Jak vypočítat ideální hmotnost?

Každá žena alespoň jednou v životě seděla na tvrdé, vyčerpávajícídietě , usilovně hrála sport, odmítala oblíbená jídla a sladkosti, nebo použila „zázrak“ . pilulky na hubnutí“, aby bylo možné si vážit žádoucího snu -zhubnout . Nicméně, aby váš boj proti obezitě byl korunován vítězstvím, a co je nejdůležitější, můžete udržet dosažené výsledky po mnoho měsíců bez poškození zdraví, je nutné určit vaši ideální váhu .

Je chybně a nejistě slepě usilovat o strašidelný ideál krásy -90-60-90 ,, který dělá nelidské úsilí mučit tělo a duši za „ideální váhu“ idolu, úspěšného modelu, populárního modelu. zpěvačka, herečka nebo štíhlá přítelkyně. Tato myšlenka by měla být jednou provždy opuštěna z několika důvodů:

  • Vzhled lidského těla je určován nejen jeho životním stylem, stravovacími návyky, touhami a úsilím. Dědičný (genetický) faktor má důležitý vliv na stavbu těla. Věnujte pozornost postavě svých rodičů. Například, pokud má vaše matka krátký vzrůst a hustou stavbu, stojí za to poškodit štíhlou štíhlost modelu?
  • Pozornost věnovaná „ideální váze“ televizních hvězd by neměla zapomínat, že „ideální“ vzhled je součástí jejich povolání. Kromě toho jim pomáhají celé týmy specialistů (odborníci na výživu, fitness instruktoři, stylisté, vizážisté, módní návrháři + správné osvětlení). Drtivá většina žen má jinou profesirodinné problémy, nedostatek času a nedostatek materiálních zdrojů pro návštěvu drahých salónů krásy a sportovních klubů.

Pro určení ideální váhya odborníci vyvinuli několik metod (speciálnívzorce projednotlivcepro výpočet ideální hmotnosti ).

Číslo metody 1.Paul Broca (francouzský antropolog) navrhuje jednoduché matematické výpočty pro stanovení individuální váhy: odečtěte sto z výšky osoby. Například, vaše výška je 164 centimetrů, proto je ideální váha pro vás = 164 - 100 = 64kilogramů. Použití tohoto vzorce však vyžaduje, aby byly tyto nuance zohledněny: u žen ve věku od 20 do 30 let by měla být hodnota hmotnosti snížena o 10 - 12%. V našem příkladu se ukazuje 64 - (64 * 10%) = 64 - 6,4 = 58 kilogramů. Pro ženy ve věku 40 až 50 let je ideální hmotnost rovna hodnotě výšky po odečtení hmotnosti (bez změny). A pro ženy nad 50 let - hmotnost musí být zvýšena o 5 - 7%.

Metoda č. 2.Vědci z Ameriky navrhli alternativní metodu (vzorec) pro výpočet ideální váhy. K tomu potřebujete: Ideální hmotnost = 50 kg + (výška v centimetrech - 150) X0.75. Vaše výška je například 166 centimetrů, tedy 50 + (166-150) X0.75 =

Číslo metody 3.Ideální hmotnost podle Lorentzovy rovnice. Ideální hmotnost = výška (centimetry) - 100 - 0,25 x (výška (centimetry) - 150) = 164-100-0,25 x (164-150) = 60, 5 kg.