Kolik kalorií potřebujete denně?

Kalorieje jednotka energie, kterou nese potravinářský výrobek.Kalorický obsah potravinje množství energie, které se uvolňuje při štěpení produktu.

Hlavními zdroji energie pro celý život osoby jsoubílkoviny, tuky a sacharidy.Jeden gram proteinu odpovídá 4 kaloriím. Jeden gram tuku je 9 kalorií. Jeden gram sacharidů - 4 kalorií. V takových poměrech lze předpokládat, že jeden kilogram tělesného tuku obsahuje přibližně 7700 kalorií.

Požadovaná denní dávkakaždé osoby závisí na řadě faktorů. Například životní styl a druh aktivity, úroveň fyzické aktivity během dne.

Pro udrženístabilní hmotnostije nutné dodržetrovnováhu kalorií.To znamená, že počet kalorií, které konzumujete během dne, by se měl rovnat počtu kalorií, které konzumujete. Pokud se rovnováha rovnováhy přesune na jednu nebo druhou stranu, začnete buď přibírat na váze, nebo zhubnete.

V dnešní době se objevila široká škála diet, jejichž základní princip říká - hlavní věc není, kolik jíte, ale to, co jíte. Podle některých odborníků na výživu však tento přístup dříve nebo později povede k nežádoucím následkům. Jako příklad si představte, že pokud budete jíst potraviny, jejichž kalorický obsah převyšuje standard o 100 kalorií, riskujete

přidání 5 kilogramů za rok!

Pro výpočetpočet kalorií, které musí být spotřebovány denně, existuje mnoho vzorců. Existuje však jeden, více než jednoduchý vzorec. Aby bylo možné zjistit, kolik kalorií můžete jíst denně, aniž byste riskovali přibývání na váze, musíte svou hmotnost vynásobit 28.

Například pokud vážíte 60 kilogramů, můžete spotřebovat 1680 kalorií denně.

Na základě tohoto vzorce je možné vypočítat program hubnutí na požadovanou hmotnost. K tomumusí být požadovaná hmotnostvynásobena 28. Například, aby bylo možné vážit 65 kilogramů, měli byste jíst nejvýše 1820 kalorií denně.

Při zachování rovnováhy mezi spotřebou a spotřebou kalorií můžete zůstatštíhlý, krásný a zdravý po mnoho let.