Jak se zbavit věku skvrny na obličej lidových prostředků

Pigmentové skvrny (melanáza) jsou skvrny od světle hnědé po tmavě hnědou barvu různých tvarů a velikostí, na kůži, v důsledku vlivu mnoha negativních faktorů.

Výskyt pigmentových skvrn může být podporován těmito příčinami, jako: nadměrně aktivní expozice ultrafialovým paprskům, genetický znak, hormonální změny (včetně dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce), akutní nedostatek vitamínu C, pokročilý věk, různá kožní onemocnění a poranění, onemocnění ledvin a jater, těhotenství, v rozporu s funkcí štítné žlázy v důsledku používání nekvalitní kosmetiky a atd.

K odstranění pigmentaceje nezbytné zjistit a odstranit příčinu pigmentace. Poté se můžete obrátit na specializovaná kosmetologická centra, kde s pomocí kvalifikovaného kosmetologa můžete odstranit pigmenty.

Kromě toho, k odstranění pigmentových skvrn doma, můžete použít lidové prostředky, které zahrnují přírodní složky, které mají schopnost bělení.

Recept č. 1. Kvasinková maska ​​ze stáří.Složení: 2 čajové lžičky suchého droždí (v prášku) se smíchají se 2 lžičkami čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Maska se aplikuje na čistou pokožku obličeje a stará se po dobu 15 minut. Odstraňte zbytky masky teplou vodou bez mýdla.

Číslo receptu 2. K odstranění (snížení vzhledu) pigmentových skvrnmůžete použít zeleninové a ovocné šťávy. Jako domácí maska ​​pro pigmentové skvrny můžete použít šťávu z citronu, grapefruitu, okurky, ředkvičky, petrželky nebo zelí. Postup je jednoduchý - očistěte pokožku od make-upu, vezměte si bavlněnou podložku namočenou v ovocné nebo zeleninové šťávě a otřete kůži obličeje, věnujte zvláštní pozornost oblastem pigmentace.

Recept č. 3. Mandlová maska ​​proti pigmentovým skvrnám . Chcete-li připravit masku, je třeba nalít půl sklenice mandlových semen se sklenicí vroucí vody, a po 5 minutách, projít mandle přes mlýnek na maso získat jednotnou mandlovou hmotu. Poté přidejte několik lžiček citronové šťávy a 1 lžíci teplé vařené vody. Maska aplikovaná na obličej po dobu 10 - 20 minut. Doporučuje se vyrábět 2 mandlové masky týdně po dobu několika měsíců.

Recept č. 4. Je-li hlavním důvodem vzniku pigmentových skvrn období těhotenství, lze mléko použít k jejich odstranění (kyselina mléčná má bělící vlastnosti). K tomu vezměte 3 lžičky čerstvého mléka (nepasterizované) a zřeďte 1 lžičkou alkoholu (vodky). Výsledná směs otřete obličej před spaním.

Recept č. 5. Domácí mléko z petrželky pomáhá v boji proti pigmentaci. K tomu nasekejte malé množství čerstvé petrželky a nalijte na ni vroucí vodu. Přes 1 - 2hodinu a výslednou infuzi (může být smíchán s mlékem ve stejném poměru), aby se setřela pokožka obličeje.

Číslo receptu 6. Maska z tvarohu z věkových míst.To je jeden z nejstarších lidových receptů - přidejte 10 kapek čpavku a 10 kapek peroxidu vodíku na jednu lžíci čerstvého tvarohu. Maska se aplikuje na obličej po dobu 10 minut.

Číslo receptu 7. Medově-citrónová maska ​​. Vezměte si med a smíchejte s polovinou čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Kosmetické ubrousky (gázu) namočte do směsi a naneste na obličej 15 - 15 minut.

Číslo receptu 8. Bělící maska.Kosmetická jíl se používá jako základní maska, do které se přidává půl lžíce sody, některé kyseliny borité (v roztoku) a mastku. Maska se aplikuje na obličej nebo oblast pigmentace.

Nezapomeňte, že před použitímtradičních prostředků pro odstraňování pigmentových skvrnse doporučuje provést mini test na přítomnost alergických reakcí. Také buďte velmi opatrní při bělení nadměrně tenké a citlivé kůže. Všechny postupy bělení se nejlépe provádějí v období podzim - zima, kdy klesá sluneční aktivita.

DOMÁCÍ MASKA PROTI PIGMENTOVÝM POKRAČOVÁNÍM NA FACE