Koupelny na nohy

Po celý den jsou vaše oblíbené nohy dost unavené? Ano, protože se pohybovali na patách, ztuhli v očekávání přepravy, potili se v botách a teď, večer, chtějí relaxovat. Nejlepším nástrojem pro to je nožní koupel.

Koupele nohou jsou povinným a příjemným procesem domácí pedikúry. Uklidní, uvolní a uvolní únavu nohou. Po koupeli nohou kůže ztvrdlých oblastí nohou změkne a můžete ji odstranit pomocí křoviny nebo speciálního kartáče, bez zbytečných problémů a bolestivých pocitů. Pro koupel nohou připravte všechny druhy nálevů a odvarů léčivých bylin a rostlin: kopřivy, heřmánku, šalvěje, všech druhů bobulí.

Pěšky jsou čistící, masážní, kontrastní, zklidňující, oteplovací, tonizující a eliminující pocení nohou.

Masážní podnosy .

Pro ně použijte speciální nosnost, obvykle s žebrovaným povlakem pro masáž chodidel. Obě nohy se do ní vloží najednou. Voda je mírně zahřívána speciálním systémem. Můžete si vzít tuto koupel asi třicet minut, nic víc. Tato koupel zmírňuje napětí a únavu nohou. S jeho pomocí se zlepšuje krevní oběh, bolest z kloubů mizí, má celkový léčivý účinek na celé tělo.Masážní koupel zmírňuje bolestivý stav migrény, neuralgii a nachlazení. Existují však i kontraindikace: těhotenství, citlivost kůže, přítomnost kardiostimulátoru. Masážní podnosy jsou levné, jednoduchépoužití. Mají několik provozních režimů: bublinková masáž, vibrace, kombinované a infračervené vytápění:

* Vibrační masáž se provádí pomocí reliéfních trysek umístěných na dně lázně. Působí uvolněně na nohy, zmírňuje únavu a napětí;

* bublinová masáž masíruje vaše nohy intenzivním proudem vody;

* kombinovaná směs bublin a vibrační masáže;

* Infračervené topení zvyšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém. Jedinou nevýhodou těchto lázní je, že nemohou přidávat esenciální oleje, pěny a ochucené soli.

Čistící lázeň.

Vhodné pro drsnou pokožku nohou. Dokonale zjemňuje a čistí.

Nalijte teplou vodu do mísy, přidejte do ní sodu nebo sůl a udržujte nohy v tomto roztoku asi půl hodiny. Po tom, otřete kůži nohou pemzou nebo žínkou na nohy, a použít speciální křoviny. Ponořte nohy do studené vody, osušte ručníkem a otřete hydratačním krémem.

Uklidňující koupele.

Uvolněte otok a únavu nohou. Voda pro tento postup se provádí při mírně chladné teplotě místnosti. K tomu přidejte kostky ledu vyrobené z nálevů šalvěje, heřmánku nebo řebříčku.

Kontrastní koupele.

Harden kůže, podporuje krevní oběh stimulaci, zmírnit únavu a napětí. Pro ně používají dva tanky. V jednomteplá voda, v druhé - studená. Nohy se spouštějí střídavě, pak v jedné, pak v jiné nádobě. Kompletní postup by měl být vždy studená voda. Tyto zásobníky temperují celé tělo.

Tonické lázně.

Zvyšte tón pleti:

1. Rozpustit dvě polévkové lžíce moře nebo obyčejné stolní soli v horké vodě. Držte nohy v tomto roztoku po dobu 15-20 minut. Po opláchnutí studenou vodou otřete do sucha. Po dokončení procedury byste měli trochu lehnout.

2. Smíchejte dvě lžičky kopřivy a hypericum. Nalijte 1 litr. vařící voda, vyluhujte asi půl hodiny. Připravený roztok nalijte do lázně a vložte do něj nohy.

3. V létě chladná lázeň dokonale odstraňuje únavu nohou. Po jeho přijetí, je třeba pečlivě třít je, aby byly v teple, a krev lpí na nohou.

Ohřívací lázně.

Dejte svým nohám nádherný pocit pohodlí a tepla. Nejlepší a nejefektivnější z nich jsou hořčičná koupel a koupel s esenciálními oleji.

Při léčbě poceníse používá koupel se silným odvarem z dubové kůry nebo šalvěje. Onmá antimikrobiální účinek a normalizuje aktivitu potních žláz. Čajovník, máta, eukalypt, esenciální oleje z těchto rostlin dokonale eliminují nepříjemný zápach, osvěžují a dodávají sílu.

Některá upozornění:

Pokud máte křečové žíly nebo cévní poruchy, nedoporučujeme užívat horké koupele a doporučuje se vyhledat radu u lékaře.lékaře o užívání jakéhokoliv druhu koupele.