Karboxyterapie - nová éra krásy

Karboxyterapie je dobře známá léčebná metoda v moderní medicíně, která provádí komplexní léčebný účinek na lidský organismus v různých patologických procesech. Zpočátku byl oxid uhličitý používán pro léčebné účely na počátku minulého století ve francouzském lázeňském středisku Royot. Pacienti si všimli, že koupání ve vodách obohacených oxidem uhličitým, rány se hojily mnohem rychleji, jiné kožní léze se staly méně patrnými a brzy zmizely úplně. Po objevení léčivých vlastností oxidu uhličitého se tato metoda začala aktivně ovládat na předních klinikách střední a západní Evropy (Slovensko, Anglie, Německo, Česká republika, Polsko).

Metoda je založena na vstřikování oxidu uhličitého do určitých oblastí kůže. Plyn se vstřikuje subkutánně a intrakutánně nejtenčí dávkovací jehlou. Řada biochemických reakcí způsobuje expanzi stěn malých kapilár, zvyšuje se mikrocirkulace, tkáně dostávají potřebnou dávku živin, stagnace žil a zmizí edém, snižuje se bolest, stimuluje se tvorba kolagenu, dochází ke zničení tukových buněk, aktivují se lokální ochranné procesy. Kromě toho se zvyšuje odolnost těla vůči škodlivým vlivům okolního prostředí v důsledku spíše lokálního antioxidačního účinku plynu CO.

Postup předpokládá okamžitý účinek a nevyžaduje lhůtu pro navrácení. To je velmi jednoduchý a bezpečný způsob, jak se dostat krásnou, čalouněnou, mladoukůže. Není divu, že karboxylterapie je považována za největší průlom v kosmetologii po výskytu Botoxu.

Se zavedením oxidu uhličitého do tkání obličeje významně

- Oblast kolem očí je zesvětlena a zesílena;

- Sagging kůže je zpřísněna;

- Produkce kolagenu je stimulována;

- Druhá brada se snižuje, štěpí tuk.

Jak to funguje?

S věkem oslabují subkutánní kapiláry, které zásobují buňky kyslíkem. V kombinaci se stresem a dalšími škodlivými účinky vedou tyto faktory ke snížení regenerace buněk, takže kůže ztrácí svůj tón a obsah kolagenu prudce klesá. Ve věku 27 let se hladina kyslíku vstupujícího do těla snižuje o 25% a ve věku 35 let o 50%! Výsledkem je, že kůže se stává náchylnou ke stárnutí, podráždění, akné, stárnutí a zarudnutí.

Postup karboxyterapie příznivě ovlivňuje produkci nových krevních buněk a opravu buněk. K ošetřené oblasti kůže se zvyšuje tok kyslíku a živin. Použití nejhlubších vrstev kůže vede k prodloužené tvorbě kolagenu, což vyvolává obecný facelift.

Aby se snížila celulitida, látka se vstřikuje do lymfatického systému stehna. Po zákroku se zlepšuje cirkulace a odtok tkání. Toxiny, které tvoří slavnou pomerančovou kůru, jsou zničeny, kůže se stává hladkou a napnutou

.

Co může karboxyterapie dělat?

OkoTradičně špatně přístupné kosmetickým procedurám, zatímco karboxyterapie umožní:

- Omezte tmavé kruhy pod očima;

- Odstraňte sáčky pod očima v důsledku zhroucení tuku a kůže;

- Vyhlazte vrásky v rozích očí;

- Zvedněte ohnutá oční víčka a vytáhněte čelo;

- Zvedněte obočí;

- Zlepšit stav kůže kolem očí.

S pomocí karboxyterapie lze eliminovat:

- Sagging a nafouknuté tváře;

Dvojitá brada;

- Blepharoptosa;

- Vrásky na rtech;

- Záhyby kolem krku;

- Hluboké vrásky

Také karboxyterapie umožní vyrovnat se s problémy omlazování dekoltu a odstranění jizev po akné.

Je postup bezpečný?

Moderní nástroje a technologie učinily karboxylterapii naprosto bezpečnou. Přesto je v každém jednotlivém případě nutné profesionální hodnocení kontraindikací. Vzhledem k tomu, že postup používá ohřátý plyn, musíte dodržovat základní bezpečnostní pokyny. Oxid uhličitý není při správném použití nebezpečný a zůstává netoxický, a to i při výrazném předávkování, ale pouze v případě, že nejsou kontraindikace.

Karboxyterapie se již mnoho let používá v laparoskopických operacích, při nichž se do břišní dutiny vstřikuje obrovské množství oxidu uhličitého. V kosmetických a terapeutických postupech je dávka v rozmezí 1000 kubických centimetrů a podává se v množství 100 kubických.centimetrů za minutu.