Jak si vybrat make-up pro barvu kůže a vlasů

Každá dívka by měla být schopna vybrat vhodné barvy make-upu v závislosti na pleti a barvě vlasů. Kosmetika, doporučená pro blondýnky, může být „ztracena“ na tváři pálivých brunetek a naopak, make-up pro tmavovlasé krásy s tmavou pletí se neshoduje s výskytem bledě zlatých dívek.

Líčení pro světlou pleť a světlou srst (s fotografií)

Make-up pro blond vlasy a chladný tón pleti by měl být vybrán čistý, lehce třpytivý, pastelové barvy. Poskytnou světlo vašim přirozeným barvám a osvěžují váš obličej bez přetížení.

Makeup bude dělat, když ...

 • Máte-li blond, spravedlivé nebo středně světlé vlasy. Je vhodný i pro ženy s šedými vlasy nebo ocelově šedými vlasy.
 • Máte modré, šedé, hnědé nebo zelené oči a vaše kůže je bílá, slonovinová nebo růžová.

Jaký make-up je vhodný pro blondýna se slušnou kůží?

 1. Vaše jemná kůže nepotřebuje tlustou vrstvu make-upu, takže použijte lehký základ s hydratačním krémem. Naneste na nos, tváře, čelo a bradu tečkami, pak ji promíchejte prsty.
 2. Bledě růžový krémový ruměnec dá kůži mírný lesk. Aplikujte je tečkami na tváře a pak se prolínejte špičkami prstů. Dívky s blond vlasy mohou použít prášek, aby se jejich kůže vyzařovat svěží záři, nebo použít jen trochu prášku. Naneste jemně tak, aby vaše přirozená barva pleti vyzařovala zpod vrstvy prášku.
 3. Na štětec napište trochu světle modré stíny a aplikujte je po celém povrchu víčka. Několikrát jemně přejeďte štětcem přes víčka až na všechny možné náhlé přechody. Pod řasy naneste trochu očního stínu.
 4. Naneste brilantní odstín ze slonoviny ze záhybů očních víček směrem k obočí. Pak řasy zakryjte hnědou nebo černou řasenkou ve dvou vrstvách.
 5. Kartáč obočí je tvaruje. V tomto případě také odstraníte prášek, který by v nich mohl uvíznout.
 6. Pomocí štětce naneste studenou růžovou rtěnku. Chcete-li, aby vaše rty zářily, můžete aplikovat trochu lesku nebo balzámu na rty.

Jak si vybrat make-up stíny pro lehkou pleť a blond vlasy:

 • Pokud máte více než 35 let nebo nemáte rádi modré stíny, nahraďte je studenou šedou. Účinek bude tak jemný, ale ještě jemnější.
 • Brilantní stíny učiní záhy viditelnější na očních víčkách, takže můžete dát přednostmatné odstíny slonoviny.

Zde můžete vidět make-up fotografii v barvě světlých vlasů a světlé kůže:

Make-up dívky s blond vlasy a teplou kůží

I když máte teplou kůži, váš obličej vypadá tenký.Proto při výběru make-upu pod blond vlasy, měli byste použít béžové neutrální odstíny nebo použít make-up s velmi tenkou vrstvou, takže to jen zdůrazňuje vaše přirozené barvy.

Tento make-up vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Jste zlatá nebo popelavá blondýnka.Tento make-up je vhodný i pro ženy s šedivými vlasy teplého nebo žlutého tónu.
 • Máte hnědé, světle hnědé, modré nebo zelené oči.
 • Máte teplý tón pleti.
 • Tón pleti a blond vlasy vyžadují pečlivý výběr odstínů.

V případě make-upu pro teplou barvu pleti byste neměli volit příliš intenzivní tóny.

