Moderní styl interiéru bytu: tipy, nápady, fotografie

Módní slovo „moderní“, které zaplnilo prostor internetu, v oblasti interiérového designu bytu, představuje odvážný architektonický styl. Moderní před více než sto lety to bylo považováno za něco zvláštního a mimořádného, ​​a když překročilo řadu století technologického pokroku, který si zachoval své kánony a pravidla, dobyl moderní svět designu.

Mnozí, dokonce i zkušení návrháři, kteří mají v úmyslu vytvořit interiér bytu v moderním stylu, kreslit nápady z designu na fotografii na internetu, ve skutečnosti zcela nepochopí, co to je a jak dosáhnout pohodlí mezi „kombinací neslučitelných“.


„Albedo“ modernosti: nový klasický šik

Tento jedinečný styl zahrnuje mnoho oblastí tvořivosti: od jemných, včetně uplatněných, až po architektonické.

Inspirován moderností a těmi, kteří si to přejí ztělesnit v interiéru obydlí, je třeba vzít v úvahu všechny jeho „projevy“, protože interiér v tomto stylu vypadá jako druh zmrazené divadelní hry, na scéně prostorného drahého divadla, za účasti „hlavních postav“ - pompézního luxusu a maximální pohodlí, s pomocí dekorací z přírodního materiálu, s důrazem na jistou mystiku, fantaziia jistě bohatství.

Tak vypadá původní moderní interiér. S přihlédnutím k technickému pokroku je moderní styl doplněn speciálním „dějem“ - technickým vybavením prostoru: elektronikou, spotřebiči, osvětlením.

Interiér v moderním stylu

On je „rodák“ skandinávského stylu a postupně ho doplňovali jiní: anglický, koloniální, art deco a eko-styl.

Zajímavé: Krb v obývacím pokoji: od klasických až po moderní technologie

Moderní, na něž se odkazuje jinak - secese, navzdory skutečnosti, že se jedná o kontaminaci několika architektonických stylů současně, má své nezničitelné kánony a přísná pravidla, konkrétně:

 • velký prostor;
 • prvky z přírodního dřeva s viditelnou přirozenou texturou (podlahy, nábytek, dekorace na zeď);
 • měkké hladké linie bez symetrie;
 • skleněné dekorační předměty, včetně mozaiky nebo vitráží;
 • „zahalená“ témata flóry a fauny ve všech jejích formách;
 • velká okna a dveře;
 • ornatnost a kruhovitost forem, zejména nábytku;
 • měkké a ne „honosné“ odstíny jakékoli barvy;
 • luxusní lustry a lampy, které vedle osvětlení hrají také roli dekorů;
 • závěsy;

Zajímavé: Záclony v obývacím pokoji - moderní nápady, tipy, barvy 2019, foto

Zaměření v tomto stylu by mělo přilákat množství ozdob, které se řídí pravidlem plynulosti a pružnosti linií překračujících jednu linii.jiné.

Moderní styl s prvky přírodního dřeva s viditelnou přirozenou texturou (podlahy, nábytek)

Množství fotografií zveřejněných na internetu dokazuje nejednoznačnost moderního stylu v interiéru bytu.

Je překvapující, že „kombinace neslučitelného“ a „vyloučení není vyloučena“, přičemž dodržuje všechna pravidla stylu, může dosáhnout ohromujícího výsledku - elegantních a pohodlných apartmánů s pohodlím domova a maximální funkčností objektů.
​​

Přinést dekorativní detaily do tak zvláštního provedení je nutné „popsat“ konkrétněji již existující prostor.

Zajímavé: Dřevo v interiéru je zárukou zdraví

Pravda Moderní v „nevhodných“ podmínkách a v plnění rozpočtu: triky, tipy, nápady

Moderní znamená prosperitu, a vytvořit ve svém stylu interiér malého bytu, zatímco výdaje minimální prostředky, je obtížné, ale možné.

Aby se takto vytvořil moderní styl v interiéru bytu, je třeba jít na experiment a speciální „podvod“, najít alternativy a způsoby, jak se spojit, podívat se na fotografie takového designu na internetu a „zapnout“ všechny vaše představy.

Vezmeme-li příklad malého bytu a ještě lepšího bytu s malými okny a ne vysokými stropy, pokusíme se podrobně prozkoumat všechny momenty a kontroverzní otázky, abychom z něj učinili luxusní moderní byt ekonomické verze.

Malý obývací pokoj v moderním stylu

Úspora peněz „za dva“

S ohledem na všechny výše uvedené zákony a pravidla tohoto stylu je nutné začít s „modernistickým zušlechťováním“ z kuchyně, protože právě tento obývací pokoj často „udržuje“ všechny „funkce“ obyvatel, mezi spánkem a sprchováním. Nejlepší možností "jednoho pokoje" je kuchyňské studio, které kombinuje kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a často také prostor haly. Tvorba takového bytu v moderním stylu, můžete výrazně ušetřit na dokončovací materiály, nábytek a osvětlení, nejméně 20-25%, ve srovnání s opravou v každé takové místnosti zvlášť.

Zajímavé: Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Pokud jde o povinné pravidlo - používání pouze přírodních materiálů, je třeba provést určité triky. Množství dokončovacích materiálů ve všech stavebních supermarketech a internetových obchodech - na pomoc. Stojí za to vyzkoušet alternativy a nahradit je přirozenými.

Například:

 1. místo dřevěné podlahy můžete laminát nebo dlažbu umístit pod strom. Hlavní věc je, že design a textura odpovídají "přirozenosti";
 2. kuchyňská souprava vyrobená z přírodního dřeva stojí hodně peněz, protože bude muset být nahrazena dřevovláknitými deskami se střední hustotou, která je také natřena DVA;
 3. domácí spotřebiče jsou nejlépe ukryty ve zvláštních výklencích ze stejného MDF, což ponechává maximální viditelnou „vysokou“. To je jednoznačné plus při rychlém čištění.prostory a vítězství „skrýt a hledat“, například se starou chladničkou;
 4. v obývacím pokoji, vedle televize a pohovky, nemůže být nic. Pokud je tento obývací pokoj také ložnicí, pak v této místnosti může být „nic“, kromě postele (nebo rozkládací pohovky), křesla a TV.

Moderní byt - studio v moderním stylu

Zajímavé: Moderní myšlenky interiéru sálu v bytě

Získání dodatečného prostoru „odnikud“

Po vytvoření ateliéru a odstraněných příček byl již učiněn nejdůležitější „krok ke schůzce“ pro získání dalšího prostoru. Může být také zvýšena použitím zrcátek .

Malá okna - to nevadí. Prostor v blízkosti malého okna v kuchyni by měl být navržen tak funkčně, jak je to jen možné, například umyvadlem nebo stolem, uvolňujícím místo jinde.

Čalouněný nábytek z oblých tvarů by měl být kompaktní a funkční. V gauči mohou být skryté boxy pro všechny druhy příslušenství.

Kuchyně v moderním stylu

Secesní fotografie prezentované na internetu často prokazují virtuozitu úspory prostoru při jakékoliv saturaci dekorem. Je však lepší, když dekorativní objekty budou provádět důležité předměty, jako jsou lampy, křesla, textil. Tak se zbavte nepořádku ve vesmíru.

Osvětlení v takové „miniatuře“ bude hrát nejdůležitější úlohu. Čím větší je, tím širší místnost vypadá.

Na cestě k designu "modernismu"Apartmány se nebojí experimentovat a fantazovat, protože moderní jsou tři svobody: volba, fantazie a prostor.