Jak čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně

V moderním tempu života musí být potraviny často vyhřívány výhradně v mikrovlnných troubách - to je rychlé a snadné. Není divu, že ženy v domácnosti přemýšlejí, jak čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně.

Lidové léky

Nejrychlejším způsobem je zjistit, jaké nástroje ve vaší vlastní kuchyni vám pomohou vyrovnat se s mikrovlnnou kontaminací. Zpravidla nemusí ani jít do obchodu: každá hospodyně má zásoby octa nebo například soda. Zde je několik způsobů, jak čistit mikrovlnnou troubu doma za 5 minut:

 • Vezmeme hlubokou mísu, vhodnou pro mikrovlnnou troubu, a nalijeme do ní čistou vodu. Neberte sklo nebo misky příliš úzké - je lepší, aby odpařovací plocha byla dostatečně široká. Poté nastavte časovač na 10-15 minut (zkontrolujte, zda je napájení přístroje na maximum). Nyní musíte počkat na vypršení této doby a pak otřete stěny houbou. Silné chemikálie nebudou potřeba.

 • Tato metoda je velmi podobná první metodě. Ale teď musíte přidat tři polévkové lžíce jedlé sody do vody (ujistěte se, že objem kapaliny nepřesahuje 2/3 kapacity). Dali jsme misku do mikrovlnné trouby a nechali ji tam na čtvrt hodiny při maximálním výkonu. Zkušení ženy v domácnosti, které přesně vědí, jak čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně se sodou, raději neodstraňujte misku z přístroje okamžitě: nechte ji tam dalších dvacet minut. Pokud takový postup neníPomáhá eliminovat zvláště drsné znečištění, lze jej opakovat - teprve nyní nastavte časovač na 10 minut, i ten nejstarší tuk se snadno smaže s kapičkami vody vyčnívajícími na stěnách mikrovlnné trouby.

Poznámka: Jak skladovat kožich a kožešinové výrobky doma?

 • Máte-li ocet, můžete nejen čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně, ale také pochopit, jak se zbavit nepříjemného zápachu uvnitř zařízení. Problém s vůní může strašit naprosto každý, kdo pravidelně používá mikrovlnnou troubu: stačí zahřát jednou, například ryby, rychlé občerstvení nebo pikantní pokrmy asijské kuchyně. Ocet by měl být přidáván do vody a měl by se řídit stejnými pokyny jako v případě jedlé sody. Tato metoda je srovnatelná s použitím domácích chemikálií: ocet nezanechává žádný zvláštní zápach.

Loupání s citronem

 • Málo žen v domácnosti umí rychle a efektivně čistit mikrovlnnou troubu s citronem. Tato metoda má také jedinečnou chuť, která vyplní nejen mikrovlnnou troubu, ale i celou kuchyni. Jakýkoliv citrus může být vhodný pro čištění, ale je to citron, který je považován za nejúčinnější v obtížném boji s částicemi mastnoty a nečistot. Ovoce musí být nakrájeno na kousky jakéhokoliv tvaru a jakékoli velikosti, vloženo do vhodné destičky a potom nalít vodou - potřebujete asi 20 ml. Poté vložte nádobu do trouby a zapněte mikrovlnnou troubumaximální výkon. Zvažte vlastnosti zařízení: čas se může měnit od 5 do 20 minut. Poté, jemnou houbou (nebo suchou měkkou látkou), musíte jemně zbavit nečistot přilepených na stěnách mikrovlnné trouby, po které musíte přístroj otřít. Je zřejmé, že citrus, který je zapojen do procesu čištění, se nedoporučuje. Totéž lze provést s kyselinou citrónovou, ale varianta ovoce je více vonná.

Přečtěte si také: Jak si vybrat multicolor a co je třeba věnovat pozornost?

