Populární druhy přírodní a umělé kožešiny

To není překvapující, protože tento kus oděvu má zvláštní poslání - označuje stav a vkus svého majitele. A pokud ještě před tím existoval stereotyp, že si takovou věc může dovolit jen velmi bohatá žena, teď, díky náhradě kožešin, si téměř každý může koupit výrobek. Ale aby bylo možné zvolit správný kožich nebo jiné kožichové oblečení, musíte nejprve zjistit, jaký druh srsti je.

Odrůdy kožešin: odstupňování cen

Všechny výrobky spadají do jedné ze dvou velkých kategorií - umělých a přírodních. Ceny mají také významné rozdíly v závislosti na tom, z jakého typu zvířete je věc vyrobena.

Odrůda kožešin má tuto cenovou gradaci:

 1. Nejdražšímijsou norka, vydra, sobolí, stříbrná a černá liška, stejně jako činčila.
 2. Průměrné cenyvidíte na kožešinových veverkách, muškátu, lišce, tchořovicovití a vlkodlaku.
 3. Kožešiny z kůže jsou považovány za nejlevnější , ale vůbec nejsou špatnézajíc, králík, krtek, stejně jako ruský nebo čínský norek.

Podívejte se na fotografii a přesvědčte se, že jakýkoliv typ kožešiny, kterou si vyberete, bude výrobek ozdobit váš šatník a stane se základní vlastností skutečné stylové dámy:

Je třeba poznamenat, že navzdory neuvěřitelné kráse přírodních produktů došlo v poslední době k rostoucí tendenci nahrazovat všechny druhy přírodních kožešin umělou.

Režim tvorby kožešinových výrobků

Přirozené kožešiny byly vždy pýchou každé ženy, vypadají nádherně, ale také se svou hlavní funkcí, totiž ochranou před chladem, dobře odvádějí. Ale navzdory všem výhodám těchto výrobků je každý druh kožešin poměrně drahý.

Také z etických důvodů doporučuje obhájci zvířat při výběru kožešin vybrat umělé náhražky. Věci z tohoto typu kožešin jsou levnější, ale nemají nižší kvalitu. Jsou odolnější vůči opotřebení a méně citlivé na negativní účinky vlhkosti.

Pokud si stále myslíte, že umělá srst vypadá horší než přirozená, podívejte se na fotografii a přesvědčte se, že kožichy z umělé kožešiny vypadají stejně krásné jako jejich přirozené protějšky:

Poměrně málo druhů umělých kožešin se stalo vynikající alternativou k přírodním. Používají je pokročilí návrháři ve svých sbírkách a onirychle získává na popularitě. Původní červené, žluté, modré, atd. Nátěry barvené umělé kožešiny dokonale zapadají do šatníku stylové a humánní módy.

Vytvoření kožešinového výrobku probíhá takto:Na jeho základnu je připevněna hromada. Základem mohou být syntetická nebo přírodní vlákna, melanžová příze. V závislosti na způsobu upevnění (a může být pleten, lepen nebo tkán) a existují typy umělých vlnovců.

Je-li výrobek vyroben tkanou metodou, pak ho bude moci jen velmi náročný odborník odlišit od současnosti. Celé tajemství tohoto triku spočívá v technologii upevňovacích vláken. Základny jsou umístěny naproti sobě tak, že mezi nimi dochází ke zdřímnutí, načež se rozříznou uprostřed, čímž se získají 2 identické ideálně hladké pásy. Po villi jsou dodatečně přilepeny speciálním řešením, které opraví výsledek.

Tato metoda je pozoruhodná v tom, že výrobek vyrobený s ní vypadá velmi čistě a je k tomu jednoduché vysvětlení. Metoda pletení nepoužívá lepidlo, místo nich se k základně připevňují pomocí speciálních strojů, jako jsou pletací jehlice. Tak, každý villus spojený s uzlem zaujme své místo v celkovém obrazu základny.

Nejnáročnějším a časově nejnáročnějším způsobem výroby umělých výrobků je lepidlo. Villies prostě držet základny věci, ale takové věci nejsou zvlášť trvanlivé, vyžadují zvláštnípéče a nejsou považovány za zvláště teplé. Navzdory všem nedostatkům adhezivní metody jsou kožichy vyrobené touto technologií vizuálně nejpodobnější přirozeným.

Je to způsob, jakým je výrobek vyroben z umělé kožešiny, že jeho trvanlivost, pevnost, jakostní vlastnosti a samozřejmě cena závisí.

