Plážová tunika to udělejte sami bez vzoru

Léto je blízko, a nejlepší oblečení pro procházky u moře (kromě plavek) jsou volné šaty. Má základní střih, a proto je snadné zjistit, jak rychle a bez vzoru šít plážovou tuniku vlastníma rukama na mistrovské třídě. Článek představí 2 způsoby, jak vytvořit letní plášť.

Tunika z šifonu

\ t

První možnost je co nejjednodušší: přizpůsobení věci neznamená žádný řez, a proto se i tento nováčik v šicí firmě vyrovná. Jediná složitost na první pohled je zpracování hran šifonového produktu. Ale po takovém zážitku bude snadné vyrobit šátek nebo pareo této letní látky.

Pro tuniku, kromě obvyklé šifónové, můžete si vzít krepový šifon nebo viskózový šifon, stejně jako základní, batiste, hedvábí a bavlnu. Je nutné zvolit látku monofonní nebo s chaotickým vzorem, protože krejčovství znamená integrální kus hmoty. Tisk, který má specifický směr (vertikální, horizontální, hranatý), může během převratu vypadat podivně a dokonce směšně.

Pro tuniku budete potřebovat délku 2-2,5 m na šířku a 1-1,5 m na šířku, v závislosti na výšce a objemu obrázku. Mělo by se zakoupit s 20 cm širokým okrajem, pak je dost na opasek a krk k ošetření krku (tkanina by měla být odříznuta předem).

Líbí se vám šít plážové tuniky a šaty vlastníma rukama?

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Proces pak pokračuje takto:

 1. Proveďte zkoušku na malém kousku šifonu, ať už šicí stroj netahá hmotu. Pokud k tomu dojde, musíte mírně snížit napětí nitě a znovu zkontrolovat. Je lepší vzít číslo 65 nebo 70.
 2. Je třeba zahájit šití od zpracování okrajů tkaniny, k tomu nejprve musíte odstranit rozcuchaný okraj a pak pokládat 1 - 1,5 cm látky, projít rovnými stehy na přední straně. To je nutné provést co nejblíže k hraně - 2-3 mm a ujistěte se, že tkanina zasunutá na nesprávné straně nezmění šířku. Na konci každého švu jsou vždy umístěny překážky.
 3. Řezané hrany uřízněte nůžkami.
 4. Každá strana řezu musí být takto zpracována, jinak bude šifon sestavován v rozích, což bude obtížné odstranit po prošití.
 5. Když je celá hmota zpracována, znovu otočte hrany o 0,3-1 cm a zableskněte na přední straně. Tato metoda se nazývá "Moskevský šev" nebo "Američan".
 6. Výsledkem byla pláž pareo. Chcete-li z toho udělat tuniku, musíte látku nejprve složit v polovině podélně a pak napříč.
 7. V této poloze upevněte tkaninu na hranách kolíky nebo kolíčky na prádlo, jinak je nepravděpodobné, že by bylo možné řez krku - šifon sklouzne.
 8. Úhel skládané textilie, která nemá žádné otevřené hrany, je místem budoucího hrdla. Z toho musíte měřit 3 cm dolů a 9-11 cm v ohybu, připojit tečkykulatá linie, stopování křídy nebo zbytků.
 9. V případě potřeby odstřihněte označený lem.
 10. Odšroubujte roh a prohloubte průlez na přední straně budoucí tuniky o 5-10 cm. Vystřižení ošetřete pečením nebo jiným obvyklým stehem, včetně výše popsaného Moskvy.
 11. Dále musíte určit místo průlezu pro ruce, takže opět musíte rozšířit tuniku a upevnit její hrany kolíčky na prádlo nebo špendlíky.
 12. Po boku, kde se nachází krk, se ve švech musí pohybovat o 20-23 cm a pak z tohoto místa do plátna - 25 cm, přičemž značka je začátkem průlezu. Od ní k lemu je nutné položit rovnou čáru, a pak ji sešit bez odstranění kolíků. Ta věc je připravena, zbývá jen oříznout další struny.

Podobné plážové šaty a tuniky se velmi snadno šijí. Můžete nastavit hloubku řezu, přidat dekor na krk, prodloužit nebo zkrátit věc.