Citron pomůže vyčistit mikrovlnnou troubu

Kromě výše popsaných lidových prostředků by nemělo být zapomenuto ani na tak účinného asistenta jako mýdlo na prádlo. Že to vždycky přišlo na pomoc sovětské hostesky, a nyní, nezaslouženě zapomenuté, pomáhá pouze zkušeným ženám z každodenních potíží. Chcete-li mikrovlnnou troubu vyčistit mýdlem, je nutné ji důkladně napěnit, opatrně ji nasadit na stěny mikrovlnné trouby a nechat v tomto stavu asi deset minut. Nečistoty se „pohybují“ od stěn, změkčují a stávají se poddajnými - můžete se jich snadno zbavit měkkou houbou.

Upozornění: ujistěte se, že jste zcela odstranili zbytky mýdla. V opačném případě při příštím zapnutí mikrovlnné trouby budete cítit charakteristický zápach pálení - to není děsivé, ale může to být nepříjemné.

Před a po očištění

Chemikálie pro domácnost

\ t

Mnohé moderní ženy v domácnosti se vyhýbají „babiččiným způsobům“ a věří tomu, že čistící prostředeknakupovat v obchodě a nevytvářet ze šrotu.Možná, že v tom je zrnko pravdy: moderní trh nabízí různé výrobky pro domácnost, které umožňují zbavit se mastných nečistot.Řekneme, jak čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně:

 • Kromě houby a vody budete potřebovat jakoukoli tekutinu pro čištění brýlí.Na začátku musíte mikrovlnnou troubu odpojit od napájení.Pak se promíchá čistič skla a voda (poměr 2: 1).Určete množství roztoku sami - mělo by stačit, abyste troubu umývali nejen uvnitř, ale i venku.Pak ponořte houbu do výsledného roztoku a otřete mikrovlnnou troubu, včetně všech jejích prvků - kroužek a destičku.Vytvrzené skvrny by měly být navlhčeny nejpřísněji mycím prostředkem - nechte je na stěnách mikrovlnné trouby nejméně 5-7 minut.Pak musíte mikrovlnnou troubu důkladně omýt vodou - pro to udělá nová měkká houba nebo hadřík.

To je zajímavé: Způsoby, jak se zbavit švábů doma

Specializované spreje pro čištění mikrovlnné trouby

[[PN 37]
 • Není-li znečištění tak silné, pak můžete udělat bez stěrače.Pokud chcete čistit mikrovlnnou troubu doma rychle a efektivně, nezapomeňte na takový nástroj jako "Fae".Není nutné volit chemii této značky, ale „Fae“ je nejznámější mnoha ženám v domácnosti, protože se etablovala jako jeden z nejlepších pracích prostředků.A není to o tomMíchání houby na stěně mikrovlnné trouby: Vysoce působící chemikálie riskují poškrábání přístroje. Čištění by mělo být bezkontaktní. Za tímto účelem ponořte houbu do vody, přidejte do ní prací prostředek (její plocha by měla být velikost mince dvou rublů). Nástroj důkladně napěňte, zmáčkněte a odšroubujte houbu. Nastavte minimální výkon a houbu nechte v mikrovlnné troubě, včetně trouby, po dobu 30 sekund. Dvojice „Fae“ nebo jiných prostředků změkčí nečistotu a usnadní čištění. Na internetu, na požádání „jak rychle a efektivně čistit mikrovlnnou troubu“, je spousta videí, mezi kterými můžete najít popsané manipulace s houbou.
 • Speciální spreje pro čištění mikrovlnné trouby. Takové výrobky se prodávají v jakémkoliv oddělení domácích chemikálií - hlavní věcí je vybrat výrobek, který je vhodný pro čištění mikrovlnných trub. Manuál si můžete přečíst v samotném spreji, ale obvykle to všechno dopadne na to, co jste vložili do mikrovlnné trouby a nechte 5-7 minut, a pak jej otřete vlhkým hadříkem. Zabraňte kontaktu kapalin a pracích prostředků za mikrovlnným grilem.
Hlavní nevýhodou chemických látek pro domácnost je to, že jejich použití je dražší než používání tradičních prostředků nápravy. Je mnohem ekonomičtější kupovat několik citronů než drahý módní sprej.

