Jaké skutečné diamanty vypadají: fotky a popis

Je to šedavý, někdy nahnědlý blátivý kámen s matným povrchem. Jeho charakteristickým rysem je nejvyšší tvrdost Mohs - 10 jednotek. Míra hmotnosti diamantu je karát, což je 0,2 gramu. Diamanty se pohybují od několika tisícin gramu až po mnoho stovek karátů.

Co promění diamant na diamant, pozvedne ho na nejsofistikovanější, nejdražší a také vyhledávané produkty? Řez Ve stejné době, bohužel, ztráta je často až polovinu váhy, ale jeho cena stoupá až tisíckrát. A to nemluvě o jedinečnosti v čistotě, barvě, velikosti řezaných diamantů, jejichž cena činí miliony eur.

Na této stránce se dozvíte, jak vypadají skutečné diamanty, a můžete si přečíst jejich popis.

Charakteristika diamantů: 4 С gradace

Pokud jde o broušený diamant, existuje několik typů vlastností.

Evropská stupnice 4 C:

  • Řezání;
  • Clarity - čistota;
  • Barva - barva;
  • Karát - hmotnost, vypočtená v karátech.

Diamant, který je přirozeným výtvorem, zahrnuje inkluze, mikrotrhliny, grafit. Obsah dalších chemických prvků mu dodává jedinečný odstín. Tam jsou modré, vzácné růžové, nažloutlé, hnědé barvy. Velmi populární v posledním desetiletí jsou černé diamanty. Ale nejdražší barva krystalu je absence barvy.

Nejvyšší známka je plná průhlednost bez odstínů . Přítomnost modré nebo růžové by měla býtskupina odborníků potvrzuje stav jedinečnosti tohoto odstínu.

Paradoxem hodnocení je, že navzdory nejmodernějším diagnostickým metodám je jediným nástrojem pro stanovení vlastností kamene 10násobné zvětšovací sklo - vše, co není viditelné při desetinásobném rozlišení, se považuje za neexistující;stejně jako oko a vkus hodnotitele.

Evropská gradace čistoty (počet inkluzí) má hranice od F (bezchybné) - dokonale čisté až po SI1, SI2 - vady, které lze velmi snadno pozorovat pomocí lupy.S odpovídajícím osvětlením mohou být viděny pouhým okem přes místo.

Fazety jsou kulaté a také fantazie.Tvar je určen pásem - pásem, který odděluje horní část ("korunku") a spodní část upraveného křišťálu.Nejoblíbenější, poskytující maximální lom - je kulatý řez, který má 57 tváří.Řezačka, která si přeje udržet maximální hmotnost hotového výrobku, často používá formy fantazie - „ovál“, „markýz“, „hrušku“.

Jak vypadají prsteny s průhlednými a černými diamanty

Jak vypadá diamant, je tak atraktivní a drahý?

Bez poetického zveličování můžeme říci, že se jedná pouze o sražený šum, koncentraci ohně v malém objemu.Ať už je to hruška, kruh nebo ovál.

Podívejte se na fotografii, jak vypadá diamant ve tvaru hrušky:

Jak vlastně odpovídajíhmotnost s velikostí krystalů? Představit si velmidrahá a oblíbená velikost o váze 0,2 gramu - můžete si představit kruh o průměru 6 mm, který je zakryt vlastním držákem. To je to, co 1 karát diamant bude vypadat, tj. Váží 0,2 gramů.

Tato fotografie ukazuje, jak vypadá 1 karátový karát:

Jak rozpoznat výrobek se skutečným diamantem - ať je to náušnice, prsten, přívěsek, jak to vypadá?

Bohužel, brilanci i hru nejsou pro spotřebitele rozlišitelné. Navíc existuje skupina syntetických analogů, které i speciální tester „chybí“. Proto není nutné spoléhat na vizuální diagnostiku.

Je snadné zjistit, jak vypadá diamantový prsten mezi okny klenotnictví. Zpravidla jsou tyto výrobky umístěny uvnitř odděleně, a zvláštní světlo, zvyšující lesk kamene, bude řídit kupujícího.

Zde je fotografie toho, jak vypadá 1 karátový karát:

Až donedávna byly černé krystaly na vrcholu popularity. Jak vypadá černý diamant?

Je to naprosto neprůhledné, neexistuje žádná hra, pouze průzkum z černé plochy ukazuje vysoké ceny. Ale co je skutečný diamant oceňován - hra světla chybí. I když tento kámen nemá šarm.

Jak vypadá jeden a pět karátů?

Šperky praxe vám umožní shrnout hmotnost krystalů některých charakteristik. T. o. na něm lze zaznamenat rozptyl malých kamenů stejné hmotnosti a tvaru, se stejnými indikátory barvy /čistotyoznačit jednu váhu.

Například rozptyl 100 kulatých krystalů některých charakteristik bude umístěn jako jeden karát diamantu; Jak to vypadá?

Jako shluk šumivých bodů, které modelují povrch.

Někdo se diví: jak vypadá 5 karátový krystal, jak cenný takový produkt bude a krásný?

Cenné - ano. Počet vměstků, stejně jako barva ovlivní cenu, ale vzhledem k velikosti bude jeho cena velmi vysoká. Ale v produktu bude průměr 11 mm pro vzhled neobvyklý. Takový kámen může porazit jen dobrý pán.