Jak pečovat o kožené rukavice doma

Zejména proto, že vysoce kvalitní kožené rukavice mohou sloužit po celá léta, získávají obzvláště ušlechtilý vzhled s časem. K tomu dost, abych pochopil otázku, jak se starat o kožené rukavice.

Samozřejmě můžete kontaktovat chemické čištění. Ale ne každý z nich se bude zabírat příslušenství, navíc výsledek tohoto čištění může být nepředvídatelný. Aby nedošlo k riziku, stojí za to připomenout jednoduché, časem prověřené „domácí“ způsoby, které naše babičky používaly. Nezbytné pro péči o kožené rukavice budou nalezeny v každém domě, jsou levné a, co je důležité, bezpečné.

Než čistí kožené rukavice doma: produkty péče

Hlavním zdrojem znečištění je pouliční prach a nečistoty, které tvoří skvrny na kůži, zejména viditelné na dlaních a švech. Pokud tyto skvrny neodstraníte včas, začnou svítit a rukavice dostanou neupravený, opotřebovaný vzhled.

Jak čistit kožené rukavice doma, aby je zbavily takových skvrn?

Potřebujeme teplou vodu a mýdlo o teplotě místnosti, nejlépe neutrální. Vytvořte silný mýdlový roztok, namočte do něj bavlněnou houbu nebo ubrousek, vložte do ruky rukavici a jemně manipulujte s celým povrchem. V žádném případě by neměla silně mokrý kůži, a ještě více, aby to mokré. Lehká vlhkost - maximum, které potřebujete k řádnému vyčištění rukavic z přírodní kůže od obvyklých nečistot.

Jemně odstraňte zbytky mýdlového roztoku tkání zvlhčenou čistou vodou při pokojové teplotě a otřete do sucha, zbytková vlhkost může pokožku zničit. Tímto způsobem se odstraní téměř veškeré světelné znečištění, a pokud budete tento postup pravidelně opakovat, budete pojištěni proti výskytu „vážnějších“ míst.

Domácí péče o rukavice z pravé kůže

Pokud se objeví skvrny, pak obyčejná cibule pomůže co nejúčinněji vyčistit kožené rukavice od nečistot. Přístroj ošetřete mýdlovou vodou, osušte ubrouskem a celý povrch ošetřete cibulovým řezem, přičemž věnujte zvláštní pozornost švům, špičkám „prstů“ a horní hraně. Neměli byste se bát nepříjemného zápachu, stačí znovu zpracovat příslušenství vlhkým hadříkem a zaschnout, pach se může cítit na chvíli, ale po 12 hodinách zcela zmizí, rukavice nechte při pokojové teplotě.

Naneštěstí mastné skvrnyskutečným magnetem pro vážné znečištění.

Jak se čistí kožené rukavice, pokud se objeví?

Budete potřebovat silný mýdlový roztok při pokojové teplotě, měli byste do něj přidávat peroxid vodíku a poměrně malý amoniak ve stejném objemu. Roztok naneste na dříve očištěnou pokožku měkkými pohyby, věnujte zvláštní pozornost problémovým oblastem, odstraňte zbytky vlhkým hadříkem a osušte.

Jak čistit domácí kožené rukavice, červené a hnědé

Modely černé a hnědé kůže jsou nejméně náladové, všechny výše popsané metody pro ně fungují bezchybně. Stejně tak můžete čistit kožené rukavice v červené barvě, zpravidla v továrně kvalitní barvě - záruka, že barva s jemným domácím úklidem netrpí.

Pokud se chystáte čistit kožené rukavice doma, nikdy byste neměli zapomenout na teplotu vody, nikdy by neměla být horká a studená - prostě se nedokážete vyrovnat s těžkým znečištěním. Voda v pokojové teplotě a správný způsob sušení vám dodají aktualizovanému vzhledu příslušenství. V žádném případě by neměly být sušeny v blízkosti topných zařízení, radiátorů a pod slunečními paprsky. I když jste na pochybách, budou tam stopy pachu a budete vzduchovat rukavice, zvláště když je teplota pod nulou - prostě to nedělejte. Pokojová teplota a několik hodin pro přirozené sušení to udělá nejlépe.

Aby se zabránilo kontaminaci a dodala pokožce lesklý měkký lesk, je třeba si pečlivě kartáčované příslušenství lehce zapamatovat rukama a vyrovnat všechny švy. Pak vezměte obvyklý glycerin a bavlněný tampon a zpracovejte celý povrch, glycerin bude potřebovat jen velmi málo. Nechte uschnout a odstraňte zbytky suchým hadříkem. Glycerin tvoří tenký a plastický ochranný film, který doslova odpuzuje prach a příslušenství lze čistit jednoduše otřením suchým hadříkem.

