Osobní plán řízení hmotnosti

Chcete-li vytvořit osobní plán pro řízení hmotnosti, potřebujete notebook a trochu času.

1. Schválení cílů.Když definujete své cíle a zapíšete je, učiníte nejdůležitější krok k jejich dosažení. „Prohlášení o záměru se stává mocným nástrojem pro jejich realizaci, když je definováno a dostatečně přesné. Strávit dostatek času přemýšlením skrze to, čeho chcete dosáhnout. Chcete zhubnout? Snažíte se udržet svou aktuální váhu? Nebo možná chcete zmenšit velikost oblečení? Zadejte vše, o co se snažíte a očekávejte od kontroly své váhy.

Zapištevšechny vaše cíledo poznámkového bloku a nastavte realistické termíny pro jejich dosažení. Rozdělte své úkoly do samostatných kroků, abyste je dosáhli. Nezapomeňte na to. To, že můžete dosáhnout úspěchu pouze prováděním každého kroku zvlášť. Nenastavujte nerealizovatelné cíle.

Formulovat své záměry týkající se dlouhodobějších úkolů. V horní části samostatné stránky poznámkového bloku napište prohlášení o každém z těchto velkých úkolů. Například:

-„Chci jíst více zdravých potravin“;

- „Chci ztratit (tolik) kilogramů“;

- „Chci snížit svou velikost o jednu,“ atd.

Zvažte, jak můžete dosáhnout každého z těchto cílů. Jaké kroky byste měli podniknout? Být přesný a specifický o krocích k dosažení každého z cílů, konkrétně popisovat jídlo, cvičení, váhu, kterou hodláte ztratit.

Frakcetímto způsobem velké cíle na malých dosažitelných krocích učiníte akční plán lépe zvládnutelným. Přemýšlejte o svých krátkodobých cílech jako o každodenních úkolech. Pak vám každý den přinese sílu pracovat druhý den.

2. Udržet pozitivní, radostný a sebevědomý postoj k vašemu cíli.Udržujte své cíle v centru pozornosti svých pozitivních myšlenek a pak se stanou dostupnějšími. Popište si způsob, jakým byste se měli stát výsledkem dosažení vašeho cíle, jako by tento cíl již byl dosažen. Opakujte taková prohlášení o sobě:

  • Vypadám dobře a cítím se dobře.
  • Moje strava je pro mě zdravá a prospěšná.
  • Své cíle můžu snadno dosáhnout.
  • Miluji cvičení - přinášejí mi skvělý pocit.
  • Zasloužím si, abych vypadala a cítila se skvěle.

Můžete vytvářet pozitivní výroky sami, ale co je nejdůležitější, měli by být v přítomném čase. Nebojte se, pokud to bude pro vás nejprve těžké uvěřit. Pamatujte si, že jsou navrženy tak, aby nejprve odporovaly vašim negativním přesvědčením a pak je změnily.

3.Vidíte se v nejlepším světle . Stejně jako pozitivní myšlenky vám pomáhajívytvářet nové cíle a dosáhnout jich, duševní obrazy, které se rodí ve vás, hrají podobnou roli jako vaše vlastní představa. Představte si zcela nový: energický, zářivý optimismus, s dokonalýmváha, krásná postava a spokojený se sebou. Pokud máte fotografii, ve které vypadáte štíhle, umístěte ji na prominentním místě, aby vám připomínala, co se můžete stát. Nebo věnujte pozornost oblečení, které je pro vás stále těsné, ale které chcete nosit.

4.Staňte se svým nejlepším přítelem . Jste jediná osoba, která může splnit vaše sny a stát se tak nejlepším přítelem. Plně podporovat a schvalovat. Přestaňte používat nejkritičtější komentáře o sobě. Nahraďte je schvalovacími slovy, která zvednou náladu.

Kombinovat všechny tyto metody do jedné krátké sekvence akcí a myšlenek, které lze periodicky opakovat po celý den. Vyberte si pozitivní prohlášení a vizualizace, které nejlépe vyhovují vašim potřebám. Obklopte se pozitivními, povzbuzujícími připomínkami (fotografie, zdravé potraviny, písemná schvalovací prohlášení atd.), Které vám pomohou neztratit ze zřetele vaše cíle. Dovolte si někdy krátce ustoupit od přísných pravidel v potravinách - nedovolí vám, abyste se cítili naprosto bez veškerých potěšení. Spojením zvyku zdravého stravování s pozitivním postojem k sobě zjistíte, že můžete skutečně dosáhnout své ideální váhy a udržet si ji!