Mandlový peeling (peeling) pro obličej a tělo doma

Důkladné a pravidelné čištění je jedním z důležitých kroků v plné péči o pokožku obličeje a těla. K čištění pleti můžete použít kosmetiku, jako jsou gely, pěny, lotiony, lotiony a samozřejmě peeling (peeling).

Doma můžete snadno připravit univerzální obličejový a tělový peeling na bázi mandlí. Použití mandlového křoviny zabraňuje vzniku časných známek stárnutí (malémléčné), dokonale hydratuje pokožku, odstraňuje černé skvrny, bojuje s akné a akné, příznivě ovlivňuje pleť, dodává hladkost a samet.

Existuje poměrně málo odrůd domácího mandlového křoviny. Hlavní složkou samozřejmě jsou mandle, které musí být nejprve rozdrceny mlýnek na kávu. Pomocné přísady pro přípravu křoviny jsou vybrány v závislosti na typu a vlastnostech kůže.

Mandlový peeling pro suchou pokožku . Složení - 1 lžička mletých mandlí, 1 čajová lžička majonézy nebo těžký krém. Složky se smíchají, nanesou se na kůži hladkými kruhovými pohyby, provede se masáž obličeje nebo těla po dobu 5 až 7 minut a opláchnou zbytky teplé vody.

Mandlový peeling pro omlazení pleti . Složení: 1 lžíce medu, 2 lžíce mletých mandlí, 3 lžíce čerstvé pomerančové šťávy. Opatrně se pohybujte a masírujte na obličej a dekolt. Po opláchnutí vodou. K tónování pleti a zlepšení krevního oběhu vMandlový peeling může přidat trochu čerstvé máty nebo esenciální oleje rohože.

Mandlový peeling s bělicími vlastnostmi. Složení: mleté ​​mandle, lžíce medu (teplá), čerstvá citronová šťáva.Smíchejte složky a aplikujte na kůži (vyhněte se okolí očí).

Pitatělové mandlové křoviny. Složení: mleté ​​mandle - 1 polévková lžíce, med - 1 lžíce, lehce olivová - 1 lžíce.Tento peeling je velmi vhodný pro péči o pokožku obličeje, krku a těla.Masáž, nechte působit 10 minut a opláchněte teplou vodou.Po vydrhnutí naneste krém podle typu pleti.Doporučuje se používat teplý peeling (před použitím v mikrovlnné troubě 2 - 3 minuty).

Prach z mandlové kůže doma může být používán dvakrát až třikrát týdně.Mandle mají schopnost stimulovat krevní oběh, což znamená, že po použití kůže může zčervenat - normální reakce.Pokud zarudnutí zůstane mnohem delší - alergická reakce na obličej.