 1. Po nanesení lehkého základu s hydratačním účinkem naneste na problémové oblasti krémový prášek.Blondýnky mají obvykle tenkou kůži, na které jsou viditelné krevní cévy.S čistým vatovým tamponem zakryjte tyto oblasti silnou vrstvou smetanového prášku.
 2. Lehce prášková místa, která jsou náchylná k záblesku.Prášek bude absorbovat přebytečný tuk po celý den a kůže zůstane matná.Odstraňte veškerý volný prášek čistým kartáčkem.
 3. Naneste broskvové stíny na celý povrch víčka.Budou splynout s vaší přirozenou barvou pleti, ale opticky zvětší oči.
 4. Kartáčemnaneste trochu světle hnědé oční stíny do záhybu víčka, aby vaše oči hloubku a úplnost. Použijte také stín na vnějším rohu oka.
 5. Se stejnými hnědými stíny nakreslete čáru pod spodní řasy. Linka bude měkčí než při použití oční tužky nebo oční linky. Je vhodný zejména pro ženy s bezbarvými nebo blond vlasy, které nemají rádi příliš mnoho barev. Pak řasy zakryjte dvěma vrstvami hnědé nebo černé řasenky.
 6. Použijte kartáč na zakrytí rtů sotva znatelnou rtěnkou na těle. Pak aplikujte trochu nahnědlý ruměnec na tváře, bradu a čelo. Můžete je dokonce trochu posypat na špičku nosu! Po dokončení make-upu můžete vždy červenat, abyste mohli přesně určit požadovanou částku.

Tyto fotografie ukazují make-up pro blond vlasy a teplou kůži:

Líčení pro dívky s bledou kůží a tmavými vlasy

Chcete-li si vybrat barvu make-upu pod bledou pokožkou brunetek, použijte bohaté studené tóny. Nasycené barvy vytvářejí ostrý kontrast s kůží slonoviny a chladné tóny budou vypadat krásně s vaším vzhledem.

Tento make-up pro bledou pleť a tmavé vlasy vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Barva vašich vlasů je středně až tmavě kaštanová.
 • Máte hnědé, modré, světle hnědé, zelené nebo šedé oči.
 • Vaše kůže se pomalu opaluje.

Provedení make-upu pro tmavé vlasy a bledékůže:

 1. Naneste podklad pod make-up nebo základ s hydratačním účinkem. Pokud používáte make-up nadaci, budete pravděpodobně potřebovat bledší tón. Na podklad naneste několik kapek tmavého červenatého tuku a nahoře prášek s volným práškem.
 2. Naneste chladnou slonovinu na svá oční víčka, až po linii obočí. Pokud si myslíte, že se nahromadili v záhybech horního víčka, přejeďte přes ně bavlněný tampon.
 3. Zářte oční víčka tak, že je zakryjete malým množstvím odstínů khaki nebo taupe. Tyto stíny budou dobře kombinovány s přirozenými tóny a zdůrazní barvu očí.
 4. Nyní se obracíme na řasy. Použijte na ně dvě tenké vrstvy černého inkoustu, abyste vytvořili velkolepý rámeček kolem očí.
 5. Tvarovat obočí štětcem. Pokud jsou obočí zlobivé, upravte jejich tvar, po navlhčení štětce malým množstvím laku.
 6. Pro sofistikovanou úpravu make-upu vyberte světlou rtěnku. První vrstvu rtěnky osušte látkou a poté naneste druhou vrstvu.

Tipy pro nanášení make-upu pod tmavými vlasy:

 • Abyste zabránili pádu řasenky do hrudek, otáčejte kartáčem ze strany na stranu, jak jej budete řídit po řasách.
 • Pokud je pro vás obtížné aplikovat krémový ruměnec, můžete si vybrat prášek pro tváření a aplikovat jej po prášku.

Líčení pro teplou kůži a tmavé vlasy

Na kůži vašeho tónu bude krásnýVypadají jako lesklé hnědé, teplé červené a zemité barvy. Zdůrazní pleť a učiní funkce jasnější

Tento make-up pro tmavé vlasy vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Máte středně nebo tmavě hnědé vlasy.
 • Máte hnědé, modré, šedé, světle hnědé nebo zelené oči.
 • Máte teplý tón pleti.

Jaký make-up je vhodný pro brunetky s teplým tónem pleti?

