Jak si vybrat odlakovač na nehty?

Dobře upravené a krásné pera si lze jen těžko představit bez čistých nehtů, elegantní manikúry a stylového laku. Při provádění manikúry používáme bohatý arzenál speciální kosmetiky, ale jen zřídka přemýšlíme o tom, jak je tato kosmetika neškodná pro nehty a tělo jako celek.

Hřebík je keratinová deska bez nervových zakončení. Hlavní funkcí nehtů je ochrana prstů prstů před mechanickým poškozením. Proto by nehty měly být zdravé, silné a silné. Proto při výběru kosmetiky pro péči o nehty byste neměli upřednostňovat levné výrobky, které se často vyznačují nízkou kvalitou.

Jedním z důležitých bodů manikúry a pedikúry je výběr a řádné používání odstraňovače laků na nehty. Odstraňovač laku na nehty - kosmetický, k odstranění laku na nehty z povrchu nehtové desky. Odstraňovač laku na nehty přichází ve formě gelu, krému nebo tekutiny.

Hlavní otázkou při výběru odstraňovače laků na nehty je přítomnost acetonu! Co zvolit: kapalina s acetonem nebo bez něj?

Samozřejmě s použitím odstraňovače laku na nehty acetonem vám umožňuje šetřit čas při odstraňování laku. Kromě toho aceton má tendenci rychle erodovat, a proto je doba kontaktu s nehtovou destičkou minimální. Pozornost by však měla být věnována skutečnosti, že acetonPovažuje se za velmi silné rozpouštědlo s výrazným štiplavým (nepříjemným) zápachem. Aceton působí na nehty jako odmašťovadlo, odstraňuje přirozený ochranný mastný film z povrchu nehtů. Při pravidelném používání odstraňovače laků na nehty s acetonem se stav struktury nehtů zhoršuje. Stávají se křehkými, křehkými a začínají se odlupovat. Kromě toho je aceton rozpoznán jako karcinogen, který může vyvolat nástup a vývoj onkologických onemocnění. Během těhotenství se nedoporučuje používat odstraňovač laků na nehty.

Mnozí výrobci dnes vyrábějí alternativní odstraňovač laků na nehty - bez acetonu. Účinek však zůstává stejný - lak na nehty je odstraněn pomocí rozpouštědel OTHER . Například složení odstraňovače laku na nehty s označením „Bez acetonu“ zahrnuje rozpouštědla, jako jsou: methylethylketon (MEK), ethylacetát, amylacetát, isopropylalkohol a glykoly v různých formách. koncentrace.

MEK je rozpouštědlo, které je podobné toxicitě vůči acetonu, ale má méně štiplavý zápach.

Ethylacetát a amylacetát mají také vlastnosti rozpouštědel, ale mají měkčí a jemnější účinek na nehtovou destičku. Nevýhodou těchto rozpouštědel je rychlost odpařování z povrchu nehtu - pomalu se odpařuje a zanechává stopu ve formě lepivé fólie na nehtech.

K minimalizaci negativních účinků rozpouštědel se k odstraňovačům laku na nehty přidávají různé hydratační, výživné a kondicionační složky. Například, po přezkoumání složení některých laků na nehty odstraňovače, můžete najít doplňky, jako jsou vitamíny A, E a skupiny B, léčivé byliny extrakty, minerální složky (vápník) a éterické oleje, které chrání nehtové destičky před křehkosti a delaminace. Kromě toho, nyní v mnoha kapalinách přidat aromatické vůně.

Závěr je následující: před nákupem odstraňovače laků na nehty věnujte pozornost složení! Doporučuje se dávat přednost tekutinám bez acetonu s přidáním užitečných složek!