Jak odstranit make-up?

Pro zachování zdraví a krásy pleti je nutné znát a pravidelně pozorovat nejen pravidla používání make-upu, ale i základy umění „odstraňovače make-upu“. Odstranění make-upu je odstranění dekorativní kosmetiky z kůže obličeje. Pro odstranění make-upu můžete použít speciální kosmetiku - mléko, pěna, gel, pěna, krém, toni ki, lotiony atd. Kromě toho kosmetologové doporučují vyhnout se použití vaty, která není příliš vhodná k použití (zanechává villus na tváři, šíří se). Při odstraňování make-upu je nejlepší použít kosmetické disky, tampony, bavlněné tampony nebo speciální vlhké ubrousky.

Hlavní doporučení kosmetologů při odstraňování make-upu-odstranit makia a směr hlavníchmasážních linek:

  • Od středu brady k ušním lalům;
  • Z rohů úst do středu ucha;
  • Z křídel nosu do chrámů;
  • Od středu čela k chrámům.

Zabrání se tak vzniku předčasných vrásek, které se objeví, když je kůže napnutá.

Odstranění make-upu z kůže obličejese provádí ve třech stupních.

První etapa . Líčení rtů - Odstranění rtěnky! Naneste malé množství make-upu na bavlněnou podložku a odstraňte rtěnku z rtů hladkým pohyblivým pohybem. Pohyb je doporučován ve směru od rohů úst ke středu rtů.

Druhý stupeň- odstranění očního make-upu. Tento postup vyžaduje obzvláště jemný přístup, vzhledem ke zvláštnostem struktury kůže kolem očí (tenké, jemné, citlivé). Jestliže stíny byly aplikovány na víčka, odstranění očního make-upu začíná stíny. Bavlněný disk s mlékem k odstranění make-upu, odstraňte stín ve směru od nosu k chrámu. Řasenka je odstraněna z řas ve směru od kořenů ke špičkám. V tomto případě se snažte make-up odstraňovač nespadá do očí (na sliznici). Aby byla řasenka snadno odstranitelná z řas, je možné (1–2 minuty) aplikovat kosmetické disky navlhčené odstraňovačem očního make-upu po dobu 1–2 minut. Po dokončení očního make-upu se doporučuje omýt vodou, aby se odstranily zbytky make-upu a odstraňovač make-upu.

Třetí etapa.Čištění obličeje. Pokud jste zvyklí na odstranění make-upu „mokrou cestou“ s použitím vody s gelem, pěnou nebo pěnou, nezapomeňte si otřít kůži krémem nebo tonikem. Z pokožky je nutné pečlivě odstranit dekorativní kosmetiku a čisticí prostředky. Kromě toho tonika a pleťové vody tonizují a osvěžují pokožku, což je dobré doplnění odstranění obličeje. Pokud jste zvyklí na odstranění základu, prášku a korektoru „suchou“ metodou s použitím mléka nebo smetany, nezapomeňte, že mléko se nejprve aplikuje na pokožku lehkými masážními pohyby a teprve poté se vyjme z obličeje kosmetickým diskem.