Jak rychle a účinně vyléčit bolest v krku lidovými prostředky

Bolest v krku je nepříjemný pocit, se kterým se každý člověk setkal. Rychlá a účinná léčba krku je možná nejen pomocí léků, ale i pomocí lidových prostředků. Nepohodlí lechtání, bolestivé polykání sliny jsou prvními známkami nadcházející nemoci. Jakmile se objeví první příznaky, je nutné okamžitě zjistit příčinu onemocnění a poté přejít na léčebné postupy.


Příčiny bolesti v krku

Příčiny bolesti v krku

Bolest v krku může být nejen „prvním znakem“ virové choroby, ale má i řadu dalších závažnějších důvodů.

Z hlavních příčin nepohodlí mohou být následující:

 • Virová faryngitida. To je jedna z nejčastějších nemocí, která se vyskytuje v důsledku zánětu zadní stěny. Obvykle se nemoc projevuje, když je tělo na jaře a na podzim slabé.
 • Druhou běžnou příčinou je bolest v krku, angína a zánět hrtanu. Taková onemocnění jsou již bakteriální povahy, což vyvolává silný zánětlivý účinek. Pokud alarm není spuštěn včas, nemoc vstoupí do chronické fáze.
 • Bolest může způsobit alergické reakce na zvířata, potraviny, prach a další.
 • Dlouhodobý pobyt na znečištěném místě.
 • suchý vzduch začne způsobit řezání a nepříjemnou bolest.
 • Různé novotvary v ústech.
Při prvním označení je okamžitě nezbytné zahájit rychlou a účinnou léčbu krku, kterou lze provést doma.

Zajímavé: Jak zvýšit imunitu? 5 jednoduchých tipů

První opatření

Účinnou metodou je použití dostatečného množství vody

.

Rychlá oprava je klíčem k prevenci vzniku chronické formy. Prvním krokem k odstranění problému je navlhčení vzduchu. Příliš suchý vzduch v místnosti neveští nic dobrého pro dospělé i děti. Perfektním řešením by bylo nainstalovat speciální zvlhčovač.

Důležité! Při instalaci zvlhčovače se důrazně doporučuje, abyste to nepřeháněli, jinak bude místnost studená a vlhká, což nepříznivě ovlivní zdraví.

Účinný způsob, jak rychle léčit hrdlo u dospělého a dítěte, je konzumovat dostatek vyčištěné vody. Tekutina nejenže zmírňuje zánět, ale také přispívá ke zničení škodlivé infekce. Dospělý musí vypít 2,5-3 litrů denně. Dítě - podle věku.

K odstranění bolestí v krku a infekci by měly být vyřešeny speciální pastilky. Tyto tablety pomohou snížit bolest a potlačit šíření patogenů.

Aby se odstranila bolest v krku, je nezbytné rozpustit pastilky

.

Teplé pití vždy vede k rychlejšímu zotavení. Mohou to být ovocné čaje ze zmrazených nebo čerstvých bobulí s přídavkem citronu. Maliny, černý a červený rybíz mají magické vlastnosti. Sklenici mléka s lžičkou medu a malou kostkou másla nebo kakaového másla.

Důležité! Je naprosto nemožné pít horký nápoj nebo horkou vodu, jen příjemně teplou.

Dokonale si poradí s počáteční fází onemocnění, šťávou z ředkvičky černou smíšenou s medem. Lžička směsi třikrát denně a bolest jako úleva od ruky.

Zajímavé: Pijte vodu s citronem a postarejte se o své zdraví! Užitečné vlastnosti vody s citronem

Výplach a inhalace

Oplachování je nejbezpečnější způsob, jak se zbavit bolesti v krátké době

.

Oplachování je nejbezpečnější způsob, jak se zbavit bolesti v krátké době. Ošetření krku lidovými prostředky je rychlé a efektivní řešení. Kloktání je bezpečná metoda, která je vhodná pro těhotenství a je také bezpečná pro děti. Účinek tohoto postupu nenahrazuje žádný lék. Při pravidelném oplachování v krátké době můžete odstranit zánětlivé procesy, vymýt škodlivou infekci a očistit tělo přebytečného hlenu. Účinná metoda, kterou lze snadno provést doma.

Před opláchnutím byste měli rozhodnout o přípravě:

 1. Furacilin. Nejsilnější antiseptikum, které pod vlivem nejen zánětu, ale i hnisavévředy. Jedná se o nouzovou léčbu hnisavé angíny. V třecí misce je nutné rozdrtit 2 tablety na prášek a nalít sklenici vroucí vody. Jakmile se tekutina stane příjemně teplou, můžete začít postup.
 2. Sůl s jodem. Připravenou směs si můžete koupit v každé lékárně nebo si ji připravit sami. Na sklenici vroucí vody přidejte lžičku soli a pár kapek běžného jodu.
 3. Použití různých bylinných tinktur. Odstraňují zánět heřmánku, měsíčku, dubové kůry.

Inhalace s esenciálními oleji mají velký účinek

.
Výhody inhalace spočívají v tom, že různé léčivé látky mohou nejen proniknout daleko do hrtanu, ale pokrývají i celé území, přičemž nezanechávají žádné „prázdné“ oblasti. Esenciální oleje, různé bylinné extrakty, sako brambory a cibule-česnek směs mají velký efekt.
Důležité! Inhalační procedura není vhodná pro osoby s onemocněním srdce, stejně jako pro ty, kteří mají hnisavý proces.

Přípravky pro bolest v krku

Léky se stanou nepostradatelnými pro ty, kteří nemají možnost léčit krk doma a měly by být rychlé a ne méně účinné. Kromě všech obvyklých léků, můžete použít různé homeopatické léky. Nejenže dávají úžasné výsledky, ale jsou naprosto neškodné pro všechny věkové kategorie.

Kromě homeopatie existuje obrovská paleta tablet, bonbónů a sprejů.

LékárnaOšetření krku

 • Grammeadin

Tento lék je k dispozici ve formě tablet, má protizánětlivé a antibakteriální účinky. To pomůže v krátkodobém horizontu snížit lechtání a účinek kómy v krku.

 • Septolete

Má vysoký antiseptický účinek. Lék pomůže nejen snížit bolest, ale také vyrovnat se s infekcí.

 • Hexoral

Lék je dostupný ve formě spreje, který má mimo jiné antifungální vlastnosti. Rychle eliminuje příznaky a různé zánětlivé procesy.

V době léčby pomůže v krátké době vyrovnat se s onemocněním. Je důležité být integrován a kombinovat různé typy postupů. Také nezapomeňte přidat lůžko odpočinek a pravidelné větrání místnosti.