PMS! Jak se vypořádat s PMS?

PMS.Jak se vypořádat s PMS?

PMS-premenstruační syndrom , se kterým se setkává téměř každá žena jednou měsíčně.Trvá to asi 5-10 dní před začátkem „kritických dnů“.Premenstruační syndrom je především problémem pro ženy.Ale nejen žena pociťuje nepohodlí, ale také PMS jedné ženy může negativně ovlivnit okolní lidi a především milovaného člověka.Proto tento problém musí a může být bojován.

Nyní existuje asi 40 teorií příčin PMS, ale ani jeden z nich nebyl stanoven jako správný.Mnoho odborníků se drží teorie, která říká, že příčinou premenstruačního syndromu u žen je zvýšení nebo snížení ženských hormonů.Existuje také teorie beriberi, poruchy rovnováhy vody a soli, psychosomatické teorie.

Každá žena má PMS různými způsoby as různými příznaky.Podívejme se nahlavní symptomy , které se vyskytujípři premenstruačním syndromu :

- bolesti hlavy;

- bolest v dolní části břicha a zad;

- nevolnost;

- výkyvy nálady;

- podrážděnost;

- Chraňte svou tvář a tělo;

- Vždycky chci jíst;

- úzkost;

- otok a přecitlivělost mléčných žláz;

- nespavost;

- zimnice;

- omdlévání;

- horečka;

- ospalost atd.

Jsou-li některé z výše uvedených označení některéZnámý a chcete se jich zbavit, pak vám řekneme, jak začít pracovat s PMS. Pokud nic nepomůže, měli byste kontaktovat gynekologa nebo endokrinologa.

1.Správná výživa . Zahrnout do své stravy mastné ryby, ořechy, semena, látky, které obsahují, pomůže podpořit hormony. Snižte příjem soli. Vzdát se silného čaje, kávy, čokolády, bonbónů a alkoholu - způsobují deprese a podrážděnost. Nebo snižte jejich využití na minimum. Snažte se mít ve své stravě více čerstvého ovoce a zeleniny.

2. Když PMS nezapomenehrát sportnebo provádět jednoduchá tělesná cvičení, protože sportovní sporty zvyšují množství endorfinů v krvi - hormony štěstí.

3. Snažte se dostat dostatek spánku a odpočinout si, nepřežijte se prací. Co nejvíce je na čerstvém vzduchu.

4. Z podrážděnosti a nervozity pomůžečajze sbírek bylin: valeriánský, melissa a třezalka tečkovaná.

5. Pokud bolí záda nebo žaludek, vezměte si teplou (nikdy horkou) koupels mořskou solínebo několika kapkami esenciálních olejů z fenyklu, máty a levandule.

6. Pro nespavost vám pomůželevandulový olejnebo pytel sušených květin. Můžete také pít bylinný čaj, jako je heřmánek, fenykl, valeriány a máty ve stejném množství.

7. V těchto dnech vezmětekomplex vitamín-minerál,vkterý obsahuje denní dávku vitamínů A, B, C, E, zinku, hořčíku, vápníku.

8. Brusinkový džus nebo ovocný nápoj je vynikající pro opuch.