Jak se oblékat na zimní běh

Zimní běh posiluje tělo a způsobuje cirkulaci krve ještě rychleji. Co běhat v zimě venku, jak si vybrat správné oblečení s botami, stojí za to si dát na několik vrstev a co je důležité si pamatovat? Článek se bude zabývat správností výběru sportovního oblečení pro jogging a principů vrstvení.

Výběr perfektního oblečení v chladném období

Zimní jogy je třeba brát vážně, tělo je na toto počasí připraveno postupně. Běžecký pás nebude zcela nahrazovat cvičení mimo domov. V zimě existují určitá pravidla pro sportovce:

 1. Vícevrstvé.Vrstvy neumožňují únik tepla a nepropouštějí tělo. Princip vrstvení spočívá v tom, že byste měli nosit oblečení, jako by bylo o 10 stupňů teplejší, jinak by se přehřívání přehřálo. Není třeba získat drahé sportovní oblečení, stačí, aby si udržovala teplo, absorbovala vlhkost a odlišovala pohodlí.
 2. Celkové povětrnostní vlivy.Správné oteplování by také mělo být možné. Běžec by se měl vyhnout foukání. Ideálním řešením je komplexní ochrana:
 • Vedoucí. Citlivost kůže je příliš vysoká, proto se doporučuje doplnit vybavení maskami, brýlemi a čepičkami. Pro plnou ochranu úst, krku a obličeje použijte kuklu a na hlavě noste fleecovou čepici s kožešinovými sluchátky.
 • Ruce.Vlněné rukavice nebo speciální rukavice s tepelnými izolátory vám pomohou zahřát si ruce. Když je teplota nad nulou, stačí použít krém na ruce.
 • Nohy.Zimní sjezdy se vyznačují přítomností syntetických ponožek s tepelným efektem a vysokou holení. Při snižování na -10 stupňů byste měli uvažovat o dodatečné izolaci ve formě dalších sportovních kalhot.

Člověk by neměl nosit hromadu oděvů, znatelně se zvyšuje pravděpodobnost chytání studené vody. Aby se tomu předešlo, existuje speciální stůl ideální zvětrávání.

\ t \ t \ t
10 ° - 15 ° Tričko a šortky
5 ° - 10 ° Triko s dlouhým rukávem a šortky
0 - 5 ° Triko s dlouhým rukávem a punčochové kalhoty
-5 ° - 0 2 horní vrstvy a 1 spodní vrstva
-10 ° - -5 ° 2 horní vrstvy a 1 spodní vrstva
-15 ° - -10 ° 2-3 horní vrstvy a 1-2 nižší vrstvy
Pod -15 ° 3 horní vrstvy, 2 spodní vrstvy

Tričko, které snadno absorbuje vlhkost, je často považováno za jednu vrstvu (nositelnou). Vrstva 2 (izolační) se nosí při nízkých teplotách, aby se zabránilo hypotermii. Fleece oblečení s dlouhými rukávy neumožňuje sportovci zmrazit. Vrstva 3 zahrnujeSamonavíjecí bunda s reflexními pruhy a kapucí s teplou baseballovou čepičkou na hlavu.

A jaký druh svařeného vína dáváte přednost?

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Speciální maska ​​pro běh v zimě

\ t

Nezapomeňte na boty!

V zimním období se vybírají vysoce kvalitní izolované tenisky. Měly by se lišit v pohodlí, trvanlivosti s kůží bez podrážky. Aby bylo snadné se pohybovat, měli byste se řídit radami o tom, co mají běžet v zimě venku, oblečení je snadné a univerzální a boty by měly být vybírány pečlivě, na základě všech nuancí:

 1. Ochrana proti vlhkosti.Přítomnost vodoodpudivých materiálů s membránou, která neprochází vlhkostí, bude výhodou při výběru;
 2. Drsnost.Měla by být vybrána pružná podešev, která nemrzne v chladném počasí. Je důležité vytvořit odpisy při pohybu, jinak se časem vyskytnou problémy s kolenním kloubem;
 3. Hmotnost.Řádné boty neváží příliš mnoho a jsou dostatečně pohodlné;
 4. TeploZimní boty jsou důležitou položkou. Letní boty pro toto období jsou posílány do skříně až do lepších časů, aby se zabránilo chladu kloubů nebo omrzlin nohou;
 5. Výměna vložek.Rychle vyjímatelné vložky se suší a vyměňují, což je velmi výhodné pro časté běhy;
 6. Špička a jazyk.Podzim a zima je chladné období, proto se doporučuje zvolit nejizolovanější tenisky;
 7. Těsné šněrování.Poskytuje pohodlný pohyb. Často si vyberte model s pevným šněrováním nebo s gumičkami.
Sportovní obuv musí mít tlumení, aby se snížilo zatížení rázem. V opačném případě bude běžec nejen problémy s klouby, ale také při pohybu na agresivní půdu můžete získat zranění nohou, výrony, zlomeniny.

