Kvasinky na vlasy. Terapeutické masky

Aby byly vlasy zdravé a krásné, je nutné dodržovat pravidla vyvážené a výživné stravy, vzdát se špatných návyků, používat speciální vitamínové a minerální doplňky (po konzultaci s trichologem) a pravidelně a řádně se starat o vaše vlasy.Kromě hotových kosmetických přípravků, které posilují a obnovují vlasy, můžete doma používat a používat přírodní masky, pleťové vody a dekory připravené v souladu s „recepty babičky“. Pro domácí péči o vlasy se doporučuje používat pivovarské kvasnice, které mají díky svému specifickému složení léčivé účinky.

Složení kvasinek zahrnuje takové nezbytné složky pro zdraví a krásu vlasů jako:

Těhotenství
Oblíbené
Interiér
Kaleidoskop

  • Vitaminy skupiny B (B1, B2, PP, kyselina pantothenová, B6) a vitamíny D, E, F.
  • Pivovarské kvasnice obsahují sacharidy, enzymy, sorbenty, lipidy a další prvky.
  • Stopové prvky: vápník, hořčík, železo, mangan, zinek, selen.
  • Pivní kvasnice obsahují bílkoviny a esenciální aminokyseliny, hlavní stavební materiál pro vlasy.

Další nespornou výhodou pivních kvasnic je přirozená rovnováha všech složek kompozice, což zvyšuje účinnostjejich působení a proces asimilace.

Kvůli této hodnotné kompozicise pivovarské kvasnice s vysokou účinností používají k péči, posílení,léčbu a obnovu vlasů.Kromě toho se pivovarským kvasnicím doporučuje věnovat pozornost lidem, kteří trpí kožními chorobami (ekzémy, seborrhea, lupy), lokalizované v oblasti růstu vlasů.

Pivovarské kvasnice pro zpevnění vlasů lze použít dvěma způsoby: požitím (prášky) a přidáním domácích vlasových masek. Pokud se rozhodnete vzít pivovarské kvasnice ve formě tablet, poraďte se s lékařem dříve, než se s ní poradíte (má řadu kontraindikací). Kromě toho, nezapomeňte, použití pivních kvasnic stimuluje chuť k jídlu.

Kvasinkové masky na vlasy

Recept č. 1. Maska na lupiny kvasinek.1 lžíce pivních kvasnic rozpuštěných v 1 šálku jogurtu. Poté nechte směs nějakou dobu kvasit. Poté naneste na vlasy masku, zabalte je polyethylenem (nebo položte na gumovou čepičku) a po 30 minutách si vlasy obvyklým způsobem omyjte.

Číslo receptu 2 .Maska pivních kvasnic pro růst vlasů.Pro masku musíte rozpustit 1 polévkovou lžíci pivovarských kvasnic v teplé vodě, vytlačte šťávu z jedné malé cibule, přidejte 0,5 čajové lžičky ricinového oleje, vitaminu A a E (v oleji) a oleje z lopuchu. Složky masky jsou důkladně promíchány a aplikovány na vlasy po dobu 15 - 30 minut.

Číslo receptu 3. Kvasinky s medem na vlasy.1 lžička droždí smíchaná s 1 lžičkou tekutého medu. Výsledná hmota se zředí teplou vodou (20-30 ml) a ponechá na teplém místě pro kvašení. Po aplikaciHmotnost kvasinek na vlasech, rozprostřená po celé délce a ponechaná 1 hodinu.

Recept č. 4. Maska na bázi bílkovinných kvasinek. Jedna polévková lžíce pivovarských kvasnic zředěná v teplé vodě až do vzniku kaše (ne velmi vzácná), přidejte 1 vaječný bílek, 1 lžičku olivového oleje.Maska kvasinek se nejprve rozetře do vlasových kořenů a poté se rozdělí po celé délce vlasů.Maska by měla být uchovávána až do sušení, poté si vlasy omyjte měkkým šamponem.

Recept č. 5. Kvasnicová maska ​​s pepřovou tinkturou. Tato maska ​​se doporučuje pro léčbu a prevenci vypadávání vlasů.K tomu vezměte 20-30 gramů pivních kvasnic a smíchejte s 2-3 lžícími tinktury červené papriky (lze zakoupit v lékárně nebo připravené doma).Předtím může být pepřová tinktura zředěna vodou (1: 1).Maska se aplikuje na vlasy po dobu 20-25 minut.