Jak léčit cystitidu doma rychle a efektivně?

Cystitida je zánět močového měchýře, který je znám mnoha ženám z vlastní smutné zkušenosti. Jak léčit cystitidu doma u žen? A jak zabránit tomu, aby nemoc postupovala, a ovlivňuje stále více oblastí urogenitálního systému?

Nejdůležitější je, aby se nemoc nezačala a ne aby se sama léčila. Nicméně, mnoho dívek se zdráhá jít k zdravotníkům s tímto problémem, takže následující informace mohou být užitečné.

Příznaky

Typicky cystitida začíná mírným nepohodlím v podbřišku a mírným pocitem svědění v stydké oblasti. Pak se začíná projevovat nepohodlí, v důsledku čehož se cystitida u naprosté většiny žen projevuje ve velmi závažné formě.

To je zajímavé: Léčba hemoroidů u žen lidovými metodami

Často bolest „putuje“ v dutině břišní a může dokonce proudit do zad, což ovlivňuje lumbosakrální oblast. Bolest může být lokalizována v kostrči, což vytváří pocit "bolesti" v celém těle.

Povaha bolesti se liší v závislosti na konkrétním případě a prahu bolesti. Zpravidla je to buď otravná a bolestivá bolest, nebo ostrý řez. Nejbolestivější momenty nastávají při močení. Navíc se pacient vždy zdá, že močový měchýř není dostatečně prázdný.


Protože cystitida jezánětlivý proces, tělo s ním začne bojovat prostředky, které má k dispozici. V důsledku toho jsou časté jevy jako horečka a celková slabost, únava a podrážděnost.

Nejtěžším stupněm cystitidy je uvolňování krevních sraženin. Za prvé, moč se stává narůžovělý, a pak se stává červenější - a to je na pozadí rostoucí bolesti. Krev se objevuje v důsledku adenoviru, který dráždí sliznici močového měchýře.

U pacienta je moč charakterizován nejen zákalem, ale také prudkým nepříjemným zápachem.

Nejbolestivější okamžiky během močení

Příčiny cystitidy

Příčiny cystitidy jsou často spojovány s infekcemi, takže je téměř nemožné léčit cystitidu navždy - ale můžete se naučit, jak rychle řešit řadu nepříjemných symptomů u žen doma.

Přečtěte si také: Jak se vypořádat s erozí děložního hrdla?

Ženy jsou majitelkami poměrně široké uretry, do které snadno padají různé bakterie (například u mužů se cystitida v důsledku anatomických znaků téměř neprojevuje). Mezi nejčastější - E. coli, která má být v konečníku. Vzhledem k povaze ženské anatomie infekce je poměrně snadné proniknout do močové trubice.

Není však méně pravděpodobné a zánět kanálu po pohlavním styku - škoda může mít charakter zranění v důsledku příliš velkého množstvíintenzivní tření. Příznaky se mohou objevit do 12 hodin po pohlavním styku.

Příznaky cystitidy se mohou objevit do 12 hodin po pohlavním styku

.

Hygienické výrobky mohou způsobit podráždění a další záněty: například alergie na složky parfémového mýdla nejsou neobvyklé. Dokonce i nový toaletní papír se může stát dráždivým, pokud má jasnou barvu a je ochucený.

Děti jsou také náchylné k cystitidě - zejména těm, kteří málokdy vyprazdňují močový měchýř. Pokud je podezření na cystitidu, musí dítě okamžitě vyšetřit lékaře. Muži jsou více šťastní - téměř netrpí touto nemocí. Ačkoli případy zánětu močového měchýře nejsou vzácné ani u zvířat - zejména u koček a psů.

Pokud jste byli velmi chladní před onemocněním nebo jste byli v průvanu, může být příčinou takové nepříjemné nemoci i nachlazení. Proto by dívky od útlého věku měly lépe chránit břišní dutinu před chladem.

Cystitida u těhotné ženy je zvláště nebezpečná

.
Vývoj cystitidy u těhotné ženy je zvláště nebezpečný: nemoc může nejen zkomplikovat stav matky, ale také negativně ovlivnit plod. Proto se co nejdříve obraťte na svého lékaře.
​​

Ošetření

Jak léčit cystitidu u žen doma? Nejdříve se musíte postarat o dostatečné množství tekutiny vstupující do těla. Pijte nejméně dva litry vody denně, vyjměte kávu, zelený čaj aalkoholické nápoje - všechny mají močopudný účinek a „suché“ tělo.

Může být užitečné: Jak se vypořádat s drozdem?

V době nemoci by měly být potraviny s vysokým obsahem vápníku omezeny nebo odstraněny (většinou „mléko“ - jogurt, mléko, sýr).

V době nemoci by měly být potraviny s vysokým obsahem vápníku omezeny nebo odstraněny

.

K úlevě od bolesti můžete použít ohřívací podložku nebo láhev teplé vody. Ve vzácných případech, použití horkých položek může pouze zvýšit nepříjemné příznaky - to vše závisí na rozsahu a typu onemocnění.

Nezapomeňte si vzít antispasmodika (mezi nimi - "No-shpa", "Papaverin" atd.). Nebudou jen zmírňovat bolest, ale také pomáhají snižovat tón hladkého svalstva močového měchýře.

Nepodávejte léky a předepište si léky bez kontroly lékaře. I když vám lékař řekne, jak rychle léčit cystitidu u žen, měli byste pečlivě prostudovat pokyny pro léčiva, která jsou vám nabízena.

Mnoho z nich („Furadonin“, „Monural“ atd.) Jsou diuretiky - jejich příjem by měl být kombinován se zvýšenou spotřebou vody. Jména některých dalších léků - "Nitroxolin", "Furagin", "Rulid", "Palin", ale většina z nich je k dispozici na předpis specialistou.

Bylinný čaj pomůže snížit bolest

\ t
Pokud nejste alergičtí na bylinné čaje, věnujte pozornost bylinnému čaju z brusineknebo bearberry - pomohou snížit bolest a pomůže eliminovat toxiny z těla.

Prevence

Aby se zabránilo tomu, že by bylo třeba uvažovat, jak léčit chronickou cystitidu u žen doma, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla:

  • Vyprázdněte močový měchýř tak často, jak je to jen možné. Dlouhá retence moči je plná mnoha zdravotních problémů a cystitida je jen jedním z nich.
  • Vyhněte se podchlazení. Šaty nejsou podle módy, ale podle počasí. Udržujte nohy v teple a suchu.
  • Dbejte na správnost intimní péče. Je lepší koupit gel pro hygienu v lékárně, po konzultaci s lékárníkem o jeho složení. Nástroj musí být neutrální v acidobazických vlastnostech.

Pít více vody, aby se zabránilo cystitidě

.
  • Pít více vody. Pokud si stále nedokážete zachránit před cystitidou, odstraňte ze stravy dietu a nepřirozené nápoje. Přednost se dává přírodním šťávám, čisté vodě a osobně připraveným ovocným nápojům.
  • Nenoste těsné nebo nepohodlné spodní prádlo. Krása je sekundární ve srovnání se zdravím.
  • Pokud trpíte zácpou, je třeba okamžitě tento problém vyřešit: nepřímo může ovlivnit riziko vzniku cystitidy, nemluvě o dalších negativních důsledcích.

Je zajímavé: Lék na únavu

Mnoho žen se tak potýkalo s cystitidou, ale většina z nich tuto zkoušku odvážně prošla. Kdyby náhle dopadla na tvůjjděte k lékaři, nezapomeňte na komplex pomocných opatření, která mohou být realizována doma.