Je silikonové vlasy škodlivé?

Silikonje polymer, o kterém je mnoho známo, že po mnoho let našel aktivní využití v mnoha oblastech lidského života. Pokud si pečlivě přečtěte složení kosmetických přípravků pro péči o vlasy, pak se ve složení 50% z nich musíte setkat s takovou složkou jako silikon. Popularita silikonu je vysvětlena tím, že je dobře slučitelná s lidskými buňkami, nezpůsobuje alergické reakce, není schopna proniknout do lidského těla, a proto nemůže být příčinou různých nemocí (neškodných).
Pomocí silikonových přípravků pro péči o vlasy můžete dosáhnout takového výsledku jakolesk vlasů, hladkost, hedvábnost, lehké česání, tepelná ochrana, odstranění štípaných konců, ochrana před vnějšími negativními účinky (slunce, mořská voda) atd. Takového mnohostranného pozitivního účinku použití silikonu je dosaženo díky schopnosti obalit vlasy tenkou, transparentní fólií, která vytváří spolehlivou ochrannou bariéru.
Existuje několik typů silikonů s různými vlastnostmi. Chcete-li zjistit, který silikon se používá v šamponu, masce nebo séru na špičkách vlasů, musíte věnovat pozornost štítku.

  • Dimethicone Copolyol, Trirnethylsilyamodimethicone - ve vodě rozpustné silikony. Nejčastěji v šamponech, dobře vymytých z vlasů, dává hladkost, usnadňuje proces česání.
  • Dimethicone, Cyclometicone, Phenyltrimethicone (demitecones) nebo silikonové oleje jsou obsaženy v kondicionérech, kondicionérech, balzámech nebo \ tmaskovaný Vlastnosti - pečlivě zakryjte všechny vlasy, proveďte hladké a zvládnutelné vlasy. Na rozdíl od silikonů rozpustných ve vodě je méně citlivý na působení vody.
  • Polydimethylsiloxan, Cyklopentasiloxan Dimethiconol - těkavé (enkapsulované) silikony. Aktivně se používají ve výrobcích na úpravu vlasů (laky, krémy, pleťové vody), včetně těch s tepelně ochrannými vlastnostmi. Vlastnosti - usnadňují proces úpravy vlasů, chrání před vysokými teplotami.
  • Aminopropyl dimethicone, Amino funkční funkční silikony (amodimethicone). Část prostředků na zachování barvy vlasů po barvení. Odstraněny s detergenty, mají revitalizační majetku.
  • Vysokopolymerní silikony jsou nejodolnější, velmi obtížně odstranitelné z vlasů. Nejčastěji je součástí složení profesionálních vlasových přípravků.

Doposud přetrvávají spory mezi trichology, výrobními společnostmi a těmi, kteří znají povahu účinku silikonu na vlasy o výhodách a škodách. Předpokládá se, že v přítomnosti všech výše uvedených "FOR" silikonových vlasů je také jasně "VUT". Silikonový film na vlasech časem narušuje přirozenou rovnováhu hydro-lipylů, v důsledku čehož se ztrácí přirozený lesk a pružnost vlasů. Objevuje se suchost, křehkost a otupělost. Opakované použití silikonu pro vlasy navíc neumožňuje dodávat živiny a kyslík v dostatečném množství, takže vlasy ztrácejí svou vitalitu, začnu vypadávat. Navíc mohou být naváženy silikonové léky.vlasy účes ztrácí objem.
Věnujte pozornost! Silikon nemá léčivý účinek, proto není schopen plně obnovit poškozené vlasy. Kosmetika se silikonovými vlasy má pouze "dekorativní" efekt, který dočasně dodává vlasům krásný vzhled.