Oprava z přírodních materiálů

Oprava je nepříjemná. Ale po tom, dům se stává útulný, krásný a pohodlný. Během samotné opravy vzniká otázka: které materiály jsou preferované, umělé nebo přírodní, a ve skutečnosti, co je třeba hledat při jejich nákupu?

Zpravidla při nákupu materiálů pro opravy věnujeme pozornost především nákladům, velikosti a barvě a někdy zapomínáme na šetrnost k životnímu prostředí, ale marně. Stavební materiály zásadně ovlivňují mikroklima v domě, a tím i naše zdraví. Podle statistik v průměru utratíme v interiéru až 80% času. Srovnání vzduchu v našich apartmánech se vzduchem na ulici, vědci dospěli k neuspokojivým závěrům. Uvnitř je 4krát špinavější a 7x toxičtější. Proto nákup stavebních a obkladových materiálů dává přednost přírodním stavebním materiálům.

Základní požadavky

1. Tyto materiály by neměly mít trvalý zápach (obvykle se objevují při uvolňování toxických látek).

2. Neměly by přispívat k reprodukci mikroflóry.

3. A neměly by hromadit statickou elektřinu.

Co si vybrat?

Přírodní stavební materiály šetrné k životnímu prostředí jsou dřevo, sklo, kámen, keramická dlažba, přírodní látka a papír.

Dřevoje nejběžnějším a pro životní prostředí nejšetrnějším materiálem pro opravy. Nejběžnější je obložení. Opláštěla ​​stropy a stěny, fasádu a samozřejmě balkon.Přírodní a vysoce kvalitní dřevěná podšívka neposkytuje plast ve všech ohledech. Stěny lemované přírodním materiálem zároveň „dýchají“, místnost se stává velmi pohodlnou, vytváří se příjemné mikroklima. Tento materiál nepoškozuje lidské zdraví, dokonale udržuje teplo a má konstantní indikátory vlhkosti. A éterické oleje a pryskyřice nasycují vzduch v místnosti vůní dřeva, která má také antiseptické vlastnosti.

Zeleninové tapety(na bázi bambusu a třtiny) jsou zcela bezpečné, protože jsou vyrobeny z přírodních materiálů a jsou spíše odolné proti opotřebení.

Používá se hlavně pro sloupy, výklenky, pokovování lodžií a dekorace nábytku.

Kombinovaná plátna, kde je bambus, třtina a papyrus, vypadají velmi elegantně. Takové tapety je snadnější lepidlo než tapeta, která je vyrobena pouze z bambusu. Jsou velmi těžké a těžké.

Papírová tapetaje schopna „dýchat“ a je vyrobena z materiálů šetrných k životnímu prostředí a má zpravidla dobrý poměr ceny a kvality.

Přírodní dřevěné tapety . Nejoblíbenější tapeta tohoto - tato tapeta na papírovém základě, mající špičkovou korkovou dýhu. Pro výrobu těchto tapet se používají cenné druhy stromů: dub, santalové dřevo, třešeň a. e.

Přírodní kámen- je ideální a přírodní materiál pro interiér fasád, kanceláří domů, barů a obchodů. Krása kamene, jeho trvanlivost, přírodní původ, umožňují jeho použití v krajiněuspořádání.

Přírodní kámen má přírodní energii, a proto je vždy jedinečný, exkluzivní. Perfektně se používá pro podlahy, stěny, při výrobě sloupů a krbů, barové pulty a mnoho dalšího. Krásný, malebný a originální doplněk do interiéru pokoje bude mozaikou kamene.

Jak správně vybrat kámen

Přírodní kámen (stále ve starověku) byl vždy používán pro výzdobu interiérů a výrobu mnoha interiérových výrobků, ale aby to vše trvalo dlouho, musíte nejprve udělat správný a bezchybný výběr kamene s ohledem na jeho provozní podmínky v místnosti. K tomu potřebujete znát přírodní vlastnosti, výhody a problémy typu kamene, který chcete použít.

Mramor

Mramor je považován za kámen bohů a králů. V moderním domě je pro to nejlepší koupelna. Mramorový umyvadlo ho luxusně zdobí a způsobuje opravdový rozruch mezi hosty. Stěny mramoru a dýhy a podlahy. Mramorové kroky a sloupce budou vypadat skvěle. Chcete-li vybrat správný mramor, musíte kontaktovat specialisty, protože tento kámen má jiné vlastnosti. Pro opláštění fasády budovy se zpravidla používá leštěný mramor, protože není ničen vodou.

Žula

Žula se používá pro předměty, které musí odolat těžkým nákladům. Platí pravidlo, tabulky, regály apoužívá se pro vnější dekorace. Tento kámen má vysokou odolnost proti mrazu a nízkou nasákavost, takže žula se používá jak uvnitř domu, tak i venku.