Jak se opalovat na slunci

Léto, moře, slunce, pláž ... Dlouho očekávaná dovolená je na nose, kufry jsou již dlouho sbírány a jste připraveni vyrazit na moře za dobrodružstvím, dovolenkovou romantikou, novými dojmy a známými, a samozřejmě za bronzové čokoládové opálení. Plány, samozřejmě, grandiózní, ale nezapomeňte, že slunce nemůže být jen váš věrný přítel, ale také nejhorší nepřítel. Místo požadované opálení, můžete snadno dostat spálení sluncem. Během 10 minut po vystavení slunci je kůže mírně podrážděná, mírně zarudlá. Ale s prodlouženým vystavením slunečnímu světlu se kůže zapálí, stane se červeně a objeví se nepohodlí. V nejhorším případě můžete získat puchýře druhého stupně a úpal.

Aby bylo zajištěno, že opalování je pro vás bezpečné a že opálení je zdravé a krásné, doporučujeme použít následující tipy:

- Nespalujte se na lačný žaludek nebo ihned po jídle. To je vysvětleno tím, že při opalování se krevní cévy rozšiřují, zvyšuje se rychlost krevního oběhu a krev proudí z mozku. V takovém stavu, který pociťuje pocit hladu nebo únavy, je pravděpodobné, že pomine. Nejlepší je jít na pláž hodinu a půl po jídle.

- Nejlepší doba pro opalování je od 7 do 10 ráno. Nedoporučuje se na pláži od 12 do 15 hodin. Tato doba je pro pokožku nejnebezpečnější. Je nutné nosit čelenku, nejlépe světloodstíny a nosí sluneční brýle, protože ani zavřené víčko nechrání oči před ultrafialovými paprsky. V době oběda, pokud jste stále na pláži, je lepší být ve stínu stromů nebo pod deštníkem. Taková ochrana vás však nemůže chránit před ultrafialovými paprsky.

- Na pláži se nedoporučuje uhasit žízeň pomocí studených nápojů a zejména alkoholu. Nejlepší je použít čištěnou vodu při pokojové teplotě nebo studeném čaji.

- Plavání v moři, teplý písek a slunce způsobují stav relaxace. Chtěli byste si lehnout a zdřímnout si na 10 minut, během spánku jednoduše neslyšíte signály těla a kůže o přehřátí. To může být špatně. Snažte se nespát na pláži, abyste se vyhnuli těžkému spálení sluncem. Kromě toho, když se opalujete ležet, měla by být vaše hlava ve zvýšeném stavu.

- Než se vydáte na pláž, nemůžete používat mýdlo, gely a čistící vody. Tak, my umýt přirozenou ochrannou vrstvu, odtučnit kůži a dělat to více citlivý na ultrafialové paprsky.

- Je zakázáno používat na pláži minerální tuky, jako je vazelína a glycerin, aby se zabránilo slunci a změkčila pokožka. Kapky mořské vody zůstávají na kůži, která pod slunečními paprsky působí jako miniaturní sběrné čočky. Může způsobit popáleniny kůže.

- Před činením je nutné promazat pokožku rtů hygienickou rtěnkou s ochrannými vlastnostmi. Kůže rtů neobsahuje melanin a vyžaduje zvýšenou ochranu.

- Pokud chcete během prázdnin vylepšit nehty, je třeba manikúru a pedikúru provést bez použití laku na nehty. Vezměte si dovolenou a nehty - nechte je "dýchat" a krmit mořskou solí. Takové mořské lázně posilují nehty, pomáhají předcházet delaminaci a rozbití.

- Nepokoušejte se opálit několik dní v roce předem. Nadměrně prodloužené a pravidelné vystavení se slunci je nebezpečné pro zdraví a urychluje proces stárnutí pokožky. Při pravidelném vystavení ultrafialovým paprskům kůže ztrácí své přirozené elastické vlastnosti, stává se tenčí a pokrčená.

- Používejte opalovací krém. V současné době prakticky v každém parfumerickém a kosmetickém obchodě existuje široká škála prostředků na ochranu kůže před sluncem a péče po spálení sluncem. Při výběru opalovacích krémů je nutné věnovat pozornost úrovni ochrany, tj. Hodnotě SPF (faktor ochrany před sluncem). SPF charakterizuje stupeň ochrany kůže před ultrafialovými paprsky, které způsobují spálení kůže. Pokud máte dostatečně citlivou pokožku, můžete použít dětské opalovací linky.

- Velmi mnoho žen si lehne na lehátka. A to není překvapující - docela pohodlné, pohodlné a praktické. Ale dříve, než se pohodlně na sněhově bílé křesle, nezapomeňte položit svůj osobní ručník pro hygienické účely. Na pláži si můžete vyzvednout spoustu kožních onemocnění, jako je například lišejník. Taková nemoc může zkazitnáladu na celý rok, jak hnědé šupinaté skvrny tvoří na kůži.Po ošetření můžete pozorovat bílé skvrny na pozadí bronzového opálení se smutkem.

S dodržováním základních pravidel bytí na slunci, vaše dovolená vám připomene příjemné dojmy na dlouhou dobu s krásným, a co je nejdůležitější, bezpečné opálení.