Osamělost nebo svoboda

Je to zajímavé, ale zdálo by se, že i v naší moderní době, kdy se koncept ženské emancipace a svobody stal jaksi světským a obvyklým, je to všechno stejné, téma osamělosti pro „slabou“ polovinu lidstva zůstává spíše naléhavým a akutním problémem. .

Po 25 letech mladá žena stále častěji slyší stejnou otázku v kruhu svých přátel a příbuzných: „Kdy se konečně oženíte?“ Jako by svobodný život a všechno s ním spojené - Toto je stigma.

Samozřejmě, my ženy jsme poněkud kontroverzní lidé: s rovnými vlasy, sníme o luxusní kudrlinky, po obdržení požadované kadeře, snažíme se je narovnat okamžitě. Tmavé pleti žen sní o lehké kůži, bílé tráví hodiny v soláriích a na plážích. Stejně vágní jsou případyve vztazích s muži. Pokud je vdaná, a to i po dlouhou dobu, pak závidíme svobodné dámy, pokud existuje svoboda požadovaná ostatními, naléhavě hledáme stálého životního partnera.

Myslím si, že důvod je jiný. My prostě nevíme, jak si vychutnat to, co máme v okamžiku života. Přemýšlejte o jakékoli radostné nebo příjemné události ve svém životě: ať už jde o povýšení nebo zvýšení platu, zamilování do vztahu, nebo dokonce jednoduchý kompliment od neznámého muže. Ihned se nálada zvedne! Žena doslova transformuje a je hezčí. Zářící oči, lehká procházka, zářivý úsměv - to vše se okamžitě stává viditelným ostatním, sprchuje vás otázkami, pohledy nebo jen komplimenty.

Ajak nemůžete dospět k závěru: pokud se lidé ptají na vaši osamělost, pak je opravdu „malovaná“ na tváři, a proto se vzhled pro vás nestane spojencem.

Takže vy sami nejste spokojeni se svou současnou situací, cítíte se nejistí a považujete svou svobodu za samotu. Mnozí se obávají, že budou osamělí: někteří kvůli své finanční situaci, jiní -selhávají jako matka nebo manželka. Ti, kdo se obávají o svou ženskou sexualitu a přitažlivost, začínají měnit lidi, "jako rukavice." Naše banální hrdost s námi hraje krutý vtip, který hraje hlavní roli v dramatu strachu z osamělosti.

Co odlišuje osamělost od svobody? Opravdu svobodný člověk si skutečně užívá své svobody. Žije život naplno, užívá si každý okamžik, vidí nové příležitosti před ním, snaží se poznat sebe i svět kolem sebe.

Co je osamělost? Je to neustálá deprese, smutek, série neustálého šedého každodenního života, sebelítosti - nikomu nepotřebujeme, ale ve skutečnosti, není třeba, především pro sebe.

Volba? Ano, vždy je tam! Ležel na gauči pod dekou, stěžoval si na "život-darebáka", označoval všechno a všechny, líto sám sebe bídně? To není vaše volba!

Není však lepší zavolat všechny své přátele nebo jen známé, projít se v parku, v lese nebo jen jít do kina, přihlásit se do sportovní sekce, fitness klubu, najít jakoukoli činnost, které se vám líbí, zavolat častěji s rodinou a přáteli, se všemi usměvavými, schopnými smát se a užívat si života? Na konciNakonec vám bude člověk rychle věnovat pozornost právě vám, usmívající se a šťastné ženě.

To ale vůbec neznamená, že bychom měli být s někým nebo někým zaměstnáni po celou dobu. Člověk je samozřejmě společenská bytost, ale odpočinek od této společnosti je někdy prostě nezbytný. Být sám, myslet, číst zajímavou knihu, sledovat film, dělat něco dobrého pro sebe, nebo jen o něčem snít. Nenechte se však litovat!

V našem bláznivém věku, být sám se sebou je už celé umění. Bývali jsme veverka v kole, někdy poháněná koněm ve víru událostí, zatímco jsme zapomněli dát odpočinek našemu tělu a naší duši.

Osamělost je jiná. Nebo cítíme, že jsme, a pak čekáme na melancholii, smutek a všeobecné nepohodlí; nebo si užívejte osamělosti, jako je svoboda, možnost zůstat v tomto bláznivém rytmu, uvědomovat si sebe jako člověka, pamatovat si své touhy a sny.