Tunický župan

Jedná se o plášť volné postavy s dlouhými a širokými rukávy (lze provést) a šňůrkou pod prsou. Ona předpokládá střih na rozdíl od předchozí tuniky, a hedvábí, šifon, korálek, prádlo, satén, lehké měkké jsou vhodné pro její krejčovství. Model může být vyroben s moderním dekorem na manžetách a výstřihu, pro tento účel používáme pletivo, krajky, makrame, korálky. Takový všestranný plášť můžete nosit nejen na pláži, ale také s dalšími věcmi:

 • šaty;
 • džíny;
 • šortky;
 • trička;
 • sukně.
Pro výrobek bude zapotřebí 110-120 cm hmoty na hlavnídélka a 30-40 cm pro každý rukáv. Budou trochu deflovaní, jako kimono. Také stojí za to skladovat náplast o šířce 10 cm na pásku.

Před šitím bude nutné provést měření u ženy, na které je předmět šit. Někteří je budou potřebovat:

 • šířka ramene;
 • obvod ramene v nejširším místě;
 • obvod obvodů kyčle;
 • délka od horního bodu ramene k bodu pod prsou, přes nejvýraznější bod tohoto ramene.
K určení šířky výrobku je třeba přidat 30-35 cm k objemu kyčlí.

Po stanovení základních parametrů můžete začít řezat a šít:

 1. Nejprve se oříznou hrany.
 2. Dále je kus hmoty složen na polovinu a rozříznut. Výsledné obdélníky jsou také ohnuté a naskládané na sebe, horní z nich je zadní, spodní je čelem výrobku /budoucích polic.
 3. Šířka ramen by měla být dělena 2, výsledná délka by měla být měřena od ohybu obdélníku a dát tečku s omyvatelným značkovačem nebo malým, přičemž je třeba vzít v úvahu zkosení 2,5 cm od vrcholu.
 4. Krk v zádech by měl být mělký - 2 cm do hloubky a 7,5 cm na šířku. Pak od krajního bodu průlezu přes značku ramene k okraji hmoty je nutné nakreslit přímku.
 5. Nyní můžete řezat zkosení krku a ramene. Práce s řezem je u konce.
 6. Na policích od již obdrženého průlezu je třeba ustoupit o 16-17 cm, k získanému bodu nakreslit přímku od vnějšího okraje krku a pak ji odříznout. Další na záhyb hmoty "tvář"musíte snížit na polovinu dostat 2 police. Na nich se zezadu vrátí zadní strana. Je nutné provést rovnováhu tak, aby se výrobek při nošení nevystavoval otřesům. Za tímto účelem se od lemu hřbetu odřízne 3,5 cm, spodek polic vyčnívá, musí být zaoblen, hladce odříznut jeden vnější roh.
 7. Pro řezání rukávů je nutné provést řezy, jejichž šířka je objem ramene v nejširším místě s nárůstem o 20-30 cm, každý obdélník by měl být složen na polovinu a na sebe. Znovu vezměte zadní část linky ke zkosení ramene pokrývajícího 1 cm hmoty (příplatek švu) a na hranu, aby se obdélníky - rukávy. Jejich horní roh by měl přesně jít do úkosu. To je nejjednodušší způsob, jak správně změřit průlez. Přebytečná tkanina, která dopadá na výrobek z rukávu, musí být odříznuta. Tam, kde se nachází budoucí podpaží, by měl být na tkanině vytvořen malý zářez s nůžkami, které by usnadnily detekci průlezu
 8. Samostatně potřebujete krajku-kulisk. Pro utažení je nutné tkaninu 4 cm široké a 1,5 m dlouhé, navinout na polovinu, dobře zatlačit, znovu složit a znovu zašit. Řetězec se objeví.
 9. Výrobek byl rozřezán, zbývá jednoduše smontovat s běžnými strojními švy. Zpracujte okraje "Američana". Šijte na rukávech a výstřihu do V. Krk na zadní straně pouzdra náhrdelník (tenká stuha hmoty). Od začátku příspěvku přes rameno změřte délku k bodu pod prsou, přes nejvýraznější bod posledního bodu (parametr z měření). Šijte šňůrku a vložte do ní krajky.

Naučit se šítPlážové tuniky to udělejte rychle a bez vzoru, je příliš brzy na to, abyste mohli vést mistrovskou třídu. Ale můžete přesně pochopit nejjednodušší způsoby, jak vytvořit velkolepou věc. Základní principy zakotvené v jeho krejčovství lze přenést na podobné šaty a halenky, jednoduše upravit délku a hustotu hmoty.