Jak mohu vyčistit srst doma

Toto není jen nákladné z materiálního hlediska, ale často vyžaduje velkou dobu pro provedení. Je také důležité znát dobrého mistra, který se nebojí dávat drahý produkt, to se stává, že není snadné ho najít. Chcete-li být klidní pro svou věc, můžete se naučit, jak efektivně čistit srst doma a později to udělat sami.

Aby se srst nezhoršil, potřebuje zvláštní péči, ale před nošením je důležité znát podmínky, za kterých by měl být skladován:

 • Výrobek musí vždy „dýchat“, nesmí být zabalen do neprodyšného sáčku, kufru a jiných zařízení. Plastové pouzdro, které umožňuje průchod vzduchu, je nejlepší pro skladování;
 • Kožich by měl viset v narovnané formě tak, aby neztratil svůj vzhled a kvalitu, skříňky a police nebudou fungovat;
 • Nemělo by být dovoleno, aby byly uchovávány s jinými okolnostmi, mezi nimi musí být prostor;
 • Rukávy by měly být kladeny papírem nebo látkou, aby se zachoval tvar;
 • K ochraně proti můrům by měly být vedle kožichu umístěny listy tabáku, muškáty nebo citrusová kůra.

Navzdory splnění těchto podmínek může výrobek ztratit svou dřívější krásu a je třeba ho před opotřebením osvěžit.

Jak čistit zažloutlou srst doma

Stojí za povšimnutí, že lehké výrobky znečišťují a stávají se žlutějšími mnohem častěji než jiné, proto je otázka, jak správně čistit bílou srst doma, aktuální. On je nejvíce rozmarný a kvalita postarat se o něj není snadné.

Mimochodem, existuje jedno tajemství ve skladování, které bude užitečné pro majitele takové věci: je nejlepší použít modrý kryt, ve kterém výrobek neztratí svůj jas. Takový případ lze zakoupit v obchodě nebo šit nezávisle a může se skládat z látky i papíru. Pokud papírová verze není špatná pro každý den, pak je tkanina vhodnější pro dlouhodobé skladování. K vyčištění znečištění potřebujete 3% peroxid vodíku, který se prodává v lékárně, nalije se vodou v poměru 1/1 a nastříká se rozprašovačem na věc. Po zaschnutí výrobku je nutné hřebenat a protřepat.

Pokud byla srst ošetřena opatrně, mohla by být ještě užitečná.informace o tom, jak pečlivě vyčistit zažloutlou srst doma. K tomu můžete použít domácí šampon, který se prodává v obchodech se zvířaty. Vhodné nářadí určené ke koupání koček nebo psů. Kožešina musí být pečlivě a jemně otírána ve směru růstu, hadrem namočeným v šamponu, suchým, hřebenem a bičem rukama.

Místo šamponu můžete použít také krupici, pšeničnou mouku nebo bramborový škrob. Lepší nástroj je lepší předehřát na pánvi na 70 ° C, po kterém by měl být rozptýlen po celém povrchu výrobku, otírat rukama, třepat a vyčistit srst speciálním štětcem. Při sušení kožešiny nemohou používat elektrické spotřebiče a přímé sluneční světlo, mělo by vyschnout pouze v přírodních podmínkách.

Jak čistit liščí srst doma sami

Mnozí se mohou zajímat o to, jak čistit lišku doma, protože je to jeden z nejvyhledávanějších druhů kožešin. Toto je kvůli skutečnosti, že to je relativně levný a je často používán jako okraj na bundách, pláštích a jiných svrchních oděvech.

Čištění polární lišky není z hlediska designu příliš obtížné, pokud výrobek není příliš špinavý a skvrny:

 • V 0,5 l teplé vody přidejte 1 lžičku amoniaku a 1 lžičku tekutého mýdla.
 • V roztoku musíte houbu navlhčit a aplikovat po celé ploše a rovnoměrně rozdělit dlaně.
 • Měkkou houbu dobře zmáčkněte a znovu projděte po povrchu.lint.
 • Osušte suchým ubrouskem a vysušte při pokojové teplotě s dobrou ventilací.

Stojí za zmínku, že je-li zjištěna silná kontaminace, je nutné kontaktovat čisticí prostředek.

Způsoby čištění srsti králíků doma

Důležitá je také otázka, jak čistit přírodní srst králíka doma.Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 1. Pro 1 šálek vody zřeďte 1 lžičku peroxidu a 2 kapky amoniaku. Hromada by měla být nastříkána sprejovou lahví a nechat produkt na jasném slunci po dobu jednoho dne.
 2. Za stejným účelem je možné míchat vodu, léčivý alkohol a stolní ocet ve stejném poměru. Směs piškotovou houbou posypte a umyjte ubrouskem.
 3. Pokud je věc vyrobena z bílého králíka, můžete ji posypat zahřátými zrny otrub. Po tomto kartáčování vypněte.
 4. Pokud je věc zaprášená, můžete ji zabalit vlhkým hadříkem a opatrně ji vyrazit. Prach zůstane na tkanině.

Kožešina králíka má krátkou životnost a její majitel může nést jen několik sezón, ale s dobrou péčí bude trvat déle.

