Identifikujte příčiny nízké sebeúcty a zbavte se jich.

Jak zvýšit sebeúctu a důvěru v ženu? Tato otázka je položena spousta spravedlivého sexu. Nejistá dívka, jejíž nohy jsou oslabeny plachostí, po setkání nezanechá živý dojem. Žena, která je přesvědčena o její přitažlivosti a ví, že její silné stránky nemohou být jen vzpomínky. To je důvod, proč je pro některé z nás snazší propagovat nápady, vylézt na kariérním žebříčku, zamilovat se do našich fanoušků. Jak tedy může žena zvýšit své sebevědomí a sebedůvěru?

Známky nízké sebeúcty

Než si koupíte knihu „Jak zvýšit sebevědomí a sebevědomí ženě“, stojí za to pochopit, zda máte opravdu problémy s vlastním vnímáním.


Pokud zjistíte alespoň několik níže uvedených bodů, je pravděpodobné, že si myslíte, že jste horší než ve skutečnosti:

 • Neustále přemýšlíte o svých neúspěchech, pamatujete si nepříjemné momenty;
 • Často pociťujete pocit vlastní nenávisti a často se vám líto;
 • viníte ostatní za vaše selhání a snažíte se přesunout odpovědnost na ramena ostatních;
 • Často se domníváte, že se s prací v budoucnu nebudete vyrovnávat;
 • Neustále se bojítenikoho zklamat;
 • Nedostatečně reagujete na kritiku, vidíte ji jako důkaz své méněcennosti;
 • Zdá se vám, že nejste hodni lásky. Ze stejného důvodu často spěcháte do náruče první osoby, která vám projeví sympatie - i když neodpovídá vaší skutečné úrovni;
 • Váháte s rozhodnutím a odložíte akci na dlouhou dobu, protože se obáváte z údajné neschopnosti učinit „správnou“ volbu.

Pro nízké sebevědomí je charakteristické, že si neustále připomínají své selhání

.

Důvody nízké sebeúcty

Obecný seznam důvodů nízké sebevědomí a nestabilního sebehodnocení:

 • Úrazy dětí. Nikdo z nás ani netuší, kolik problémů „pochází z dětství“ v našem psychologickém zavazadle. Incident, který se vám stal jako teenagerem, může být pro vás zcela nenápadný - přítomnost - ale je to on, kdo je někdy kořenem hlubokých problémů, které jsou zapleteny do podvědomí. Například rodiče často své dítě kritizovali, podceňovali jeho úspěchy, devalvovali zájmy a zájmy. Výsledkem je, že dospělý člověk žije s pocitem, že není hoden lepšího postoje - koneckonců to, co má rád, je opravdu bezvýznamné, zatímco on sám je prakticky schopný dělat nic dobrého.
 • Závislost na názorech druhých. Fanoušci mohou kritizovat v jakékoli situaci, i když jste se svým úkolem dokázali skvěle vyrovnat. Je nutné ji přijmout a přestat věnovat pozornost. Kritika je navíc ukazatelem vašehoúspěch: zlá slova jsou obvykle udělována pouze těm, kteří jdou dopředu, zanechávajíc poražené.

Mnoho problémů pochází z dětství

.
 • Vnímání jakéhokoli selhání jako tragédie. Každý má špatné dny. A všichni se alespoň jednou nedokázali vyrovnat s důležitým úkolem - nemohl překonat své vzrušení, „zkolaboval“ test, nezkušenost nahradil kolegu nebo šéfa. Není nutné nafouknout slona z mouchy: chyby jsou součástí našich zkušeností, které nám budou v budoucnu užitečné.
 • Přehnaná očekávání. Možná si nastavíte příliš vysoké cíle, abyste dosáhli toho, co je v určeném čase prostě nemožné. A nejde o to, že nejste dost dobří - stačí si dát více času nebo trochu snížit bar.

Sebeúcta závisí na funkci mozku

Člověk může donekonečna sledovat videa s tituly v duchu „jak zvýšit sebevědomí a sebevědomí ženě“, ale je důležitější pochopit, jak naše tělo funguje. Málokdo ví, že sebeúcta je způsobena prací mozku.

Když je limbický systém mírně aktivní, cítíme se dobře

.
Limbický systém jsou propojené struktury mozku, které jsou zodpovědné za naše emoce, paměť, spánek, bdělost a také za celou řadu funkcí vnitřních orgánů.

Když je limbický systém mírně aktivní, cítíme se dobře: tento stav se vyznačuje optimistickou náladou. Když je aktivita této zóny zvýšena, snižuje se sebeúcta a pocit viny, pocitvlastní neschopnost a dokonce bezmocnost.

To je zajímavé: Typické chyby při výchově dítěte

Logika je jednoduchá: zbavit se negativních emocí a přidat do života více barev, stačí se naučit ovládat limbický systém. Tím se zbaví mnoha problémů, včetně odpovědi na otázku, jak zvýšit sebevědomí a sebevědomí ženě.

Pokud je limbický systém nestabilní, vznikají negativní emoce

.

