Mastná pleť tváře. Důvody

Mastná kůžeje typ pokožky charakterizovaný aktivním působením mazových žláz a uvolňováním nadměrného množství podkožního tuku. Známky mastné pleti - lesk, zvětšené póry, hustá kůže a hrudkovité, černé úhoře, komedony. Většinou mastná pleť se vyskytuje v adolescentním vzduchu, když se objeví puberta a může být u žen do 25-27 let. Ale někdy asi 10% žen má po zbytek života mastnou pleť - to znamená dědičnost.

Kromě dospívání a dědičnosti adolescentůjsou příčiny zvýšené aktivity mazových žláz :

- onemocnění žláz s vnitřní sekrecí;

- poruchy a poruchy nervového systému;

- onemocnění gastrointestinálního traktu;

- zneužívání kosmetických přípravků;

- zneužívání kořeněných, kořeněných potravin s velkým množstvím živočišných tuků.

Pokud máte mastnou pleť, pak byste mělivěnovat zvláštní pozornost potravě, kterou jíte . Doporučuje se jíst 4-5 krát denně v malých porcích. Je nutné odmítnout sladkou a mouku, tuk, koření, alkohol, uzená masa, kávu, majonézu. Doporučují se mléčné výrobky, ovoce, zelenina, vařené libové maso nebo ryby, černý chléb, obiloviny a potraviny bohaté na vitamin A: mrkev, rakytník, dýně, máslo.

Je nutné léčit mastnou pleť s velkým znepokojením, protože pokud není řádně ošetřena a nezajímá se o ni, může se objevit akné, komedony, akné.Nicménějedinou výhodou mastné pleti je, že trvá déle než všechny typy pleti. Je to proto, že kožní maz pokrývá pokožku přirozeným ochranným filmem, který ji chrání před vystavením škodlivým vlivům prostředí. Ženy s mastnými vrásky se objevují později než jiné.

Mastná pleť vyžaduje náležitou a důkladnou kosmetickou péči .