Druhy kožešin různých barev a textur

Existuje asi 100 druhů kožešin používaných pro kožichy, od známých norek nebo arktických lišek až po velmi exotickou kožešinovou kůru nebo mývalí srst.

Podívejte se na fotografii a všimněte si, jaké kožešiny se používají při vytváření mistrovských děl:Všichni jsou v neustálé poptávce, ale při samotném nákupu je třeba se řídit racionálnějšími úvahami a přesným pochopením toho, které typy kožešin lze ohřívat a které jsou určeny výhradně pro sekulární východy.

Aby bylo možné vyzvednout bezchybný výrobek, který nejenže zamezuje zamrznutí v zimě, ale také zdůrazňuje stav, musíte nejprve zjistit, odkud pocházejí kožichy, jaké jsou jejich hlavní rozdíly a pro které účely je každý z nich vhodný:

Nejteplejší nátěry jsou vyrobeny z:

Těsnění

Vydry

Psík mývalý

Beaver

Produkty od:

Sobol

Pižmové

Karakul

Minks

Nutrias

Martens

V klimatických pásmech, kde nedochází k mrazivým zimám, můžete ignorovat praktické ukazatele a volit světlo, vzdušné pláště z:

Hare

Groundhog

Koza

Proteiny

Při vysoké vlhkosti je vhodné nosit kožichy:

Bobr

Nutrias

Vydry- jsou nejodolnější vůči vodě.

Při výběru teplých kožešin s dlouhou hromadou byste měli věnovat pozornost následující kategorii zvířat - to je zejména:

Fox

liška polární

Mýval

A pro ty, kteří dávají přednost krátkosrstým krásám, mají rádi pružnou srst krátkého poníka .

Podívejte se na fotografii a přesvědčte se, že nyní módní průmysl nabízí obrovskou škálu kožešin všech barev, textur a typů:

Druhy norkové kožešiny pro kožichy: vlastnosti a výhody

Navzdory měnícím se módním trendům zůstávají některé věci stále nenahraditelnými standardy, originální lakmusové papíry definující skutečnou stylovou dámu.Samozřejmě, jedna z těchto věcí je kožich. Plynulá, lehká a načechraná norková hromada vyrobila výrobky z vlny mezi nejoblíbenější. Zajímavostí tohoto zvířete je skutečnost, že norka jako druh má neuvěřitelnou genovou variaci, která vede k jejich různým barvám, a tudíž k velké paletě typů norkových kožešin. Dále studujeme názvy typů kožešin a jejich hlavní charakteristiky a výhody.

Norková srstje konstantní klasikou, která v důsledku zvýšené poptávky prochází stále více transformací. Při hledání nových stylových řešení uměle vyvozujte nové typy norek, jejichž srst se vyznačuje kvalitativními charakteristikami. Nejznámější z nich jsou následující druhy zvířat:

Ruský norekje druh, jehož srst je považována za jednu z nejčastěji používaných. Zvíře je chováno v Rusku, proto, podle povětrnostních podmínek, jeho srst je nejteplejší. Jednou z výhod materiálu získaného nad ostatními je vodotěsnost.

Skandinávský norekje druh, který je dnes považován za nejoblíbenější. Objem výroby kožešinových výrobků se měří na 80% celkového světového trhu norkových výrobků. Hlavním rozdílem je průměrná výška klků, pod kterou leží tlustá vrstva popálenin, která činí srst skutečným ochráncem před chladným počasím.

Severoamerický norekje exkluzivní elitní vzhled s krátkým spodním prádlem a vlnou, díky čemuž je textura kůže velmi podobná nejjemnějšímu sametu. Severní americký norkový kožich je schopen dobře ochránit před chladem.

Výše ​​uvedené druhy norkové kožešiny patří mezi nejčastěji nakupované. Náklady na výrobky závisí na barvě vlny, technologii šití, stejně jako na kvalitě výroby kožešin.

Podívejte se na fotografii a přesvědčte se, že jakýkoli druh norkové kožešiny bez ohledu na barvu nebo texturu vypadá luxusně a důstojně:

Odrůdy barvy srsti medu

Existuje mnoho variací barvy norkové srsti, od sněhově bílé po tmavé černé tóny. Celkem existuje asi 350 odstínů, mezi nimiž je 11 barevných skupin:

Béžová

Bílá

Modrá

Zlato

Záře

Scanblack

Malované

Tmavě hnědá

Standardní černá

Mramor

Dlouhodobě může sloužit jakýkoliv ze všech druhů norkových kožešin z výše uvedené klasifikace, s výjimkou barvených výrobků, s náležitou péčí. Průměrná životnost položky norka je asi 20-30 let, a protože móda pro ně nenínikdy neprochází, pak se můžete bezpečně rozhodnout pro takový odvážný a rozumný krok, jako je nákup norkového kabátu.