 1. Tečky aplikují tekutý základ pod make-up a míchají s kosmetickou houbou. Pro přirozený vzhled naneste základ na výstřih. Pak použijte základ, pokud potřebujete skrýt pupínky a vady.
 2. Zakryjte obličej průsvitným sypkým práškem a poté přebytečným zbytkem odstraňte velkým měkkým kartáčkem.
 3. Pomocí houbového aplikátoru naneste na celé víčko červenohnědé stíny. Výhodou aplikátoru houbičky nad kartáčem je, že stíny nespadají mimo zamýšlený obrys. Nakonec naneste na řasy dvě tenké vrstvy řasenky.
 4. Vaše obočí potřebuje malý přízvuk. Proveďte měkké dotyky s měkkou tužkou na obočí nebo použijte hnědou řasenku, abyste dosáhli měkčího efektu. Ať si vyberete libovolným způsobem, obraťte si obočí štětcem, aby se otřely tahy a tvarovaly obočí.
 5. Vyberte si ostrý červenavý nádech teplé hnědé barvy. Dejte je na tváře a nahoru k chrámům. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi jasný tón, můžete ho muflovat shora s malým množstvím průsvitných drobivekprášek
 6. Jasně červená rtěnka vyvažuje celkový vzhled. Použijte štětec na rty k vyplnění všech nejmenších trhlin na jejich povrchu. Proto bude rtěnka trvat déle a rty budou vypadat perfektně.

Líčení pro olivovou kůži a tmavé vlasy

Tón pleti je snadno obohacen o bohaté hnědé a oranžové tóny a odstíny zlata a bronzu. Tyto barvy budou vaše funkce více definovány a dobře se mísí s tónem pleti.

Makeup bude dělat, když ...

 • Máte tmavě hnědé nebo černé vlasy.
 • Vaše oči jsou hnědé, světle hnědé nebo zelené.

Make-up pro dívky s tmavými vlasy je následující:

 1. Vyrovnejte všechny nerovnosti barvy pleti s hydratačním základem a rovnoměrně ji aplikujte špičkami prstů. Pokud potřebujete silnější tónovací vrstvu, použijte tekutý nebo olejový základ. Pak naneste základ a lehce rozetřete obličej.
 2. Naneste zlaté stíny na celý povrch víčka a tmavší bronzové stíny v ohybu víčka a pod nižšími řasami. Vaše oči dostanou smyslný výraz.
 3. Použijte teplou hnědou tužku na obrysy tužky k nakreslení čáry podél horních a dolních řas, aby byl váš vzhled více odhodlaný. Pokud je linka příliš ostrá, otřete ji čistým vatovým tamponem. Na řasy naneste dvě vrstvy černé řasenky.
 4. Růžovohnědá tvářenka bude vaše tváře slunné a teplé.Aplikujte je postupně, postupně zvyšujte efekt.
 5. Kroužkujte rty oranžově hnědou obrysovou tužkou. Udržujte čáru od ohybu horního rtu k okrajům. Pak nakreslete čáru spodního rtu.
 6. Konečně zakryjte rty jasně oranžovou rtěnkou. Pokud chcete, aby vaše rty zářily, nenechte je mokré látkou. Pro větší lesk můžete přidat trochu balzámu na rty. Pokud chcete, aby vaše rty byly nudné, první vrstvu rtěnky očistěte ubrouskem a druhou vrstvu naneste na delší dobu.

Make-up pro dívky se světlou pletí a tmavými vlasy (s fotografiemi)

Tmavé vlasy a světle žlutá kůže jsou nejlepší v souladu s jemnými teplými tóny make-upu. Dají vzhled úplnosti a neutralizují žlutý tón pleti.

Tento make-up vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Máte velmi tmavě hnědé nebo modro černé vlasy. Je také vhodný, pokud má srst šedavý lesk.
 • Máte hnědé nebo světle hnědé oči.
 • Tvá kůže je bledá nebo mírná. Opaluje se, ale zůstává nažloutlá.

