Jaké jsou nejlepší diamanty?

Aby radost z nákupu nebyla zastíněna nepříjemnými objevy ve formě nekvalitního kamene, nesprávně řezaného, ​​je nutné se seznámit s nezbytnými informacemi o tom, který diamant si vybrat.

Jaká je čistota diamantu?

Prvním kritériem pro hodnocení tohoto skvostu je čistota drahokamu. Jedná se o přítomnost ve struktuře kamene viditelné pouhým okem různých inkluzí, které se nazývají neřesti. V dobrém klenotu nejsou žádné skvrny, vypadá to čistě a transparentně. Proto, pokud je otázka, o kterém diamantu je lepší koupit - barevně rozptýlené nebo bezbarvé, ale transparentní, bezpochyby vyberte druhou možnost.

Je-li kámen ošetřen nedbale se znatelnými vadami, může se rozdělit na kusy. V případě nákupu takového diamantu by měl být upřednostněn ten, jehož skvrny jsou umístěny ve spodní části pavilonu. Klenot, ve kterém jsou zjevné defekty soustředěny na horní část (plošinu), bude správnější nekupovat, protože světlo je v něm horší, což znamená, že nebude svítit tak čistě jako je.

NákladyTento kámen je určen podle barvy a čistoty, stejně jako jeho karát. Například cena zpracovaného diamantu o hmotnosti jednoho karátu s nejvyššími sazbami (1/1 barva a průhlednost) se pohybuje v rozmezí od 30 do 35 tisíc dolarů a zároveň budou vyhodnoceny náklady na kámen stejného karátu, ale s 6/12 ukazateli. asi 1,5 tisíce dolarů.

Logickou otázkou je vařit: tak jaká je čistota diamantu, která je považována za dobrou a jak ji určit.

Bez zvláštních zvětšovacích zařízení a zkušeností není možné rozlišovat mezi diamantem s ukazateli 1/2 a 3/4. Specialista zkoumá kámen pod desetinásobným zvýšením, aby mohl posoudit jeho průhlednost, nepřítomnost inkluzí ve struktuře a vnějších vadách, barvu. Z těchto ukazatelů záleží na tom, kolik drahokamu bude jiskřit, jeho síla, a tedy i jeho hodnota.

Co je tedy čistota diamantu lepší?

Existuje 12 skupin ukazatelů čistoty. Kameny, které patří do 8. až 12. století, mají nízkou cenu, a tedy i kvalitu. Za nejoptimálnější lze považovat diamanty 6 a 7 skupin čistoty, které mají průměrné hodnoty. Je téměř nemožné zvážit viditelné vady v takovém klenotu, zejména pokud jsou umístěny ve spodní části a jsou skryty za okrajem.

Nyní je snadné pochopit, které diamanty jsou považovány za nejlepší. Ty, které mají skupinu čistoty 1-5. Je téměř nemožné uvažovat o jakýchkoli nedostatcích i v lupě, ale náklady na takový kámen budou takévhodné. Spravidla platí, že čím vyšší je ukazatel čistoty, tím otevřenější by měl být okraj, a naopak, drobné chyby diamantu mohou být skryty pomocí klenotnického ráfku.

Jaký je nejlepší broušený diamant?

Toto je hlavní, ale není to jediný ukazatel, který ovlivňuje cenu kamene a jeho vzhled.

Důležitý je také způsob, jak klenotník řezat, počet obličejů, jejich symetrie a leštění. Dobře provedený řez odhaluje veškerou krásu a kouzlo drahokamu, protože záleží na tom, jak je světlo uvnitř lámáno.

Abychom pochopili, který diamantový řez je lepší, je nezbytné pochopit druhy zpracování kamene a rozdíl mezi nimi. Tam je takzvaný. komerční (B, C) a dokonalý řez (A). Rozdíl spočívá v tom, že při použití komerční metody zpracování diamantů nevěnují pozornost ideálním poměrům, ale nižší hmotnosti a ztrátě velikosti drahokamů. Proto celý diamant může mít nepravidelný tvar nebo pouze jeho samostatnou část.