Poměrně často při výběru věci vyvstává otázka, zda stojí za to koupit si produkt nepřirozené barvy a proč je namalovaná vůbec?Mezi výhodami barvení lze říci skutečnost, že s pomocí moderních technologií může být na vlně vyroben naprosto jakýkoliv vzor, ​​od exotického a nedávno módního leoparda až po technologii vícevrstvého barvení, což vytváří efekt „zasněženého vrcholu“. Také věci nepřirozené barvy jsou často levnější než jejich přirozené protějšky.

Výrobek by si však měl pečlivě vybírat, protože bezohlední výrobci je namalovají do tmavších, napodobují přirozené a drahé tóny a dávají je přirozené. Odolnost kožešiny vůči opotřebení v takových variantách v důsledku chemického účinku na vlnu je podstatně nižší než v případě, kdy je barva přirozená.

Mezi odrůdami norkové kožešiny si zasluhuje zvláštní pozornost trhaná a stříhaná kůže.Proces řezání se provádí následujícím způsobem: použitím speciálních nůžek se odstraní ochranné vlasy, přičemž se odstraní pouze sametový podklad nebo se odstraní délka samotných ochranných vlasů a poté se upraví na požadovanou výšku. Často se tyto procesy navzájem doplňují a umožňují vytvořit dokonale hladké a sametové mistrovské dílo.

Tipy pro nákup norkového kožichu

Jdeme do salonu kožešinových výrobků, vidíme krásu kolem nás, bereme všechnodost peněz a jen doma, odklon od stavu duhy z nákupu si všimneme všech vad. Pokud jste obeznámeni s tímto obrázkem, pak použijte následující tipy, abyste se nestali obětí bezohledných výrobců kožešinových výrobků.

 1. Věnujte pozornost klínům:pokud je výrobek přirozený a je v něm vzduchová mezera, musí být pružné. To je důkazem teplé kvality.
 2. Při nákupu barveného kožichu zkontrolujte stálost barvy.
 3. Pamatujte na pravidlo:čím menší jsou švy - trvanlivější a lepší výrobek.
 4. Vyhodnoťte srst:měla by svítit a třpyt, pouze tímto způsobem pochopíte, že je řádně zpracována.
 5. Podívejte se na vnitřek pece- neměly by mít praskliny a jiné vady.

Všechny druhy norkové kožešiny používané pro kožichy vyžadují kvalitní péči, aby si udržely estetický vzhled po celá desetiletí. Udržujte kožich mimo sluneční světlo, při pokojové teplotě na ramínkách.

Použijte suchou houbu a kartáč na čištění, nezapomeňte to udělat před odesláním kožichu do skříně. Nedoporučuje se často používat kapsy, nosit výrobek na rameni. Pokud se budete držet několika tipů, vaše věc bude po mnoho desetiletí v perfektním stavu nejen proto, aby vás ochránila před chladným počasím, ale také aby potěšila oko svým elegantním vzhledem.

Populární druhy králičí srsti

Výrobky z králičích kožešin jsou často podceňovány.Podle stereotypu, že levná věc je spotřební zboží, mnozí odmítají kupovat takové kožichy.V posledních letech však existuje tendence zvyšovat popularitu produktů králíků. K tomu existuje několik vysvětlení:

 1. Králičí kůže jsou lehké , ale husté, takže výrobky z kožešin mají dvě charakteristiky současně, jako je lehkost a teplo.
 2. Velký počet druhů králíkůvedl k velkému množství barev a textur, které se používají při výrobě kožešinových výrobků.
 3. Ceny kožichů pro králičí kožešiny jsou zcela demokratické , můžete si dovolit aktualizovat svůj šatní skříň každých několik let s novým trendem, sledujícím módní trendy, a tedy za nízkou cenu vždy v trendu.

S ohledem na druhy králičí srsti je třeba říci, že nejoblíbenější jsou kůže Rex a Orilag.

Kožešina Rex je považována za ideální polotovar, protože je měkká, bez tíže, pružná a lesklá.Toto plemeno bylo chováno uměle speciálně pro simulaci činčily, ale za přijatelnější ceny.Pouze skutečný profesionál dokáže odlišit činčila činčila od rex.Dalším chovným králíkem chovaným pro kožešinu je orilag.Jeho kryt je odolný, teplý, velmi krásný a dobře nosí.