Jak čistit bílé a lehké kožené rukavice

Je poněkud obtížnější se starat o příslušenství světlých odstínů a ještě více - bílé. Ale i v tomto případě, než k čištění kožených rukavic doma, budete vyzváni časem prověřenými metodami. Při výběru způsobu čištění lehkých kožených rukavic nezapomeňte, že na lehké kůži mohou zanechat stopy i ty nejjemnější produkty. Stejný peroxid vodíku může materiálu poskytnout nepříjemný nažloutlý odstín. Proto, když začínáte čistit lehké rukavice, stojí za to začít je čistit od prachu a nečistot běžným mýdlovým roztokem při pokojové teplotě. V žádném případě nepoužívejte prací prostředek, mnohem méně bělidla - to je příliš agresivní prostředek k zničení příslušenství.

Je dobře známo, že čištění bílých kožených rukavic je nejobtížnější, ale budou rovněž ovlivněny stejnými jednoduchými domácími prostředky. Odstranění znečištění mýdlovým roztokem a jeho mytí,důkladně odstraňte zbývající vlhkost. A prostě jít řez žárovku odstranit "silné" skvrny. Cibulovou šťávu omyjte vodou při pokojové teplotě. S výsledkem jste spokojeni? Pokud ne, je třeba připravit směs jednoho proteinu a půl sklenice nízkotučné mléko. Smíchejte tyto přísady, ale nešlehejte, namočte ubrousek do směsi a celý povrch ošetřete.

Nechte směs vsáknout, trvá ne déle než pět minut, ale nenechte ji uschnout. Zbytky odstraňte vlhkým hadříkem a příslušenství osušte při pokojové teplotě. Tato směs odstraňuje nejen silné znečištění, ale také dává lesklou a bílou lesklou pokožku a ušlechtilý lesk.

Jak čistit semišové rukavice doma: chemické čištění doma

Semišové doplňky vyžadují mnohem větší pozornost než kůže. Ale i doma, semišové rukavice mohou být čištěny, jak praxe ukazuje, že to už není možné, než v čistírně. Člověk si musí jen vzpomenout, že voda a jakákoli řešení na něm založená jsou pro ně naprosto kontraindikována. Pouze suché čištění!

Semišová hromada je pomačkaná a s nedostatečnou péčí spíše rychle vypadá nevyzpytaně a doslova přitahuje nečistoty k sobě. Proto je jako preventivní opatření a jako první etapa čištění nutné „hřeben“. To lze provést jakýmkoliv štětcem s měkkou štětinou, zvednutím hromady - tímto způsobem ušetříte povrch před prachem.

K čištění složitých skvrn používejte běžnou školní gumu - všechny otřetepovrchu příslušenství a jen jej protřepejte. Zbývá nějaké znečištění Pak vyčistěte semišové rukavice doma, aby pomohly benzínu, nejlepšímu je ten, který se používá pro doplňování zapalovačů - to je nejcitlivější. Navlhčete vatový tampon nebo hadřík v benzínu a otřete skvrnu - nechte benzín vyschnout při pokojové teplotě. V žádném případě jej neumývejte a starosti o pach - zmizí do 12 hodin. Po vysušení zametíme semiš proti prachu - tato metoda odstraňuje skvrny i od lehkého a bílého příslušenství.

Jak čistit kožené rukavice zevnitř

Bohužel příslušenství se neznečistí venku. Jak a jak čistit kožené rukavice zevnitř záleží pouze na materiálu, ze kterého je obložení šité. Všechny syntetické tkaniny, které se používají pro modely s demi sezónou, se snadno čistí slabým roztokem amoniaku: lžičkou na sklenici teplé vody. Vyjměte rukavici a otřete podložku, osušte látkou a nechte ji uschnout při pokojové teplotě, během které zmizí vůně amoniaku.

Péče o přírodní kožené rukavice s vlnou a ještě více kožešinové podšívky je poněkud složitější. V žádném případě nesmí být tyto materiály smáčeny a pro čištění používány silné „agresivní“ chemikálie. Ale můžete použít suché čištění na ně. Kontaminanty obvykle pocházejí z pouličního prachu a zbytků krémů na ruce - snadno se odstraňují běžným škrobem - prostředkypéče o kožené rukavice, která je doslova v každé kuchyni. Uvnitř příslušenství nalijte dvě polévkové lžíce škrobu a několik minut pečlivě zapamatujte, odstraňte těsnění a vnitřek škrobu opatrně vyčistěte štětcem zevnitř.

Péče o kožené rukavice doma není tak složitá, jak se zdá. Jediným pravidlem, podle kterého bude účinné, je pravidelnost. Nečekejte, až se na nich objeví vážné skvrny nebo skvrny. Stačí je jednou za měsíc vyčistit v každém z výše uvedených jemných způsobů, aby vždy vypadaly jako nové.

Aby však rukavice zůstaly v pořádku, neměli bychom v žádném případě používat nástroje určené pro obuv. Jsou určeny pro drsnější kůži a mohou poskytnout zcela nepředvídatelné výsledky.

Odstranění rukavic pro skladování na konci sezóny, i když na nich nejsou viditelné nečistoty - vyčistěte je. Kůže - lehce namažte glycerinem a semišem jen hřebenem proti chlupům. Měly by být skladovány stejným způsobem jako vaše oblíbené tašky a kožešiny - v látkových obalech je můžete jednoduše zabalit do ubrousku z přírodní tkaniny.