Jak se naučit, jak zacházet s penězi

Umění utrácení, stejně jako vydělávání, se musí naučit od mládí. Bez toho, že byste věděli, jak správně zacházet s penězi, zažijete finanční potíže s děsivou pravidelností a vaše kapsy budou mít neustále „návrh“. A nemluvíme o nesmiřitelné akvizici, chamtivosti nebo žízni po šíleném hromadění. Naučte se, jak zacházet s penězi, stejně jako lidé, kteří vědí hodně o finanční gramotnosti.

Jak správně nakládat s penězi

Peníze v našem světě jsou pouze nástrojem, kterým můžete vydělávat více peněz. Ale stejně jako u jiných nástrojů, musíte být schopni zvládnout peníze, jinak mohou jen poškodit, učinit osobu ještě chudší.

Osoba, která neví, jak zacházet s penězi, jak vyžaduje základní finanční gramotnost, vždy ztrácí život. Z jakékoli strany se podíváte, pokud nemáte určité myšlení a dovednosti, pak nakonec nejsou peníze. Jak se říká, kamkoliv hodíte, všude klín. Vzpomeňte si na slova, která patřila Feuchtwangeru: „Když na kelímek spadne kámen, běda džbánu. Když džbán padá na kámen, běda džbánu. Vždycky běda džbánu. “

Obecně platí, že osoba si půjčí peníze nebo mu poskytne bankovní úvěr - pokudNeví, jak s penězi zacházet, bude jako džbán a peníze budou hrát roli kamene, který rozbil džbán.

Cena peněz znáte pouze tehdy, když si to vyděláte sami. Pak opět budete přemýšlet, jak s nimi nakládat: přece jen, peníze nejsou snadno vydělané. A když vyděláváte, získáváte cenné znalosti a zkušenosti, "pak vás bude moudrý a učí vás."

Jak by se mělo zacházet s penězi tak, aby byly vždy ve vašich kapsách? Peníze jsou jako stromky ovocných stromů. Pokud se stane souborem nových poboček a nést ovoce - nové peníze. Čím více sazenic je, tím více nových větví a ovoce bude. Hlavní věc je, že přijaté ovoce by nemělo být konzumováno předčasně, ne vyprchané a nespotřebované na luxusní zboží nebo zbytečné věci.

Robert Kiyosaki, guru osobní účinnosti, v jedné ze svých knih upozornil na to, kdo získává znalosti o penězích z:

  • Jedním z důvodů, proč jsou bohatí bohatší, chudí jsou chudší a střední třída se nedostává z dluhů, je to, že se lidé dozvědí o penězích doma, ne ve škole. Učíme se od rodičů. A co může chudák říct dětem o penězích? Prostě říká: jít do školy a zkusit to. Dítě může absolvovat školu s vynikajícími známkami, ale bude mít finanční myšlení o chudém člověku.

Bylo by dobré, kdyby peníze, které jste zachránili a které jste sami zachránili, bez zvláštního úsilí z vaší strany, přinesly příjmy. Snažte se toho dosáhnout.

Tipy pro manipulaciv penězích

Jedním z hlavních tipů, jak nakládat s penězi, je: „Naučte se respektovat své finance.“ To znamená, vnímat je jako semena, která mohou produkovat plodinu, což vám nakonec poskytne vysokou životní úroveň.

Nevíte, jak s penězi zacházet, obáváte se, že se znovu objeví finanční potíže? Pak se pokuste zachránit část svých vydělaných peněz okamžitě a teprve pak spravte zbývající peníze, utratíte je podle svého uvážení a nutnosti. Mnozí utratí své peníze jako první a pak ušetří za to, co zbývá. Rozdíl mezi nimi na první pohled je nesmyslný přístup obrovský. Zaplatíte se nejprve, ale utratíte to, co jste opustili.

Peníze mají sílu a schopnost násobit se pouze tehdy, když se používají.

Schopnost využívat peníze předpokládá dostupnost znalostí, zkušeností a praxe, které lze získat, pokud spravujete podnik a spravujete své finance. A pro to potřebujete spíše spolehlivost, ale znalosti a svobodu.

