Péče o vlasy na podzim. Masky

Po horkém, vyčerpávajícím letním slunci, mořské slané vodě a suchém vzduchu potřebují vlasy pečlivou a pravidelnou péči.Podzim-ideální doba pro obnovu vlasů po horkém létě a příprava na zimu podzimních a zimních mrazů. V domácí péči může být péče o vlasypoužita k vytvoření jednoduchých, ale poměrně účinnýchmasek . To vám pomůže podzimní dary přírody - zeleniny a ovoce.

Číslo receptu 1 .Mrkvová maska ​​na vlasy . Chcete-li připravit masku, musíte rošt 1 malá mrkev na jemné struhadlo a zmáčknout šťávu. K šťávě z mrkve přidejte 1 - 2 lžičky čerstvě vymačkané citrónové šťávy a 1 lžičku olivového nebo lopuchového oleje. Všechny složky se smísí a vtřou do pokožky hlavy. Po 10 minutách si umyjte vlasy obvyklým způsobem.

Číslo receptu 2. Maska dýňových vlasů . Pro masku musíte použít čerstvě vymačkané dýňové šťávy. K tomu, rošt malý kus zralé dýně a zmáčknout šťávu, pak přidejte 2 lžičky lněného semínka, olivový, broskev, slunečnice, rakytníku nebo lopuchu olej. Dýňová maska ​​se vtírá do kořínků vlasů a zbytky lze rozdělit po celé délce vlasů. Pro větší efekt musí být vlasy zahřáté gumovou čepičkou nebo froté ručníkem. Maska musí být uchovávána po dobu 25 - 30 minut.

Číslo receptu 3. Podzimní maska ​​pro všechny typy vlasů . Chcete-li udělat masku, musíte použít dužinu jakéhokoli ovoce.nebo bobule. Na 4 - 5 lžíce ovocné (berry) buničiny přidejte 1 lžíci olivového oleje, 1 lžičku přírodního medu a 1 lžičku glycerinu (zvláště doporučeno pro suché a poškozené vlasy). Všechny složky se důkladně promísí a se nanesou na vlasy od kořenů až ke špičkám. Po 20-30 minutách si umyjte vlasy jemným šamponem.

Recept č. 4. Podzimní vlasová voda.Co dělatdomácí vlasové mléko , musíte vzít 200 g bílého vína (nejlépe suché), připravit 2 lžičky heřmánku, rozmarýnu, majoránku (můžete přidat kopřivy pro tmavé vlasy). Nalijte bylinky s bílým vínem a nechte 7 dní vyluhovat v láhvi. Poté můžete použít podzimní lotion po mytí vlasů k oplachování. Před použitím se doporučuje ředit vodou v poměru 1: 1.

Podzimní masky na vlasy pomáhají, aby byly vlasy silné, zdravé, krásné, lesklé a objemné.