Tipy

Při výběru metody čištění je třeba věnovat pozornost mnoha nuancím. Následující tipy vám pomohou vyčistit mikrovlnnou troubu, kdyžminimální čas a úsilí:

 • Při čištění mikrovlnné trouby musíte nejprve vyjmout kroužek a skleněnou desku z trouby a poté otřít horní stěnu a mřížku. Po otření postranních stěn, pak dole, a teprve pak dveře mikrovlnné trouby.
 • Aby se předešlo stárnutí skvrn tuků a nečistot a nepříjemný zápach vás co nejméně rušil, je třeba postup čištění provádět alespoň jednou měsíčně.
 • Vzácné mytí usnadňuje řádná péče o mikrovlnnou troubu. Ohřívejte potraviny pouze v plastovém víčku - chrání stěny mikrovlnné trouby před mastným sprejem.
 • Zahřívejte potraviny v mimořádně vhodné nádobě. Nejlepší (a bezpečnější pro zdraví) sklo, které má ikonu vhodnosti pro mikrovlnné trouby.

Předehřát jídlo ve velmi vhodné nádobě

 • Plastová fólie může nahradit víčko, ale verze s plastovým uzávěrem je hospodárnější.
 • Pokud je uvnitř mikrovlnné trouby smaltovaná, buďte obzvláště opatrní s silně působícími činidly - mezi ně patří nejen domácí chemikálie, ale také kyselina citrónová spolu s octem. Neohřívejte tyto výrobky na dlouhou dobu - jinak hrozí poškození povrchu mikrovlnné trouby.
 • Pokud staré skvrny od mastnoty a nečistot nechtějí zmizet a ani parní lázeň není schopna pomoci, je na čase vzpomenout si na olivový olej. Po každém z výše uvedených postupů namočte hadřík do oleje a otřete s ním mikrovlnnou troubu - to by mělo být odstraněnoi ty nejodolnější skvrny.
 • Nepoužívejte příliš tvrdé houby a hadry (například s kovovým povlakem). Kromě poškrábání smaltovaného povrchu existuje i další riziko: kovové částice mají tendenci se rozpadat. Pokud takové dítě spadne za rošt mikrovlnné trouby, může dojít k požáru nebo zařízení jednoduše rozbít.

Může být užitečné: Jak se jednou provždy zbavit plísní?

Ohřívejte potraviny pouze v plastovém víčku

 • Použití silných chemikálií může způsobit požár a poškození mikrovlnné trouby. Nejvhodnější je přečíst si návod k výrobku - měl by indikovat, zda je vhodný pro mytí mikrovlnné trouby nebo ne.
 • Pro čištění mikrovlnné trouby odmašťujte abraziva. Nejsou jen škodlivé pro vzhled zařízení, ale také kvůli jejich chemickým vlastnostem jsou nebezpečné při následném ohřevu potravin.
 • Pokud se ukázalo, že jste v mikrovlnné troubě zahřáli mastné jídlo, aniž byste je zakryli víčkem nebo papírem, je lepší ihned odstranit skvrny a mastné postříkání, aniž byste je nechali vyschnout.
 • Je lepší umýt zařízení pomocí minimálního množství vody - hrozí riziko, že se gril mikrovlnné trouby naplní a zařízení bude beznadějně pokazeno.
 • Nepokoušejte se přístroj rozebírat sami. Pokud uvnitř pronikla kontaminace, obraťte se na velitele. Nákup nového zařízení může být levnější. V případě řádné péče však nemusíte utrácet peníze.
Pamatujte, že mnohem jednoduššíZabraňte tvorbě starých mastnot, než je odstranit. Vaše mikrovlnná trouba vám bude dlouhodobě sloužit s patřičnou péčí a všemi výše uvedenými preventivními opatřeními.