Bohužel, většina z nás tráví mnohem více času plánováním našich ročních prázdnin než plánováním našich financí. Při plánování vašeho života obecně je mnohem důležitější vytvořit jasné finanční plány, které zajistí vaši bezpečnost, bezpečnost a konečně finanční svobodu.

Svoboda v jakémkoli druhu začíná, ať se dá říci cokoli, s finanční svobodou jednotlivce. Nebo je, nebo není, třetínení uveden.

Ve skutečnosti je rozdíl mezi úspěšnou osobou a osobou, řekněme, zbaven hmotného bohatství, ne tolik ve velikosti jejich bankovních účtů, v jejich přítomnosti nebo nepřítomnosti, ale v jejich víře.Všichni úspěšní lidé mají jasné, skutečné přesvědčení o sobě, o penězích, o bohatství.Jsou přesvědčeni o své schopnosti vytvářet materiální zdroje odpovídající jejich nápadům.Lidé dosahují nejen toho, čeho jsou schopni, ale také toho, čemu věří a vědí, že toho lze dosáhnout.

Jak se přestat bát a naučit se správně utrácet peníze

Bohatí jsou bohatí, protože utrácejí peníze, aby se z nich stali ještě bohatšími.Chudí jsou chudí, protože utrácí peníze, aby se z nich stali ještě chudšími.

Samozřejmě, bohatí a chudí, a samozřejmě bohatí, utratí nesmírně více peněz, ale nezměrně vydělávají více.

Jak se naučit, jak správně utrácet peníze, aby se předešlo finančním problémům?Už jste pochopili, že část úspor musí být odložena a uvedena do provozu.A jak strávit zbytek, protože život je drahý po celou dobu?Chci například jít na Nový rok v Evropě.Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy za vysoké ceny.Zvýšení ceny, v závislosti na směru, jde o 30-50% ze stejné cesty ne na dovolené.Zpočátku sedíte a přemýšlíte: „Drahé, drahé, velmi drahé.“Ale pak, po mnoha úvahách, přichází k myšlence: "Nakonec, ne víc než peníze."A pokud se podíváte, je to drahé, ale není to takdražší než peníze.

Pokud nevíte, jak se přestat bát utrácet peníze, obraťte se na radu Roberta Kiyosakiho:

  • Důvod, proč je ve světě tolik chudých lidí, je, že se příliš bojí utrácet peníze. A to se prostě nemusí bát. Musíte prostě utrácet peníze moudře. To znamená, že předtím, než se naučíte utrácet peníze, chápete, že existují „dobré“ výdaje a „špatné“ výdaje.

Proč jsou myšlenky cennější než peníze?

Robert Kiyosaki napsal v jednom ze svých děl:

  • Ve starých časech se alchymisté snažili vést olovo do zlata. A úkolem podnikatele je proměnit myšlenky ve zlato.

A kdyby se alchymisté pokusili jen neúspěšně, podnikatelé v mnoha případech úspěšně přeměnili myšlenky na zlaté a bankovky. Zpravidla je možné, aby ti, kteří se nebojí ztráty, a ti, kteří se obávají ztráty, již ztrácí.

A opravdu - co jsou peníze? To je realizovaná myšlenka, aby to bylo řečeno dvěma slovy. Předpokládejme, že existuje nápad. Přemýšleli jste o všem, spočítali jste ho, zaregistrovali jste se jako individuální podnikatel nebo jste otevřeli společnost, to znamená tím, že jste se všemi možnými snahami uvědomili, že jste to zrealizovali, zrealizovali a proměnili v peníze. Ukazuje se, že peníze jsou derivací myšlenky. Myšlenky mohou být ve skutečnosti milion a stále malý vozík. Jsou tu jen myšlenky na jeden rubl, ale jsou to milion nebo miliarda.

Myšlenky jsou cennější než peníze, protože oni jsou ti, kdo dělají pokrok! Pokud chcete, můžete si vzít peníze na úvěr - nebudete mít dobrý nápad na úvěr.

Po dobu několika stovek let se náš svět změnil k nepoznání: všechny silnice velkých měst na Zemi jsou blokovány dopravními zácpami z neuvěřitelného počtu automobilů, neustále se zlepšujícími počítači, internetovými technologiemi atd. Hlavní příčinou těchto změn je neustálý pohyb myšlenek, vytváření nápadů.