Ideální řez se zaměřuje na správné proporce, symetrii, zanedbávání ztráty hmotnosti a velikosti. Ale zase to zvyšuje náklady na výrobek s dokonale řezaným klenotem. Když se na to podíváte shora, můžete vidět čtverce, které se protínají a tvoří plošinu (horní část) a šipky. Kameny s řezem B a C nemají při pohledu z horní a boční polohy takový jasný obraz.

Je zřejmé, který diamant je nejvícenejlepší:ten, který má vysoký stupeň čistoty a dokonalý střih. Ale náklady na takové kameny budou vysoké a nebudou dostupné všem. To je věřil, že lehčí diamant, tím dokonalejší tvar by měl být, a naopak, na tmě chyby v proporcích tváří nejsou tak znatelné.

Parametr, který určuje velikost drahokamu, je jeho průměr. Jeho hmotnost a proporce řez také ovlivňují karát. V naší době je hmotnost jednoho metrického karátu 200 mg. Je nemožné dát jedinou odpověď na otázku, které karáty diamantů jsou lepší, protože karát neovlivňuje kvalitu drahokamu, ale pouze jeho náklady: čím vyšší je hodnota karátu, tím dražší je jeho cena.

Jaká je nejlepší barva diamantu: skupiny barev

Barva drahokamu mu dodává výrazné rysy, činí ho zvláštním a jedinečným. Většina kamenů má světlý odstín a může se zdát bezbarvá, protože některé rozdíly v barevných odstínech se obtížně odlišují nahým nezkušeným okem.

Která barva diamantu je lepší: jemná, lehká nebo nasycená, výrazná?

Rozdíly v barvě diamantu jsou nejlépe vidět ze strany pavilonu. Ale právě tato oblast je nakonec skryta za rámem a není možné ji zvážit. Podle stupnice se rozlišují skupiny barev:

  1. od 1 do 9-4 (pro kameny od 0,30 karátů): první tři mají studený odstín, poslední tři jsou teplé, téměř hnědé, ty, které jsou umístěny mezi nimi - válí se z chladubezbarvá až teplá žlutá;
  2. od 1 do 5 (u polodrahokamů do 0,299 karátů), kde první z nich jsou bezbarvé, vyšší diamanty a poslední jsou žlutohnědé.

Vyhodnoťte barvu diamantu bez kamínků. V zarámovaném klenotu není možné správně určit odstín, protože bude zkreslen barvou kovu, prachu a částic tuku.

Který diamantový prsten ve zlatě je lepší koupit?

V současné době zaujímá první diamantový prsten na seznamu přání moderních dívek, což není překvapující.

Jak ale zvolit správný výrobek, na co byste měli věnovat pozornost? Který diamantový prsten je lepší koupit, zejména pokud je to dar?

Malé oblázky (asi 0,05 karátů) přitažlivě vypadají jako „souhvězdí“: neobvyklé vzory, klasické „cesty“, které procházejí celým obvodem prstence, se podobají rozptýlení hvězdy, ohromují svou jemnou záře.

Diamantové prsteny vypadají velmi krásně a elegantně, jejich hmotnost je v rámci jednoho karátu. Rám má minimální kámen, jehož krásu lze vidět z každé strany. Pro tento typ výrobků používejte drahokamy s vysokou čistotou a dokonalým střihem. Tyto produkty však obvykle nejsou prezentovány bez vážného důvodu.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je snadné pochopit, které zlato lépe „ukáže“ diamant: bílá vypadá skvěle s bezbarvými „studenými“ kameny z prvních skupin barev a červená je nádherně kombinovaná s „teplou“ z posledních skupin.

CS pomocí těchto znalostí, můžete nezávisle navigovat při nákupu šperků s drahokamy. Které diamanty je lepší koupit, je obtížné jednoznačně odpovědět. To vše závisí na částce, na kterou potenciální kupující počítá. Můžete si koupit šperky s kamenem vysokého stupně čistoty, správný řez a velké karáty, nebo si můžete koupit diamant "chodník" prsten, který bude cenově dostupnější za cenu, a také si hrají na světlo na tyto šperky.