Jak se vypořádat s podzimní depresí?

Podzimní depreseje komplexní emocionální a psychologický stav, jehož hlavní znaky jsou považovány za apatickou náladu, lenost, slznost, nízkou sebedůvěru, pasivní životní styl a nízkou účinnost, blízkých, chronická únava, nespavost nebo zvýšená ospalost, pesimistické názory na dosavadní úspěchy a budoucí vyhlídky.

Pokud jsou pro tebe slova velkého ruského básníka Alexandra Sergejeviče Puškina„Je to smutné období, oči jsou fascinované! Miluji vaši rozloučenou krásu!“nejsou mottopádu , což znamená, že je doporučeno nasazení boje proti depresi na všech frontách na naléhavém základě. V boji proti podzimní depresi existuje mnoho různých, cenově dostupných a spolehlivých způsobů.

Číslo metody 1 . Chcete-li začít, pokuste se přijmout zřejmý a neměnný fakt - podzim přišel ! Pesimistická podzimní nálada je zcela přirozeným jevem, který lze vysvětlit jak z pozice fyziologických vlastností lidského těla (nedostatek slunečního světla), tak z řady emočních a psychologických faktorů. Pokud jste nashromáždili negativní emoce, pak musí dát cestu ven. Uspořádejte si podzimní dovolenou - pro tělo i duši. Chtějí plakat - plakat, chtít spát - spát, chtít chodit po podzimním městě - projít se, jen chci dělat nic, ležet na gauči, číst knihu nebo sledovat televizi -prosím Stručně řečeno, zkuste udělat vše pro odpočinek a relaxaci morálně i fyzicky. Ale nezapomeňte, že je doporučeno zůstat ve stavu "nic" na jeden den nebo dva!

Číslo metody 2.Z minulosti do budoucnosti. Vzpomínky - úžasný rys lidské paměti. Chcete-li se úspěšně zbavit podzimní deprese, zkuste si vzpomenout na nejjasnější a nejpříjemnější chvíle minulých dnů. Vzpomeňte si na své úspěchy a vítězství, radostné události a chvíle štěstí, nezapomeňte, jaké živé a nezapomenutelné emoce vám tyto chvíle přinesly! Pokuste se namalovat ponuré podzimní dny bohatými barvami radosti, štěstí, lásky! Metoda číslo 3.Světelný paprsek, paprsek štěstí. Deštivé, ponuré a deštivé počasí podzimu stimuluje proces výroby takového specifického hormonu jako melatoninu! Proto je vaším podzimním úkolem nezmeškat jediný slunečný den, procházet se na čerstvém vzduchu, užívat si podzimní slunce a usmívat se.

Číslo metody 4.Transformace. Toto je jeden z nejúčinnějších způsobů psychologické rehabilitace žen - změnit svůj vzhled, a proto změnit svůj život k lepšímu. Vše je velmi jednoduché - změňte účes nebo barvu vlasů, vytvořte světlou a módní manikúru nebo navštivte lázně, experimentujte s novým make-upem nebo si zařaďte svůj oblíbený domov „Relax Day“: aromatická koupel se svíčkami, osvěžující kávový peeling nebo medovou masáž, ovocné obličejové masky nebo jílové zábaly. JedenStručně řečeno, možnosti jsou mnohé. Dejte si svůj oblíbený čas, změňte se a svět kolem vás bude oplatit.

Metoda č. 5.Nakupování. Skvělý způsob, jak se zbavit podzimní deprese. Navštivte několik obchodů, podívejte se na nákupní centrum, kupte si pár módních světlých a stylových věcí pro podzimní šatní skříň. Snažte se vybrat věci z jasných barev, které vám pomohou povzbudit vás i ty kolem vás. Pro nakupování není nutné volit elitní a drahé butiky. To může být knihkupectví nebo parfumerie a kosmetika shop, levné oblečení a obuv obchody, a můžete navštívit šperky oddělení. Snažte se potěšit nákupem (i když skromným), který zvýší váš duch!

Číslo metody 6 . Sex je nejlepší antidepresivum! Pohlaví spouští produkci významného množství hormonu dobré nálady a štěstí endorfinu. Pohlaví pomáhá zmírňovat bolest, zlepšuje náladu, pomáhá v boji proti stresu a depresi. Další plus je skvělý fyzický trénink (kromě pěkně pěkného), který vám pomůže udržet tvar po celý rok!

Číslo metody 7.Činnost při odpočinku a racionální pi činění. V období podzimu a zimy tělo potřebuje dostatek vitamínů a minerálů. Tak se snažte přidat do denní stravy ovoce, zeleniny a bylin.

Hlavní věcí v boji proti podzimní depresije jednat! Použijte libovolnédostupné prostředky a metody řešení podzimních blues, šeru a touhy!Smilečastěji pro sebe a ty kolem sebe!

K ak bojovat proti depresi