Při provádění make-upu pro lehkou pleť a tmavé vlasy postupujte následovně:

 1. Po nanesení základu pro make-up, nadaci a prášek naneste na oční víčka fialové oční stíny. Takový bledý tón je lepší než tmavé stíny aplikované na oči, protože oči jsou více hluboké, zejména pokud máte malý povrch očního víčka.
 2. Lehce odstínené obočítmavě hnědé oční stíny nebo obočí tužku, aby vaše oči jasný rám. Tím se vyrovná kontura oční linky, kterou budete následovat později.
 3. Modro-černá obrysová tužka na oči zvýrazní krásný tvar vašich očí a pomůže vám napravit ospalé oční víčko. Použijte k nim čáru pod nižšími řasami, před připojením k horní linii přejděte do rohů očí. Chcete-li zabránit tomu, aby oči byly velmi ostře načrtnuté, vytáhněte bavlněný tampon podél linie zdvihu.
 4. Pomocí kulmy na řasy je za pár vteřin stočte. Pak řasy zakryjte dvěma vrstvami černé řasenky.
 5. Teplá růžová červenatost nádherně oživí pokožku a dodá jí přirozený lesk. Aplikujte je na nejvýraznější oblasti tváří.
 6. Světle růžová podšívka na rty a rtěnka upozorní na rty. Chladný odstín je vhodný pro tóny zbytku make-upu.

Zobrazení fotografií make-upu pro tmavé vlasy s různými odstíny pleti:

Barvy make-upu vhodné pro tmavou pleť a tmavé vlasy

Barvy make-upu pro tmavou pleť a tmavé vlasy způsobí, že funkce budou jasnější. Vaše měkká tmavá nebo čokoládová kůže je kombinována s béžovými, hnědými a měděnými odstíny.

Tento make-up vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Máte černé vlasy se zlatým nebo načervenalým leskem. Bude také fungovat, pokud se ve vlasech objeví šedé vlasy.
 • Vaše oči jsou hnědé nebo lískové.
 • Máščokoládová kůže.

Jaký make-up je vhodný pro brunetky s tmavou pletí?

 1. Po nanesení základu na make-up použijte malé množství průsvitného prášku, jehož barva dokonale ladí s tónem vaší pleti, aby se neprojevila smrtelně bledá. Přebytečný prášek protřepejte velkým kartáčkem a pohybujte se shora dolů.
 2. Pomocí štětce na oční stíny naneste na celý povrch horního víčka některé suché oční stíny ze slonoviny, které kontrastují s teplým tónem kůže.
 3. V ohybu horního víčka aplikujte a pečlivě promíchejte oční stíny s bohatou hnědou barvou. Stejné stíny lehce procházejí vnějšími rohy očí a pod nižšími řasami, aby byly oči opravdu atraktivní.
 4. Černé tekuté oční linky aplikované podél horních řas budou vaše oči vypadat jako oči supermodelek. Aplikátor houby funguje snadněji než kartáč. Při použití očních linek se podívejte do zrcadla, protože všechny záhyby očních víček jsou zarovnány. Koleno by mělo být umístěno na tvrdém povrchu. Nakonec naneste na řasy dvě vrstvy černé řasenky.
 5. Použijte vložku s hnědým rtem. Pokud nemáte speciální tužku, můžete použít oční linky. Pro získání měkčí linie jej lehce otřete bavlněným tampónem na povrch rtů.
 6. Růžová a hnědá rtěnka dodá vašim rtům přirozený lesk a okamžitě vytvoří váš moderní vzhled. Tonaneste rtěnku rovnoměrně, použijte štětec na rty.

Makeup pro rudé vlasy a chladný tón pleti (s fotografiemi a videy)

Červené vlasy v kombinaci se studenou kůží vyžadují mírné make-up tóny, ale můžete experimentovat s jasnějšími barvami. Zelená dodá hloubku do očí a nasycené odstíny rtěnky učiní rty objemnější.

Tento make-up pro rudé vlasy vám bude vyhovovat, pokud ...

 • Jste načervenalá blondýnka nebo máte světle červené vlasy.
 • Máte modré, šedé, světle hnědé nebo zelené oči.
 • Máte bledou kůži slonoviny nebo růžové barvy.

Jaký make-up je vhodný pro rudé vlasy a chladný tón pleti?

