezměte si ji s sebou. Přípravek aplikujte každé 2 hodiny.

  Pokud jsou rty peeling, můžete masírovatv kruhových pohybech s měkkým zubním kartáčkem. Tímto způsobem můžete zlepšit krevní oběh a učinit pokožku měkkou. Po zákroku hydratujte rty výživným krémem.
 2. Vlasy. V zimě se vlasy stávají bez života, ztrácejí barvu a tvar. Protože pokrývky hlavy, oni jsou téměř prostí jídla, který může způsobit vypadávání vlasů. Snažte se použít víčka pouze z přírodních materiálů, které nedrží hlavu.
  Každý večer je nutné pokožku masírovat speciálním štětcem. Tímto způsobem zlepšíte krevní oběh a okysličíte vlasy. Pokud jsou vaše vlasy z čepice vyždímané, můžete si je vyprat balzámem a vysušte ho fénem.
 3. Tvář. Aby nedošlo k chůzi s červenou tváří dolů na ulici, je nutné použít výživný nebo ochranný krém. Jen neberte hydratační krém, protože voda pouze zvýší destruktivní vlastnosti mrazu. Je také nutné, ale pouze před spaním nebo na den volna, kdy budete trávit čas pod přikrývkou. Pokud máte suchou pokožku, tuk krém může být aplikován ráno a večer, nebude škodit.
  Zimní péče o obličej není pouze každodenním kosmetickým postupem. Bohužel se vám tento problém nezbavíte ani v teplém domě. Přepuštěný vzduch poškozuje kůži stejně jako mráz před oknem. Proto je velmi důležité, aby byl vzduch v místnosti vlhký. K tomu musíte dát zvlhčovač nebo pokojové rostliny. Na baterii můžete dát vlhké utěrky.
 4. Ruce. Kvůli prudkému poklesu teplotynejen obličej trpí, ale i ruce. Kůže se stává suchou, popraskanou, zarudlá. Abyste tomu zabránili, měli byste neustále udržovat ruce v teple, nosit rukavice nebo rukavice.
  Ruce by měly být rovněž chráněny pomocí kosmetiky. Potřebujete tukový krém, který se skládá z Dimethicone, lanolinu, kokosu nebo kakaového másla a vitamínu A. Stejně jako ostatní ochranné látky, je třeba ji aplikovat na kůži hodinu před tím, než vyjde. Pokud je příliš suchý, můžete provést ruční koupele:
 • Parafin. Látka musí být zahřívána ve vodní lázni až do úplného rozpuštění. Počkejte, až směs mírně vychladne, a ponořte ruce do lázně na 15-20 minut. Odstraňte parafínové zbytky a postup zajistěte výživným krémem.
 • Mléčný škrob. Nalijeme 1 litr vařené vody do mísy, přidáme 4-5 lžíce škrobu a 100 g mléka. Udržujte ruce v lázni po dobu 20-25 minut. Po zákroku zvlhčete krémem.
 • Z ovesných vloček. Zahřívejte 1 litr vody před vařením, přidejte 3-5 lžiček. lžíce obilovin. Přidání 1 polévková lžíce. lžíce lněného oleje, dejte ruce do roztoku po dobu 15 minut. Umyjte si ruce vodou a po vysušení naneste těžký krém.

Několik pravidel od odborníka

Péče bude trvat jen několik minut denně, ale vaše kůže bude jemná a krásná. Kosmetička sdílí základní tipy se všemi dívkami a ženami:

 • V zimě si koupit krém, který obsahuje vitamíny E a D;
 • Pokud máte suchou pokožku, můžete k výživnému krému přidat kapku hydratačního přípravku a aplikovat na obličej 30-40minut před vydáním;
 • V zimě používejte pouze bohaté tonální krémy, oční linky a stíny. Než vyrazíte ven, můžete na obličej aplikovat vrstvu sypkého prášku;
 • Po sprchování se nemusíte otírat tvrdými ručníky, osušte pokožku jemně;
 • Pít více vody;
 • Minerální masky a zvedání jsou lépe odloženy až do jara;
 • I když jste velmi chladni, vyhněte se horké sprše;
 • Prodám zvlhčovač nebo pokojové rostliny pro vytvoření příznivého vnitřního prostředí.

Použijte opevněné masky několikrát týdně, nejlépe před spaním, a pak aplikujte výživný krém. Složení těchto masek by mělo být látky s protizánětlivými vlastnostmi.

Pohyb a správná výživa

Pokud chcete rychle zhubnout - je to na čase. Není nutné si dopřávat, že každý získá během zimy 3-4 libry. Vědci ukázali, že 20 minut chůze v chladu spálíte tolik kalorií, jako v hodinovém cvičení v teplé místnosti. Kromě toho zlepšuje krevní oběh a kůže dostává zdravý lesk.

Nezapomeňte také, že naše strava výrazně ovlivňuje vzhled. Škodlivé potraviny nejen zvyšují váhu, ale také ovlivňují stav kůže. Objevují se vyrážky akné, svědění a odlupování. Snažte se jíst pouze přírodní vitamíny, vyhněte se těžkým a nezdravým potravinám.

Péče o pleť po 30

Každá žena, která překročila hranici 25+, usilujesnažíme se vypadat mladší. Odborníci doporučují nečekat na výskyt vrásek a věnovat pozornost vaší pleti.

Za 35 let ztrácí svou ochrannou funkci ještě rychleji a ztrácí vlhkost v mrazu než v období dospívání. Nyní je třeba dát obličej na 15-20 minut ráno a večer. Musíte si koupit výživný krém, tonikum, proti vráskám. Doporučujeme zakoupit kosmetiku z jedné série. A co je nejdůležitější - sledujte své zdraví. Všechny vnitřní problémy se odrážejí na kůži, zejména na obličeji.

Péče o pleť v zimě je velmi důležitá, nezanedbávejte pravidla. V každém věku je nutné věnovat náležitou pozornost jejich vzhledu. Neměli byste šetřit na dobré kosmetice a nezapomeňte ji změnit v závislosti na počasí.