Kefír v naší stravě

Kefírje velmi cenným a užitečným produktem pro lidské tělo. Muslimové uctivě nazývali takový nápoj „Mahomet Grain“. Vy a já máme velké štěstí, že tento užitečný produkt lze zakoupit v každém obchodě, ale předtím to nebylo. Kefírová houba je již dlouho známá na Kavkaze a v Osetii a po mnoho let vysoci schovávali recept na výrobu kefíru. Kefir se nazývá "nápoj dlouhých jater", protože má jedinečné léčivé účinky.

Asihlavní a hlavní výhodou kefíru je, že je schopen příznivě ovlivnit složení mikrobů ve střevě. Obnovuje mikrobiocenózu ve střevech a zabraňuje rozvoji patogenní flóry.Kefir obsahuje živinyve snadno stravitelné formě, jako jsou vitamíny a aminokyseliny. Pomáhá také překonat únavu, poruchy spánku, nervové poruchy a má imunostimulační vlastnosti.

Kefir velmi dobře pomáhá těm, kteří se rozhodlizhubnout . Díky užitečným vlastnostem kefíru můžete snadno najít štíhlou postavu. Podívejme se na to, proč lidé, kteří sedí na kefírové stravě, mnohem rychleji a snadněji zhubnou a pak nezískávají.

-Kefir je nízkokalorický výrobek , a proto je nezbytný pro ty, kteří chtějí zhubnout. Obsahuje 50-86 kcal, v závislosti na obsahu tuku.

Kefir obsahuje velmi malé množství sacharidů a tuků. Množství sacharidů v kefíru ve srovnání s obsahem sacharidův citronu, okurkách a brusinkách. Tuk je také minimální množství a mají velmi dobrou stravitelnost. Je proto lepší, aby se plnohodnotní lidé omezili na konzumaci tukových potravin a do své stravy vstoupili kefír.

-Kefir je schopen odstranit přebytečnou tekutinu z tělaa zabraňuje nadýchání. Draslík obsažený v kefíru dokonale odstraňuje vodu z těla a také působí na sodík v těle a dokáže jej odstranit. Proto spotřeba kefíru zvyšuje diuretický účinek, který pomáhá při edémech.

- Kefir obsahuje bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou a zároveň dokonale vstřebává tělo. Pokud budeme sedět na tuhé dietě, naše tělo začne postrádat bílkoviny, což může vést k narušení gastrointestinálního traktu, jater a slinivky břišní. Proto, když ztrácí váhu, to je velmi užitečné vzít kefir, který obsahuje malé množství bílkovin, ale který přinést jen jednu výhodu pro naše tělo.

-Kefir zlepšuje metabolismus.Metabolické poruchy jsou často pozorovány u obézních lidí. Kefir obsahuje velké množství fosforu, jehož sloučeniny hrají obrovskou roli v metabolismu.

- Kefir obsahuje bakterie mléčného kvašení, které zlepšují mikroflóru střev a odolávají vzniku hnilobných bakterií. Výsledkem je, že imunitní systém, obrana těla se zvyšuje, zlepšuje se činnost gastrointestinálního traktu a spotřebované potraviny jsou lépe absorbovány.

- Kefir pomáhá zvládat stres a špatnou náladu.Jak každý ví, když je špatná nálada nebo nějaká stresující situace, vždy začínáme jíst hodně, obzvláště sladké, což negativně ovlivňuje naši postavu.Vědci zjistili, že kyselina uhličitá a alkohol obsažený v kefíru nejen zvyšují chuť k jídlu, ale také aktivita, živost a veselá nálada.

Z výše uvedeného lze vyvodit, že kefír je nepostradatelným produktem v naší stravě, o to více užitečný a léčebný.Takže pokud chcete být vždy zdraví a krásní, zahrňte ji do své stravy.

Existuje velké množství diet na hubnutí založených na kefíru.Poskytují efekt udržitelného hubnutí.