Koupele pro tělo i duši

Voda- nepostradatelný nástroj pro péči o pleť .Voda čistí tělo, činí pokožku hladkou, jemnou, hedvábnou a elastickou, dodává pocit relaxace, pohodlí, svěžesti a obnovy.

Abychom si doma , ,mohli vychutnat vodní procedury doma (ke koupání),k relaxaci nebo ke zvýšení intenzity, krásy a zdraví, doporučujeme použít několik jednoduchých receptů na domácí koupel i na duši.

Typy užitečných lázní

№ 1. Vana s mořskou solí.Charakterizuje jedinečné složení - obsahuje celou řadu základních minerálů pro tělo. Mořská lázeň má analgetické a protizánětlivé účinky, příznivě působí v boji proti celulitidě, zklidňuje nervový systém, zmírňuje únavu a nervové napětí.

Pro přípravu mořské lázně je nutné rozpustit 300-500 g přírodní mořské soli v teplé vodě (36 - 38 ° C). Doba trvání mořské lázně je 15–20 minut.

№ 2. Vana s přídavkem éterických olejů.Je to velmi jednoduché - přidejte několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje do teplé lázně. Hlavním požadavkem při volbě aromatického oleje je absence alergické reakce. Aby se esenciální oleje lépe rozpustily, přidejte do sklenice kefíru 2 až 5 kapek oleje a promíchejte ve vodě. Vany s esenciálními oleji stimulují metabolismus organismu, podporují regeneraci pokožky a jsou velmi účinné, pokud si to přejípomerančové kůry. Pro celulitidu se doporučuje používat takové esenciální oleje jako: grapefruit, citron, pomeranč, mandarinka, bergamot, jalovec, santalové dřevo a borovice. Doba koupání - 15 - 20 minut.

№ 3. Tajemství Kleopatry . Mléko-medová koupel pomáhá zmírnit únavu a nervové napětí a omlazuje pokožku. Chcete-li připravit koupel, je nutné zahřát (nepřivádějte do varu) 1 - 1,5 litru mléka. V mléce, můžete přidat několik lžíce přírodního medu. Mám "tajemství přidat do teplé vody a ... těšit !!

№ 4 .Mátová lázeňje účinná pro únavu a obezitu (nadváhu). Pro přípravu lázně musí být 200 - 250 g lístků máty naplněno vroucí vodou (asi 4 litry) a naplněno po dobu 2 hodin. Poté přidejte mátový infuze do lázně a „zhubněte“ během 15 - 20 minut. Mátové koupele jsou u hypertenze kontraindikovány.

№ 5. Sůl a soda pro hubnutí.300 g soli a 100 g sody se rozpustí v teplé vodě, ponoří se do lázně na 10 až 15 minut, opláchne se ve vodě bez mýdla a 1 hodinu si lehne. Tyto lázně přispívají ke ztrátě hmotnosti - najednou mínus 200 - 300 g.

№ 6 .Acetická lázeň.Aby pokožka byla hladká a jemná, můžete se vykoupat s přídavkem 2 až 3 sklenic přírodního jablečného octa po dobu 10 až 15 minut. Po koupeli nezapomeňte důkladně zvlhčit pokožku.