Kdy by se měl zdržet v intervalech

Běh v intervalech je považován za ideální způsob, jak zhubnout, ale tento sport není vhodný pro některé lidi. Stojí za to se zdržet z intervalu, pokud:

 • pociťují bolest v kloubech, zejména při zvyšování rychlosti a zatížení;
 • při změně rytmu dochází k přerušení kardiální práce;
 • dušnost se objevuje i při malém běhu;
 • pod tlakem proudí krev z nosu, což indikuje zvýšený tlak nebo slabé cévy.

Nácvik může narušit zdraví nebo dokonce horší - objeví se problémy s klouby. Pak může být tento běh poslední.

Základní pravidla pro provoz v zimní sezóně

Pro účinnost a užitečnost školení je třeba zvážit:

 1. DostupnostzahřátKategoricky nemůžete začít běhat bez předehřátí svalů. Správně zvolené vícevrstvé oblečení s botami a vyhřívanými svaly nedovolí přehřátí nebo poranění při protahování během dlouhodobého cvičení pod širým nebem;
 2. Nedostatek vlhkého oblečení.Pokud oděv neabsorbuje vlhkost dobře, pak se výrazně zvýší šance na vychladnutí nebo na zvracení. Proto by obvaz neměl být jen teplý, ale také správný;
 3. Nožní kontakt na celé noze.Při běhu na podzim nebo v zimě je důležité myslet na podrážky. Mělo by maximálně zapadnout do země a umožnit nohám, aby se z ní během tréninku snadno odtrhly. V opačném případě budete snadno sklouznout a zranit se;
 4. Absence velkého počtu vrstev.Vícevrstvý by měl být mírný, jinak bude sportovec nepříjemný. Doporučuje se vyhnout se oblastem, kde se můžete dostat pod poryvy větru a dostat část studeného vzduchu;
 5. Spodní prádlo.Dokonale zadržuje teplo. Nyní byste se neměli starat o jeho ztrátu, stačí se na další oteplování;
 6. Dýchání.Doporučuje se dýchat nosem, aby se zabránilo nemoci a nachlazení;
 7. Péče o pleť obličeje.Kůže obličeje je něžná a nechráněná, takže před odchodem je nutné aplikovat ochranu ve formě tukového krému nebo speciálních gelů, které pomohou zabránit nadměrnému suchu.
Kardio cvičení by neměla být zanedbávána.Interval běžící v zimě je poměrně obtížný, protože povětrnostní podmínky vám nedovolují vždy běžet správným tempem. Hnětení svalů by mělo být prováděno v dobře vyhřívané místnosti a poté naloženo na celé tělo. Ostré části cvičení nepříznivě ovlivní zdraví.

Význam oteplování při běhání

Hypothermia je hlavním nepřítelem těch, kteří se nevhodně zahřívali a zvedali teplé oblečení. K cvičení bylo užitečné, musíte splnit požadavky a oblečení pro počasí:

 1. Je nemožné ušetřit na zimním vybavení. Zimní sporty zahrnují výběr perfektní obuvi a oblečení. Před nasazením „sportovních“ vrstev je tedy třeba striktně dodržovat údaje uvedené v tabulce s teplotními režimy. Příliš mnoho a příliš málo oblečení je špatné:
 2. Aby bylo možné jasně pochopit, co je v zimě venku, zabývat se výběrem oděvů a nuancí botami, měli byste tuto otázku vážně zvážit. Profesionální sportovci nepoužívají letní obuv a oblečení v zimě nebo naopak - vybavení je vybíráno podle sezóny. Zvláštní pozornost je věnována zimní obuvi a přítomnosti vrstvení.

Proč je důležité dodržovat pravidla oteplování v zimě? To zaručuje, že:

 • hypotermie;
 • vlhkost;
 • omezení pohybu;
 • tepelné ztráty během celého tréninku.

Dokonce i nastavení nohy je důležité při výběru tenisek. Doporučenomají různé tenisky pro běh v různých povětrnostních podmínkách a různých površích: půda, asfalt, hory. V chladném období je vhodnější užívat si tenisky s tvrdou, tvrdou a nepružnou podešví as dobrou absorpcí šoku.

To vám umožňuje změkčit otřesy a snížit zatížení spojů. Tyto boty jsou nereálné pro každodenní nošení, protože noha by si neměla zvykat na nastavení nohou sportovních bot. Běh s komfortem je možný při teplotách pod mínus 15 stupňů. K tomu stačí vybrat správné vybavení, boty, zahřát a naladit se na plodný závod.