 1. Po nanesení základu pro make-up a základ pomocí prstů naneste na lícní kosti broskvový krémový ruměnec. Na rozdíl od suchého červenání, můžete rovnoměrně odstín mastně červenat prsty, protože se snadno aplikují na teplou pokožku. Naneste krémovou omáčku v malých porcích. Top posypeme vrstvou průsvitného prášku.
 2. Neutrální stíny broskvové barvy aplikované po celém povrchu očních víček zlepší barvu očí. Pro vyvážený efekt by měly být stíny aplikovány v blízkosti linie řas.
 3. Zrzavé ženy mají obvykle jasné obočí, takže by měly být zdůrazněny, aby vytvořily rám pro oči. Jinak make-up nebude vypadat kompletně. Vyberte si lehkou tužku pro obočí střední šedohnědé barvy. Použítpod kůži pod obočím.Poté proveďte měkčí linku pomocí speciálního hřebene podél obočí.
 4. Na kůži pod čelo obočí naneste lesklé zlaté stíny, abyste zvýšili oči a přitáhli pozornost.
 5. Můžete použít zelené oční linky, ale neaplikujte příliš mnoho pod nižšími řasami, protože to sníží oči.Naneste ji podél horních řas a v rozích očí.Poté otřete vatovým tamponem tak, aby linka nebyla tak jasná.Práškový průsvitný prášek.Nakonec naneste dvě vrstvy hnědé řasenky.
 6. Tento make-up dobře doplní jasně oranžovou rtěnku.Za prvé, kruh rty s kontury tužkou, takže rtěnka není rozmazaný.Pak pomocí štětce naneste rty na rty.

Jak je vidět na fotografii, make-up pro rudé vlasy by měl rozjasnit zlaté skvrny na duhovce:

)

Video „Make-up pro rudé vlasy“ ukazuje, jak aplikovat dekorativní kosmetiku na zlatníky:

Make-up pro dívky s zrzkamivlasy a teplý tón pleti

Make-up pod červenou barvou vlasů by měl zdůrazňovat váš vzhled, zpívaný Pre-Raphaelite.Vyžaduje světlé víno, fialové a hnědé tóny make-upu.Tyto hluboké odstíny jsou dokonale kombinovány s teplou pokožkou a barvou vlasů a mohou váš vzhled vytvořit opravdu nádherný.

Tento make-up je pro vás vhodný, pokud ...

 • Máte středně nebo tmavě červené vlasy.Tento make-upVhodné také pro brunetky s intenzivními červenými vlasy.
 • Máte modré, šedé, hnědé, světle hnědé nebo zelené oči.
 • Máte mírně teplý nebo teplý tón pleti.
 • V létě získává vaše pleť zlatavou barvu, ale příliš nesvítí. S největší pravděpodobností máte pihy.

Make-up dívek s červenými vlasy se aplikuje takto:

 1. Po nanesení základu pro make-up, základ a prášek naneste na celý povrch horního víčka náznak vínového odstínu. Budete-li používat houbičkový aplikátor, budete pohodlnější. Možná, že vrstva stínů bude hladší, pokud nejdříve aplikujete průsvitný prášek na oční víčka, abyste vyrovnali pracovní plochu.
 2. Použijte světle fialové stíny pro oblast pod obočím. Aplikujte je před rýhováním století, aby se všechny ostré přechody střídaly s odstíny vínového stínu. Strávit dostatek času s tímto postupem získat profesionální výsledek.
 3. Pod spodními řasami také aplikujte malý odstín vínového stínu. Takže váš make-up bude modernější a linie je měkčí než při použití kontury tužkou. Přiveďte čáru do rohů očí a trochu ji zaokrouhlete, aby se zvedla linie očí. Pak si dejte na řasy dvě vrstvy hnědé řasenky. Důkladně řasenka kořeny řas, zejména pokud jsou lehké.
 4. Pomocí vatového tamponu nebo malého kartáčku naneste na obočí měkké hnědé oční stíny. Pro měkčí linku, hřebenjejich obočí hřeben.
 5. Chcete-li poskytnout pokožce teplo, vyberte si ruměnec hnědých tónů nebo bronzový prášek. Aplikujte je velkým štětcem ve směru vlasové linie, abyste získali přirozený červenat. Hlavní věc - použít trochu rouge, zvýšení barvy postupně.
 6. Můžete použít rtěnku s hlubokou švestkovou barvou, poté co obíhají rty obrysovou tužkou. Aby rtěnka takové intenzivní barvy vypadala dobře, rty by měly být natřeny velmi pečlivě, takže aplikujte rtěnku ve dvou vrstvách, navlhčete první vrstvu ubrouskem.