Jak jemně očistit norkovou srst od žloutnutí doma

Pro majitele dražších výrobků existují informace o tom, jak účinně čistit norkovou srst doma. Lesk mizí z norkové kožešiny kvůli odmašťování v průběhu let.

Pro návrat ke své bývalé kráse je třeba učinit následující:

 • Do 1 litru vroucí vody se přidá 100 g vepřového tuku a 10 g mýdla;
 • Do směsi,které musíte míchat, odkapávat až 12 kapek amoniaku;
 • Výsledná směs by měla být ochlazena na 25 ° C, poté by měla být pečlivě nanesena na srst. Radši to udělat kartáčem.

Takový postup by měl být rozhodně prováděn za účelem prodloužení životnosti norkové položky. Kromě prachu a znečištění je také důležité zajistit, aby srst neztmavila. K tomu, tam je prostředek, aby jemně čistit norkové kožešiny od žloutnutí. Kožešinový norek je dobře bělený při použití pilin. Musí být javor nebo dub a v žádném případě ne jehličnaté. Piliny jsou nasáklé vodkou nebo lékařským alkoholem a výrobek je jemně promíchán s produktem. Jako impregnaci není možné použít barevnou tekutinu s esenciálními oleji, protože to nepříznivě ovlivní věci. Kromě pilin se dobře hodí i otruby. Po zákroku by měly být pečlivě smeteny, aby se zabránilo korozi kožešin moly.

Jak čistit drahou srst stříbrnou lišku doma

Níže je uvedeno několik způsobů, jak vyčistit drahé kožešiny stříbrné lišky doma:

 1. Můžete použít bavlněný tampon a benzín nebo domácí šampon. Aplikuje se vlhkou houbou a kožešiny se jemně suší na čerstvém vzduchu;
 2. Lze použít i možnost česání hromady podél jejího růstu. Vata s roztokem z předchozího odstavce je navinuta na hřeben a opatrně odstraňuje nečistoty;
 3. Možné suché provedení. Pro tuto krupici nebo škrob jsou rozptýleny na hromadu, zahřát ajemně zametl;
 4. K odstranění žloutnutí na srsti je nutné nalít drcenou křídu, rozemlet ji a nechat ji na chvíli. Poté se prášek odstraní a produkt se vysuší.

Při použití některé z možností je důležité si uvědomit, že srst by se neměla silně třít a v žádném případě by se neměla umýt.

Jak čistit kožešinu ovčí kůže z ovčí kůže doma

Neméně populární je otázka, jak správně čistit kožešinu z ovčí kůže doma. Nyní je mnoho produktů vyrobeno z ovčí kůže, zatímco je cenově dostupné. Jsou z ní vyrobeny ovčí kabáty, klobouky, deky, koberce, boty a mnoho výrobků pro děti. To není překvapující, protože kromě nízké ceny má velké plus - je teplý a praktický pro podzim i zimu. Navíc ovčí vlna odpuzuje nečistoty, což snižuje potřebu péče o ni na minimum. Vzhledem k tomu, že tento materiál je často používán pro výrobu ovčí kůže, bude užitečné naučit se čistit srst srsti ovčí kůže doma.

Je-li to možné, je lepší vzít si kožich do čistírny, ale neprofesionální se může také starat o péči o ni. Pokud není věc příliš špinavá, můžete ji vyčistit speciálním gumovým kartáčkem. Pokud tomu tak není, musí být výrobek pečlivě zpracován ručně. Je důležité si uvědomit, že v pračce se ovčí kůže nemůže prát, protože ztrácí své vlastnosti. Dobře čistí ovčí srst hojné mýdlové pěny, s plnouJe třeba se vyvarovat zvlhčení. Vhodné je také jemné vaření v páře. Je-li silně znečištěná, může být srst čištěna roztokem z čištěného benzínu a škrobu.

Jiné metody, jak čistit ovčí srst doma

S cílem vyčistit špinavou ovčí srst doma můžete použít jiné metody:

 1. Kožešinové kabáty pravidelně stojí za to česání speciálního kartáče na chmýří, který se prodává v obchodech se zvířaty. Pokud je srst velmi špinavá, kartáč může být navlhčen čistým benzínem.
 2. Do 500 ml vody lze přidat 1 lžičku peroxidu vodíku a výslednou kapalinu otřít ovčí kůží.

Pokud se tuk dostal na plášť z ovčí kůže, není to důvod zoufalství, může být odstraněn následující směsí: přidají se 3 lžičky 500 ml vody. lžíce soli a 1 lžička amoniaku. Toto řešení lze použít k čištění srsti, ale je důležité, aby se sůl nedostala na povrch oděvu.

Jak čistit bílou falešnou kožešinu doma s kvalitou

Při výběru věci z kožešiny se někteří nemohou rozhodnout, který výrobek upřednostňují, protože každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody:

 1. Přirozená kožešina je nejen pohodlná a luxusní, ale také nepropouští vlhkost.
 2. Umělý materiál rozhodně vyhrává nad otázkou lidskosti, protože k produkci jednoho kožichu lze použít mnoho zvířat.
 3. Na rozdíl od dřívějšího názoru nelze umělou náhražku považovat za šetrnou k životnímu prostředíjak používá ropné produkty.
 4. Umělý protějšek může být téměř nerozeznatelný navenek od přírodní kožešiny a zároveň stojí méně.
 5. Současně je možnost rozpočtu mnohem nižší než přirozená srst z hlediska doby nošení.

