Nadměrná čistota

Čistotaje samozřejmě pozitivní pro každého člověka, zejména pro ženy. Nikdo se nemůže dohadovat o tom, že by se žena měla každý den starat o její vzhled. Vše však potřebuje opatření a racionální přístup. Ženy užívající sprchu dvakrát denně (někdy častěji) si mohou všimnout, že v zimě se jejich kůže stává suchší, nebo je známa i mírná svědění, které je známé jako zimní svrab.

Při sprchování nebo koupeli omýváme přirozenou ochrannou vrstvu kůže. Lidskou pokožku doslova pronikají tisíce mazových žláz, které příroda přirozeně vytváří ochrannou a zvlhčující bariéru. Je to pravidelné vystavení mýdlu, které vysvětluje výskyt sucha. V některých případech, možná další nepříjemný jev - výskyt akné na těle (zejména na zadní straně). Čím opatrněji a pravidelně používáte mýdlo, tím více mazu se snaží produkovat mazové žlázy k obnovení ochranné vrstvy. Proto obstrukce mazového kanálu a pórů a tvorba zánětlivých jevů - akné. Je třeba poznamenat, že s věkem, mazové žlázy produkují méně sekrece a činí pokožku citlivější bez mýdla.

Nikdo vás samozřejmě nepožaduje, abyste opustili základní hygienické postupy. Takové oběti nebudou vyžadovány. Stačí změnit režim mytí.

Jako užitečné rady můžeme doporučit:

  • Sprchujte jednou denně po dobu pěti minut.
  • Snižte teplotu vody, což ji zchladí, ale ne zima.
  • Použijte zvlhčující mýdlo nebo sprchový gel.
  • Pějte ty oblasti kůže, které to potřebují.
  • Po sprchování používejte hydratační krém, krém nebo mléko. Pro velmi suchou pokožku se doporučuje použití kosmetického oleje.