Mimické vrásky a metody jejich řešení

Mimické vráskyjsouvrásky na obličeji,vyplývající z kontrakce svalů obličeje. Každý den zažíváme emoce - smutek, překvapení, radost, zášť a mnoho dalšího. Bez ohledu na náladu a druh aktivity, každý den se obličejové svaly smršťují tisíckrát, nebo dokonce více, a to nikam nevede. V důsledku takových častých řezů mohou mimické vrásky tvořit záhyby na čele, mezi obočím, v rozích očí, v blízkosti úst.

Mnoho lidí si myslí, že mimické vrásky a věkové vrásky jsou jedno a totéž, ale nejsou. Vrásky spojené s věkem se začínají objevovat u žen někde po 30 letech a mimické vrásky se mohou objevit u velmi mladé dívky.

Příčiny mimických vrásek mohou být různé: dědičnost, stres, emoční úzkost, ekologie, vystavení ultrafialovým paprskům a použitá dekorativní kosmetika.

Je mnohem snazší zabránit vzniku mimických vrásek, než bojovat s nimi. Proto je nutné zabývat seprevencí vzniku vrásek na tváři , aby vás co nejdéle nerušili. Prevence se skládá z: řádné péče o pleť obličeje, masáže, všech druhů masek a výrobků pro obličej. Také nezapomeňte, že zneužívání ultrafialových paprsků a neustálé používání dekorativní kosmetiky suší pokožku, což vede k předčasnému stárnutí. Proto je nutné jej navlhčit na maximum.

Pokud si to stále všimnetemimické vrásky na tváři, pak nezoufejte. Moderní kosmetologie nabízí mnoho možností boje proti vráskám obličeje. Jednou z nejpopulárnějších a nejúčinnějších metod jsou injekce Botoxu.Botoxje speciální slabý a čištěný roztok botulinového neurotoxinu. Tento lék se vstřikuje do svalu pod kůží tenkými jehlami v lokální anestézii. Celý proces trvá asi 20 minut. Botulin nedává do svalů tok nervových impulzů, čímž se snižuje. Výsledek Botoxu je patrný po týdnu a účinek trvá asi šest měsíců po opakovaném zákroku.

Pokud nechcete dávat injekce, pak na hladké vrásky na obličeji, zkustekosmetiku na bázi peptidu . Peptidy jsou schopny snadno proniknout kůží a stimulovat produkci nezbytných látek. V důsledku toho se velmi rychle obnovují regenerační a samoregulační procesy v kožních buňkách.

Existuje ještě jeden a levný způsob boje proti mimickým vráskám - jedná se o lidové recepty .

Masky na obličej proti mimickým vráskám

Maska brambor.Pro přípravu takové masky budete potřebovat jednu střední hlízu syrových brambor, která musí být umytá, loupaná a strouhaná. Smíchejte dvě čajové lžičky ošuntělých brambor se dvěma lžičkami pšeničné mouky a dvěma lžičkami vařeného mléka. Vše důkladně promíchejte a aplikujte na pokožku kolem očí po dobu 10-15 minut. Po opláchnutí teplou vodou aplikujtespeciální krém pro pokožku kolem očí.

Grapefruitová maska ​​. Rozdrcení ½ nebo 1/4 grapefruitové drti, smíchejte s 1 lžičkou mrkvové šťávy, 1 lžičkou zakysané smetany a 1 lžičkou mletou v mlýně na kávu s rýží. Míchejte a naneste na obličej po dobu 30 minut. Poté opláchněte a otřete obličej čerstvě vymačkanou grapefruitovou šťávou.

Použitísezamového olejepomáhá předcházet vráskám před mimickými vrásky. Zahřívejte malé množství sezamového oleje a aplikujte na všechny vrásky na obličeji. Nechte hodinu a pak zbývající olej odstraňte ubrouskem.

Maska z jahodového medu.Pro takovou masku budete potřebovat 5-6 čerstvých jahod, 1 lžíce rostlinného oleje, 1 lžičku medu, 1 lžičku heřmánkového odvarů. Všechny ingredience jsou dobře promíchány a aplikovány na obličej a krk po dobu 15-20 minut. odstranit takovou masku tamponem nebo kotoučem namočeným v mléku

Od mimických vrásek na čele vám pomůžeparafín - olejová maska ​​. Chcete-li získat trvalý výsledek, musíte tuto masku provést dvakrát týdně. Pro takovou masku je třeba míchat 10 g broskvového másla a kakaového másla, 7 g parafínu a 3 g spermaceti. Všechny ingredience vložte do suché pánve a dejte do vodní lázně. Poté, co se všechny složky roztavily ve směsi obvazů, jemně zmáčkněte a položte na čelo. Je nutné držet takový obvaz 20 minut, a pak přesně odstranit špachtli. Odstraňte zbytky masky ubrouskem a namažte čelo výživným krémem.