Bez ohledu na to, jaký materiál je zvolen, je třeba dbát na to, aby umělá srst byla řádně vyčištěna doma.

Nejžádanější jsou dvě metody a pro záměrnou volbu je vhodné se s oběma způsoby seznámit.Hlavní složkou čisticího prostředku může být mýdlový roztok:

 • Do teplé vody se přidá malé množství pracího prostředku a šleha se až do napěnění;
 • Ta věc by měla být dobře narovnána, protože to může být zavěšeno na závěs;
 • Kartáčem namočeným kartáčem nebo houbou by bylo vynikající řešení pro čištění, které by mělo být prováděno přesně ve směru hromady;
 • Po postupu by měl být výrobek důkladně vymyt ubrousky nebo ručníkem a zavěsit při pokojové teplotě;
 • Je důležité sledovat směr hromady, zůstane v poloze, ve které uschne. Chcete-li dát vzhled estetiky, je nutné hřeben něco s hřebenem.

Neméně důležitá je otázka, jak čistit umělou bílou srst nezávisle doma. Umělé kožešiny můžete umýt v případě, že na štítku věci, která je uvedena v návodu. Před tím musí být materiál kartáčován ručně.Pokud bílý výrobek nelze prát, je nutné jej ošetřit vodou a citronovou šťávou ve stejném poměru. Roztok musí být pečlivě nanesen na zažloutlé oblasti pro bělení. Můžete také použít teplou vodu s trochou bluing. Světle modrá kapalina se aplikuje houbou ve směru hromady a zpočátku se musí testovat na malé ploše na vnitřní straně věci, aby se ujistil, že je neškodný. Je důležité vědět, že umělou srst nelze nikdy čistit acetonem nebo octem.

Stojí za zmínku, že při pravidelném otírání přírodní kožešiny látkou namočenou v octě je možné prodloužit dny zdřímnutí.

Jak účinně čistit dlouhé kožichy doma

Pokud existují věci z tlusté hromady v šatníku, nebude zbytečné učit se, jak efektivně čistit dlouhou srst doma. Nadýchaná textura vyžaduje od vlastníka výrobku zvláštní odpovědnost a přesnost. Pro čištění je třeba použít mastek nebo bramborový škrob. Připravený prášek je rozptýlen na oblečení a bušil a pak opatrně vytřepán. Můžete také použít roztok 200 ml vody s přidáním 1 lžíce. lžíce detergentu nebo šamponu. Poté se ošetřená oblast otře hadříkem a zavěsí na sušení. Je důležité si uvědomit, že voda by neměla mokrý výrobek.

Je-li srst velmi špinavá, je zde možnost sejmout podšívku a vyčistit ji odděleně. Stojí za to zvážit, že pokud si vlastník věci není jistý, že může pečlivě šítVyčistěte podšívku, musíte kontaktovat studio nebo chemické čištění.

Před použitím znalostí o tom, jak čistit srst kožichu doma, byste měli také vzít v úvahu skutečnost, že to nikdy nemůžete udělat:

 1. Kožešinu nikdy neumývejte ručně ani psacím strojem. Je také nemožné setřít jednotlivé části výrobku skvrnami.
 2. Je zakázáno sušit kožich přes krb, ohřívače, v průvanu. Měla by být opatřena proudem vzduchu pouze při pokojové teplotě.
 3. Nežehlete to. Toto tabu se může zdát podivné, ale pracovníci chemického čištění se opakovaně setkávají s účinky železem vyžehleného obložení.

Jak nejlépe čistit lehkou srst doma

Výše ​​uvedená pravidla by měla být vyslechnuta při čištění veškerých kožešinových položek. Kromě nich stále existují doporučení, jak nejlépe vyčistit lehkou srst doma. Kožichy z bílých, karamelových a pískových odstínů jsou obvykle nejdražší a při jejich nákupu je třeba vzít v úvahu, že jsou snadněji znečištěné. Proces žloutnutí je nevyhnutelný a nemůže být kompletně odstraněn jakýmikoli prostředky, takže byste měli vždy věnovat pozornost světlu srsti, která může za příznivých okolností trvat déle. Skladování v kožichu v případě zabrání nejen poškození výrobku molem, ale také prachem a slunečním zářením. Mimochodem, při výběru úložiště byste měli určitě zvážit, že srst by měla být daleko od slunce a vlhkosti.

Po obdržení informací o tom, jakČištění bude schopno pečovat o přírodní a umělou kožešinu doma. Je třeba mít na paměti, že neustálá osobní péče o věc pomůže udržet dobrý stav, ale nezanedbávat služby čistíren, které se také dobře starat o výsledek. Také nezapomeňte, že tak cenná věc jako kožich může být důvěryhodná pouze v osvědčených specializovaných institucích.