Jak se přinutit k sportu?

Pravděpodobně každý člověk v určitém okamžiku přemýšlí o významu, chápe jeho důležitost a rozhodl se jít do sportu nebo alespoň na nějaký čas věnovat cvičení. Je však velmi obtížné „donutit“, aby jste šli do sportu, aby pravidelně vykonávali alespoň minimální soubor cvičení. Velmi často se vše vyvíjí podle známého scénáře - sebevědomého startu a nadšení, okupace skrze sílu a pak odmítnutí studovat s bolestným výčitkami svědomí. Proč je tak těžké pro mnoho lidí sledovat?

Tento jev lze vysvětlit řadou faktorů. Zde jsou některé z nich:

  1. Proces intenzivní práce. Pustíme se do cvičení s neochvějným nadšením, inspirovaným „velkými cíli“, toužíme uspokojit naše vlastní ambice. Nutí nutit hodinu denně, brzy nevyhnutelně pochopíme, že to není tak snadné. V tuto chvíli se vzdáváme tak hrdinně začatých tříd.
  2. Velká rozmanitost cílů. Velmi často se snažíme dělat vše najednou - zhubnout, zpřísnit svaly, pumpovat hýždě, odstranit bříško, překonat celulitidu, vzdát se špatných návyků a sladkostí, proměnit kůži, vlasy a nehty do standardu krásy . Nestojí za to, abychom vše dosáhli najednou. Jděte do cíle postupně. V opačném případě, bohužel, nebude žádný případ do konce.
  3. Nedostatečná motivace. Pro udržení vaší touhy potřebujete neustálou pozitivní motivaci adostatečně silný. Nejlepší zdroje k udržení motivace jsou zvyk a smysl pro kolektivismus.

K řešení těchto problémů existuje několik užitečných doporučení

.

- Nejprve musíte nastavit cíl, to znamená, že si musíte jasně představit, o co se snažíte, a také si plně uvědomit důležitost zvoleného cíle pro vás.

- Zaznamenejte své úspěchy a vítězství. Toto je jedno z hlavních pravidel pro dosažení cíle. Denní zápisy vám pomohou zaznamenat pokrok nebo opravit „odchylky“ v čase. Tato metoda je další motivací.

- Oznámte svůj záměr. To je velmi důležitý bod. Řekněte svým přátelům a rodině, rodině a kolegům, koučujte o svém záměru hrát sport. Pokud o tom bude vaše prostředí vědět, budete od vás očekávat a výsledky. A to pro vás znamená jednu věc - není tam žádná cesta zpět, jen vpřed a ne krok zpět!

- Chvalte se. Pokud stále bojujete sami se sebou, musíte přidat pozitivní motivaci. Například, šel do posilovny - zasloužil si odměnu. Dopřejte si příjemné maličkosti, udělejte takzvané „překvapení duše“. To může být pouhá maličkost, ale určitě vám dá radost a dodá odhodlání. Koneckonců, zasloužíte si to.