Magisterské kurzy na pletení krásné Sledkov

Sledki je výbornou volbou pro pantofle, vytvářejí pocit pohodlí, teplé v zimních večerech a budou vynikajícím dárkem pro milovaného člověka.Vizuální fotografie, video tutoriály a instrukce krok za krokem pomohou jehličkám plést ponožky s pletacími jehlicemi.Řeknou vám, jak zvládnout moudrost vyšívání v krátké době, a později vytvořit exkluzivní a jedinečné modely pro blízké.

Pletené ponožky jsou skvělou domácí obuv

Co potřebujete vědět

Existují různé způsoby, jak plést Sledkov vlastníma rukama. Je možné spojit s jejich prolamovanými, copánky, saténovým stehem, texturovaným vzorem nebo technikou záplat, ozdobit dekorativními prvky, stuhami, kamínky nebo knoflíky.Milovníci zvířat mohouFormovat Sledky ve formě vtipných náhubků zvířat, ptáků nebo populárních postav z dětských karikatur.

Pro ty, kteří milují zvířecí témata

Výběr příze

Při výběru příze byste měli věnovat pozornost struktuře a kvalitě nitě. Doporučuje se dát přednost prodyšnému materiálu s vysokými vlastnostmi tepla a vody s nízkým stupněm elektrifikace. Vhodná lněná, akrylová nebo přírodní příze s přídavkem umělé nitě v poměru 50/50. To může být pozůstatky příze různých barev a hustoty, které mohou být sestaveny moderní, multi-barevné sokli.

Při výběru příze věnujte pozornost jejímu složení a vlastnostem

.
K utěsnění paty a podešve lze přidat nylonovou nit, což výrazně prodlouží odolnost výrobku proti opotřebení.

Volba závitu závisí na ročním období. Vlna, vlněná směs, kašmír budou vhodné na zimu, bambus, akryl, bavlna nebo na jaře. Je důležité, aby vlákno bylo příjemné na dotek, ohříváno a nedráždilo pokožku. Při pletení dětských modelů je žádoucí použít speciální hypoalergenní přízi různých barev.

Pohodlné teplé sáňky teplé v chladné zimě

Myslíte si, že podešve by měly být pohodlné domácí boty

 • .
 • \ t

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Vyberte paprsky

Tvar a vzor závisí na způsobu pletení na dvou nebo čtyřech pletacích jehlicích a algoritmus práce bude odlišný:

 • pro kvalifikované jehly vhodné techniky pro 4 paprsky. V tomto případě se výrobek vejde do pevného plátna a umožňuje oblékání míst, kde je při nošení odření;
 • Pletení na dvou jehlách je vhodné pro nezkušené mistry, v tomto případě je výhoda kruhových pletacích jehel.

Oblíbená hodina

Pro práci budete potřebovat:

 • pletací jehlice a háčkovací háčky;
 • nůžky, nitě;
 • jehly s širokým okem;
 • pletací značky.
Příslušenství pro pletení lze zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo objednat online.

Souvisí s láskou

Pletací technika

Existují tři typy pletacích pantoflí:

 • Vyazyvanie s ponožkami. Technika spočívá v minimálním souboru smyček a přidání plátna s pomocí nakida:
 • Podle typu ponožky. Pletení výrobky z horní části paty k špičce, což odpovídá technice pletení ponožky.
 • Příčná technologie. Plátno je pleteno v příčném směru a šité na úrovni špičky a paty.

U modelů, kde je podešev pletená odděleně, je žádoucí přidávat k ní syntetickou nit a dobře ji zpevnit po obvodu stehu, aby se zabránilo divergenci švů na podešvi.

Sáňky s dvojitým závitem jsou vhodné pro chladné zimy

Schémata a popisy různých typů Sledkov

Existuje mnoho zajímavých vzorů pletených pantoflí v různých technikách a formách, pletených nebo háčkovaných. Jak plést ponožky pletací jehlice, řekněte krok za krokem pokyny pro začátečníky needlewomen. Kvalifikovaní řemeslníci, kteří zvládli triky pletení Sledkis, vytvářejí exkluzivní modely a zdobí je podle svého uvážení, vytvářejí unikátní mistrovská díla obuvi domácího pohodlí.

