Lněný olej v kosmetologii

Lněný olej je vynikajícím nástrojem pro ty, kteří se snaží udržet svou krásu. Níže jsou uvedeny recepty na krásu s lněným olejem, které lze provádět doma.

Masky pro suchou citlivou pokožku:

Č. 1. Složky: stejný počet rybízu, jeřábů, čerstvé petrželky, růžových lístků a jasmínu; včelí vosk, lněný olej, 1 lžička vitaminu A.

Způsob přípravy:

Listy rybízu, popel, petržel, okvětní lístky růží a jasmínový mlýn v mlýnku na maso nebo v mixéru. Každá 1 polévková lžíce včelího vosku a lněného oleje, zahřívejte a promíchejte s listy, přidejte tekutý vitamin A a naneste na vyčištěnou pokožku po dobu 30 minut. Poté opláchněte obličej teplou vodou. Tato maska ​​dokonale vyživuje vaši pokožku, zvlhčuje ji a činí ji elastickou.

Č. 2. Složení: lněný olej, zakysaná smetana, buničina z čerstvé okurky

Příprava: Zakysanou smetanu smíchejte s dužinou okurky a přidejte lněný olej - 1 lžičku oleje na 1 lžíci směsi. Aplikujte po dobu 15 minut. Tato maska ​​ulehčí pleti od zarudnutí, zánětu, osvěžení pleti.

Maska pro mastnou pleť

Pro tuto masku, budete potřebovat 2 lžičky lněného oleje 1 lžíce nízkotučné tvaroh, 1 bílkoviny a 1 lžíce zakysané smetany. To vše opatrněsmíchány a aplikovány na vlhký obličej po dobu 15 minut.

Maska pro normální kůži

K přípravě takové masky je třeba protáhnout rajče a jahody, přidat 1 lžičku mouky, 2 lžičky lněného oleje, 1 žloutek. To vše poražte až do homogenní směsi a naneste na obličej po dobu 20 minut.

Krém pro stárnutí pleti

Kousek tří citronů rozemele a nalije se 1 šálek vroucí vody, nechá se 10 hodin. Další, kmen přes tenká a stlačit. Ve výsledné infuzi přidejte 1 lžičku medu, 1 lžičku lněného oleje, šťávu ze 3 citronů, 2 lžíce mléka nebo smetany, 3 lžíce kolínské vody. Smíchejte vše a nechte ho vařit. Naneste krém přes noc. Vše, co není absorbováno, musí být navlhčeno suchým hadříkem.