Jak se vážit

Jak správně vážit

Vážení je zvláštní postup, téměř tajný obřad, pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pokaždé, když vážíme, toužíme vidět významný úbytek hmotnosti. Bohužel, často je výsledek menší, než se očekávalo. V takových chvílích vzniká nálada, zoufalství a obvinění.

Aby se předešlo negativním pocitům, je třeba postup vážení přistupovat nejen racionálně, ale také s určitým bohatstvím znalostí.

Začněme.

  • Nejdůležitějším bodem - výsledek kategorického vážení nelze rovnat hmotnosti tuku (nadváha). Jedná se o celkovou tělesnou hmotnost, včetně obsahu střev a močové hmoty, svalové hmoty, kostní hmoty, tělesné vody, oděvu atd.
  • Neberte výsledek vážení příliš vážně. V průběhu dne se hmotnost osoby pohybuje mezi 1 a 3 kilogramy. Tato fluktuace je způsobena přirozenými procesy během dne - použitím tekutin a potravin, pocením, vyprazdňováním střev.
  • Velmi často jsou problémy spojeny přesně s vámi, které používáte. Většina šupin ukazuje výsledek s přesností ne více než jeden kilogram. Výsledek závisí také na umístění na stupnicích. Pro porovnání výsledků se doporučuje několikrát zvážit.
  • Doporučuje se vážit ve stejnou denní dobu a lépe s minimální dostupností oblečení. Nejúspěšnější vážení - ráno nalačno.
  • Zvažte výsledekvážení z racionálního hlediska. Pokud děláte titánské úsilí zhubnout a váhy neustále opakovat o plus, nezapomeňte, může to být hromadění tělních tekutin, a ne tuk.

Nezapomeňte, že k řešení téměř jakéhokoli problému je zapotřebí integrovaného přístupu. Racionální, vyvážená výživa, cvičení, pozitivní postoj je správným způsobem boje proti obezitě. A měřítko pouze zařízení, které opravuje vaše vítězství.