Diagramy s podrobným popisem pomohou rychle propojit jakýkoli model

Modely jednotlivých čtverců

Nováčci by měli věnovat pozornost jednoduchému a cenově dostupnému způsobu pletení hrotů z jednotlivých čtverců, které jsou sešité podle určitého vzoru. Čtverce mohou být spojeny různými vzory, ale je důležité dodržovat určitou hustotu, aby strany prvků měly stejnou velikost.

Sledki spojené z jednotlivých čtverců

Schéma připojení

Tento model se skládá ze 7 čtverců a úhlopříčka jednoho prvku se rovná polovině délky nohy. Jehly vytáčejí 16 smyček, berouce v úvahu okrajové smyčky a připevňují 24 řad, pak spojují prvky společně s jehlou a nití. Existuje způsob, jak bezproblémově spojit další prvek ze smyček předchozího čtverce podle určitého vzoru.

Schéma zapojení čtverců při šití výrobku

Hrany výrobku se háčkují technikou rozteče nebojehly s nití, které vypadají dobře na rozdíl od hlavní barvy výrobku.

S podrážkou "Pletenka"

Sledki s jedinou pleteninou „Pletenka“ na kruhovém nebo prstovém pletení. Za prvé, je elastický pleten, pak je produkt rozdělen do zón, z nichž každá se provádí odděleně: špička a boční části, podešev.


Se vzorem jedle

Z centrálního prvku je pleten původní model Sledkova s ​​vzorem „jedle“. Vzor bude atraktivní, pokud si ho vyrobíte v kontrastní barvě k ostatním částem pantofle a přidáte dekorativní prvky ve formě stuhy, copu nebo krajky, s nimiž je módní vytáhnout pružinu ve velikosti.

Schéma pletení vzoru "Herringbone"


Prolamované sledki

Mezi rozmanitostí stylů Sledkovu přiléhají varianty prolamované se speciální jemnou texturou. Pokud se vám líbil luxusní modely, krok-za-krokem pokyny vám řeknou, jak plést ponožky s pletací jehlice bez švu na dvou pletacích jehel. To je nejjednodušší dostupná metoda, která běží v mžiku oka a nevyžaduje velké materiálové náklady.

Prolamované kolejnice s jehlicemi

\ t

Teplé pantofle jsou naprosto nezbytné v domácím životě, zejména ty modely, které kromě komfortu přinášejí estetické potěšení. Modely s pleteným openworkingem jsou ve vysoké poptávce: nejen teplé, ale také vypadají mnohem hezčí.

Vzor prolamovaného vzoru

Sledky s luky

Sledki se pletou mnohem rychlejinež ponožky, jsou méně nití, až na to, že jsou mnohem ženského a originálního. Luky - společný prvek, který ozdobí nejjednodušší výrobek a dodá mu kouzlo a přitažlivost.

Luky jsou pletené jehlami v šálu, saténovém stehu nebo krajce a také háčkované v kruhu nebo řadách - to vše závisí na preferenci kvalifikovaného pracovníka.

Sáňky s luky

Sledki - pantofle

Pantofle Sledki jsou pleteny na stejném principu jako předchozí modely, ale v tomto případě je zvláštní pozornost věnována hustotě podešve. Materiál použitý pro podešev je:

 • průmyslové polotovary;
 • kožené vložky;
 • zhutněná špička nitě.

Sledki - pantofle na plstěné podešvi

Sledki na dvou paprskech

Originální model z obdélníku je vhodný pro ty, kteří právě začínají zvládat moudrost vyšívání. Účinně vypadají výrobky z příze sekčního tónování nebo z vícebarevných zbytků. Chcete-li spustit model z obdélníku, změřte délku nohy a zdvojte výsledné rozměry - to je šířka obdélníku.

Sledki z obdélníku

Správný počet smyček můžete vypočítat tak, že nejprve připojíte testovací vzorek. Za tímto účelem se na paprsky položí 20 smyček a pletí se deset řádků. Získaný vzorek se promyje, suší, otparivayut a pomocí jednoduchých výpočtů zjistí počet smyček v jednom centimetru.

Zvedněte jehlyPožadovaný počet smyček je vyroben z 12 cm, řady jsou uzavřeny slepým švem a hrana je vyříznuta háčkem. Výsledný obdélník je přehnut na polovinu a upevněn ve tvaru nohy, sešité vytvořené linie jehlou nebo svázané háčkem.

Metoda šití podešve k výrobku

Háčkované hrany lze ovládat několika způsoby:

 • picot;
 • rozteč;
 • pracovní místa;
 • mušle.

