Péče o mastné kůže lidových prostředků

Ha na našich internetových stránkách jsme se již zabývali problémy s mastnou kůží, příčinami a , jak se řádně starat o. Dnes existuje obrovské množství speciální kosmetiky pro mastnou pleť různých výrobců: všechny druhy tonik, pleťové vody, krémy, slupky, mytí gelů a mnoho dalšího. Ale v tomto článku chci představit několik jednoduchých, ale účinnýchreceptů na péči o mastnou pleťdoma s lidovými prostředky.

Za prvé, podívejme se, coinfuze, odvar a vodymohou být připraveny doma a otřete s nimi mastnou pleť obličeje:

-Baktericidní odvar . Chcete-li připravit tuto infuzi, musíte vzít 20 g šalvěje listy, ořech listy, lesní jahody. Smíchejte všechny ingredience a nalijte 100 ml vody a vařte 5 minut nad nízkým teplem. Poté, co vývar ochlaďte a otřete kůži podél masážních linek po umytí.

-Uklidňující odvar . Tento odvar zmírňuje podráždění a zklidňuje mastnou pleť. Smíchejte 30 g kořene lopuchu a březové kůry a 20 g noční slepoty a podnože Potentilla. 1 lžíce této směsi nalijte 1 sklenici studené vody a vařte 10 minut. Poté infuzi nechte působit 20 minut, aby mohla být podána infuzí. Po ochlazení výsledného vývaru můžete přidat 5 ml šťávy Hypericum.

- 1 polévková lžíce a směs květů heřmánku a měsíčku, v poměru 2: 1, musíte nalít sklenici vařící vody a nechat ji vařit. Pak napněte a otřetetakový odvar z kůže. Lze jej také použít jako obklady. Tato infuze má protizánětlivý, sedativní a baktericidní účinek.

- Výborně pomáhásnížit mastný lesk kůžecitron. Kousek citronu nebo vaty napuštěné citronovou šťávou může několikrát denně otřít mastnou pleť. Pokud budete mýt bez mýdla, pak na 1 litr vody, přidejte 1,5-2 lžíce citronové šťávy.

- Odvar ze sbírek bylin, jako je máta, třezalka svatá, řetězec, měsíček, Badana, estragon, šalvěj je vhodný pro ranní mytí. Tento odvar výrazně sníží obsah tuku v kůži a dodá mu sametovou barvu.

-Čistící a výživné mléko . Poražte vaječný bílek a přidejte k němu půl šálku kafrového alkoholu, kdoule šťávy a kolínské vody. Tato pleťová voda může pokožku setřít přes noc. Po ní se kůže stává sametovou, jemnou a hladkou.

- I s mastnou pokožkou se doporučuje používat krém na bázi grapefruitu. Vytlačte šťávu z jednoho grapefruitu a přidejte několik kapek kafru.

Domácí masky pro mastnou pleť:

-Maska mléčné kyseliny . Tato maska ​​pomůže odstranit mastný lesk a úzké póry na obličeji. Pro jeho přípravu, musíte míchat 2 lžičky nízkotučné tvaroh se stejným množstvím ovocné nebo zeleninové šťávy, přidejte špetku soli. Smíchejte vše a aplikujte na obličej. Po 10 minutách maska ​​vyschne a aplikuje další vrstvu po dobu 5-6 minut. Po uplynutí stanovené doby si masku umyjtekruhové pohyby. Naneste na pokožku bez výživného výživného krému.

-Maska pro mastnou rybízovou kůži . Vezměte 1 lžíci červeného a bílého rybízu, buďte a přidejte 1 lžičku bramborové mouky. Směs naneste na obličej po dobu 15 minut a po opláchnutí otřete obličej uklidňujícím odvarem.

-Proteinová maska ​​. Jedná se o velmi jednoduchou masku, ale docela efektivní. Proteinová maska ​​je nepostradatelná pro mastnoukůži. Póry, vyhlazuje vrásky a bělení kůže. Beat jeden protein až do pěny a přidejte 1 lžička citronové šťávy na to, nadále porazit. Masku naneste na obličej pomocí štětce, a když první vrstva zaschne, znovu naneste další vrstvu. Nechejte masku 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou.

- Maska pro mastnou pleť z kosmetické hlíny . Tato maska ​​dobře schne a čistí pokožku. ½ lžíce bílé hlíny, rozpusťte se kyselým mlékem na zakysanou smetanu. Naneste na obličej po dobu 10-15 minut. A další recept na masku na bázi jílu s vyhlazujícím a utahujícím účinkem, který pomůže zúžit póry: smíchejte ½ lžíce kosmetické hlíny. 1 lžička citronové šťávy, 1 lžička medu a trochu vařené vody tvoří pastovitou hmotu. Masku naneste na obličej po dobu 15 minut a opláchněte studenou vodou. Po této masce můžete otřít kůži plátkem citronu.

- zklidňující maska.Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 lžíci mléka. 2 lžíce hustého jogurtu a ½ lžícebramborový škrob. Všechny složky důkladně promíchejte a naneste na obličej po dobu 15 minut.