Lahodný příspěvek

Z nějakého důvodu se mnozí domnívají, že půst je spojen s testováním, bojováním pokušení. Ne každý z nás může vydržet sedm týdnů na špatné dávce. Hlavním účelem půstu je samozřejmě očistit duši a tělo od fyzického a duchovního vědomí, ale není nutné po celou dobu hladovět. Je nutné přistupovat k dietě zodpovědněji, a pak i během půstu můžete jíst velmi chutné a pestré. Aby se libové potraviny staly přitažlivými pro konzumaci, je důležité, aby byla příjemná v chuti a vzhledu. Teplo způsobuje pocit sytosti, takže všechny libové pokrmy se podávají teplé nebo vyhřívané. Koření, zázvor, světlé ovoce a zelenina - to je to, co může a mělo by být přidáno do takových jídel.

Sdílejte tipy na takové jídlo. Někteří lidé pochybují, že je možné vařit chutné pokrmy z pokrmů z půjčování. A marně! Vše, co potřebujete, je být schopen tyto pokrmy řádně připravit.

Lentenové polévky

Poměrně chutná je libová krémová polévka. Můžete ho vařit z mnoha produktů: dýně, květáku, řepy, mrkve - s tímto pokrmem to všechno jde dobře. Chutná bude také polévka čočková, ochucená olivami, citronem a zelení.

Štíhlé brambory

V těchto dnech budete mít další skvělé jídlo - brambory se žampiony, lilky a paprikou. Brambory mohou být nejen smažené, ale také pečené ve fólii s česnekovou omáčkou - to je velmi chutné a velmi výživné. Kdo nechce smažit a péct brambory, můžete si to dátcibule, mrkev a česnek. Na konci vaření naplňte misku zelení.

Zelenina

Řada jídel pro čočkové menu může být vyrobena z paprik a lilku. Papriky jsou dokonale plněné jakoukoliv libovou náplní: rýží, zelím, hráškem. Dušené lilky s bramborovou kaší jsou vynikající. Je velmi chutné vařit jakýkoli zeleninový guláš v postu (naprosto v něm je dokonale spojena celá zelenina). Květák barevné zelí, bílé zelí - dokonale diverzifikujte svůj dočasný půst. Z zelí brokolice si můžete udělat lahodnou a výživnou krémovou polévku, která kromě zelí zahrnuje také olivový olej, dušený hrášek, bramborovou kaší, muškátový oříšek, citronovou šťávu a malý česnek. Dostanete poněkud lahodné a velmi chutné jídlo. Jakákoliv zelenina dobře padne s rýží. Rýže s houbami, zelí, rajčata. Takové pokrmy jsou tak chutné, že je můžete vařit v běžných dnech. Samozřejmě, nemůžete dělat bez smažené cukety, jsou vždy chutné a podávané s česnekovou omáčkou.

Luskovité lusky

Velmi lákavé a chutné pokrmy se získávají z luštěnin. Pea bramborová kaše, nebo kaše čočka nebo fazole, to je dobré posypeme citronovou šťávou nebo rajčaty, a jako vždy, spoustu bylin (petržel, kopr, bazalka). Pokud máte rádi rostlinný olej, naplňte je těmito pokrmy a přidejte koření - přidejte trochu chilli papričky. Bude to velmi chutné! Myslíme si, že nebudete lhostejní k libové bean polévce,ochucené cibulí a paprikou.

Šílenkové saláty

No, tak tady jsou hodně receptů a kombinací! Jakákoliv zelenina a ovoce budou vyhovovat vaší kulinářské fantazii. Jediný "ale": obvaz těchto salátů je omezen na oleje, zeleninové omáčky a citronovou šťávu. Žádná majonéza a zakysaná smetana!

Sladká jídla v půstu

Samozřejmě, jak to udělat bez sladké! Dokonce i ve funkci. Všechny druhy knedlíků s ovocem, ovesné kaše s sušeným ovocem a ořechy. Palačinky na vodě, naplněné stejnými plody a ovocem, placičky s jablkovým nebo třešňovým džemem. Obecně platí, že všechny libové pečivo, vařené ve vodě s přídavkem rostlinného oleje. To je o nic méně chutné a výživné než obvykle pro všechny z nás, v mléku a margarínu.

A konečně, než uděláme Lenten menu, připomeňme si, které dny a co je obvyklé jíst v posledních týdnech půstu:

Pondělí, středa a pátek:

Je lepší jíst potraviny, které nejsou ochuceny máslem. V těchto dnech jedí chléb, zeleninu, ovoce a saláty.

Úterý a čtvrtek :

Zeleninové čerstvé potraviny bez oleje.

sobota a neděle :

Vyzkoušejte rostlinné potraviny v rostlinném oleji.

A v posledních dvou dnech půstu církev doporučuje, aby se zdržela jídla.