Mužské modely se vyznačují stručnými styly a klidnějším výběrem barev. Volba často spadá na šedé, modré, černé a zelené odstíny. Můžete ozdobit knoflíky, tkaničkami nebo koženými zipy a ozdobit zvířata ve tvaru náhubků.

Mužské modely

Jednoduché podvazky

Mnozí by se shodli na tom, že pletené sledky nejsou jen módním doplňkem, ale i pohodlnými pantoflemi. Sedí pevně na noze, nemačkávají kůži, a pokud se ukáže představivost může proměnit v design výrobku. Vizuální schémata a mistrovské třídy s podrobným popisem vám pomohou v kreativním a užitečných obchodech, jejich neocenitelné zkušenosti a mistrovství jsou získány pletením.

Stonky podvazky

Hlavní třída

Na začátku práce je nutné změřit objem nohy a vytočit počet smyček odpovídající tomuto objemu a násobek 4. Pro kruhové jehly Další:

 • úplet s gumovým páskem 3 - 4 cm a jdou do podvazky, ale jedna třetina pokračuje v pletení,Střídám přední a zadní stranu, kde bude pata.
 • s každou následující řadou snižte smyčku tak, aby byla zachována velikost podešve. Řez smyčku, dokud jehly 9 smyček a zavřete ponožku. Počet smyček můžete rozdělit na 2 části a odstranit 2 smyčky v každém řádku.

Správně navržená ponožka

První metoda pomáhá získat krásnou ponožku, připomínající špičku rukavic, nebo použít druhou možnost, rozdělit smyčku na 4 části a rovnoměrně snížit pokles 1 smyčky. Ve druhé etapě jsou vybíráni z okrajů v oblasti špičky, jsou pleteny obličeji a tvoří se horní část výrobku. Svázaný před zvedáním, dělat řezy a jít na paty pletení.


Rainbow sledki

Pokud se v procesu vyšívání nahromadilo mnoho zbytkových nití, můžete je použít pro pletení duhových stop. K tomu, paprsky získat požadovanou výšku pantofle, přibližně 22 smyček a pletené 12 cm.

Rainbow sledki

Přechody duhy jsou svázány zkrácenými řádky v následujícím pořadí:

 • 1 - 2 řady pletených 20 smyček v zelené barvě;
 • 3-4 řádky - smyčky mrkve 18;
 • 5-6-řada - žlutá 16 smyček;
 • 7-8 řádek - červená 12 smyček;
 • 9-10th řádek - s jemnými modrými 10 smyčkami;
 • 11-12th řádek - 8 smyček v modré;
 • 13-14th - 6 smyček fialová;
 • 15-16th - 22 hlavních závěsů.

Podle tohoto vzoru jsou klíny pletené, které zdobí přední stranu výrobku.Na konci všech fází je konstrukce přišita k podešvi.

Prakticky jakýkoli režim lze přizpůsobit pletení s krátkými ponožkami, ale začínající mistři by měli používat hotové mistrovské třídy nebo podrobné popisy. A čas experimentů přijde, když zvládnete základní moudrost.

Oblíbené pantofle

Tipy pro řemeslníky

Vzhled a pohodlí výrobku závisí na mnoha faktorech, které by měly být zohledněny při práci začínajících pletařek:

 • nejteplejší produkt se získává z přírodní příze, která má vysoký výkon, nezpůsobuje podráždění kůže a je dobře prodyšná;
 • Tloušťka příze je důležitým parametrem při výběru závitů. Z tohoto indikátoru závisí tvar výrobku a pohodlí při nošení.
 • Počet pletacích jehel je vybrán na základě doporučení na štítku a pletením zkušebního vzorku pro počítání smyček.
 • na začátku cesty kreativy vyberte jednoduchá dostupná schémata a podrobné popisy úloh a poté přejděte ke složitým stylům;
 • Pokud se model skládá z různých druhů příze, pak se pokuste vyzvednout nitě stejné velikosti a hustoty.

Pletení vzoru sledkov s kravaty

Původní model domácího pleteného Sledkova

Podrobný popis sledki s kosou

Sledki s dvojitým prýmkem

Podrobné pokyny a videozáznamy vám pomohou propojit pletací jehlice s kolejemi, jako to dělají.zkušené jehly. Stačí, když si vyberete podrobný popis a budete postupovat podle doporučení, abyste mohli plně využít připravený výsledek, potěšit své přátele a příbuzné, ukázat schopnost vytvářet kreativní věci vlastníma rukama.