Jednoduché způsoby stabilizace limbického systému:

 • Správná výživa. Mozek se necítí v bezpečí, pokud je vyčerpán dietou, nebo naopak, dostává kalorií pouze ze škodlivých produktů. Jen vyvážená zdravá strava bude cenným zdrojem energie. Vezměte vitamíny a rybí olej, jíst více ovoce a omezit škodlivé potraviny.
 • Fyzická aktivita. Během tréninku se uvolňuje serotonin, hormon radosti a dobré nálady. To pomůže vyrovnat se se stresem a cítit se sebejistěji a silněji. Kromě toho, dobrý fyzický tvar a krásné tělo jako nic jiného přispívá ke zlepšení sebeúcty.
 • Zdravý spánek. Aby se mozek vyrovnal se stresem a dal vám pozitivní emoce, musí odpočívat. Je to asi osm hodin spánku. To je jediný způsob, jak dostanete „relaxaci“ a bez stresu - konec konců, ve snu mozek staví všechny události, pocity a myšlenky, ke kterým došlo během dne.

Správná výživapodporuje dobrou náladu

 • Fyzická blízkost.Časté milování nejen posiluje imunitní systém a zmírňuje stres, ale také dává dobrou náladu - začnete se cítit svůdnější, sebevědomější a krásnější.
Výkon těchto bodů je nezbytný nejen pro zvýšení sebeúcty, ale také pro udržení zdraví.

Přečtěte si také: Vliv televize a počítače na psychiku dětí

Jak zvýšit sebeúctu

Jak tedy může žena zvýšit sebeúctu a sebedůvěru?Kromě výše uvedeného seznamu existují následující metody:

 • Postarejte se o vlastní rozvoj.Čím více znalostí získáte za den, tím lépe.Naučte se cizí jazyk, přečtěte si novou knihu nebo sledujte nový film, získejte licence na auta, jděte na školení pro rozvoj podnikání.Kromě zřejmých výhod získáte také nová spojení a známé - možná vstoupíte do vztahu se zajímavým mužem;

Postarejte se o vlastní rozvoj

 • Zbavte se odpadu a uložte svůj byt do pořádku.Je-li to nutné, je-li to možné, proveďte opravu, přinejmenším kosmetickou.Bylo prokázáno, že čím lépe vypadá obydlí, čistší a příjemnější je, tím je vlastník jistější;
 • Je nutné překonat pocit strachu a neustálého nebezpečí.Pro lidi s nízkým sebevědomím je typické bát se zkoušek, vstupovat do vztahů, zvuků, obrazů, emocí a tak dále.Nakreslete dva obrázky.První je negativnícož je realizace vašeho strachu - například propuštění ze své oblíbené práce. Druhý je pozitivní, blokuje první. Pracujete například tvrdě a získáte cenu. Nyní pracujeme s těmito obrazy: Představte si, že se jako první co nejvíce vzdalujete, dokud se nezmění na malou tečku a nezmizí vůbec. A snažte se prezentovat druhý obraz tak často, jak je to jen možné - přemýšlejte o všem, co se týká nálady, pocitů, počasí před oknem, oblečení, které nosíte.

Je třeba se zbavit obav

.
 • Psychologie tvrdí, že jedním z nejjistějších způsobů, jak zvýšit sebevědomí a sebevědomí ženy, je zaměřit se na vaše silné stránky, nikoli na nevýhody. Pokud neustále přemýšlíte o nadváhy, začnete se vnímat pouze jako úplná dáma. Není však lepší zaměřit se na své pozitivní vlastnosti? Můžete být skvělá hostitelka, skvělá maminka, nejlepší ve vaší kanceláři zvládnout účetní zprávy a tak dále - seznam pokračuje dál a dál.

Začněte se chovat s úctou.

 • V rozhovorech často používejte takovou trakci jako „myslím“ a „myslím“: váš názor je cenný. Otevřeně vyjadřujte své emoce - nebojte se namítat a nesnažte se skrýt, pokud se vám něco nelíbí. Máte právo nesouhlasit nebo přemýšlet zcela jiným způsobem než váš partner. Souhlasíte s chválou, přijímejte komplimenty - zasloužíte si to.
 • Překonejte chyby z minulosti. A s tím, co je ti stáleExistuje spousta míst, kde se může zakopnout. To je přirozené pro každou osobu. Potřebujeme porážky, abychom pochopili, kam jít dál. Vezměte své chyby jako náznak nových směrů vývoje - je to vynikající způsob, jak se zlepšit.

Překonat chyby z minulosti

 • Vyjměte ze svého prostředí "toxické" lidi, kteří vás neustále neopodstatněně kritizují, urážejí vás, devalvují vaše zájmy a problémy. Skutečně blízcí lidé by měli přispět ke zvýšení sebeúcty a její stabilizaci, spíše než k neustálým rozdílům, nebo ještě horšímu poklesu.

Cvičení ke zlepšení sebeúcty

Na internetu je mnoho videí o tom, jak zvýšit sebevědomí a sebevědomí ženy pomocí psychologie a speciálních cvičení. K tomuto článku připojujeme dvě videa.

Běžné zrcadlo vám pomůže při zvyšování sebeúcty

Další seznam užitečných cvičení:

 1. „Naopak“: Představte si situaci, která ve vás vyvolává strach a vzrušení. Zapište si na papíře možnosti, jak byste mohli udělat, kdyby se tato situace stala skutečnou. Pro obtíže požádejte o pomoc od blízkých. Když vidíte působivý seznam, bude pro vás snazší věřit ve svou vlastní sílu;
 2. Zrcadlo. Odpočiňte si, relaxujte, zavřete oči a začněte dýchat hluboko. Postupně pustit negativní myšlenky. Představte si sebe před zrcadlem a podívejte se na sebe v každém detailu. Věřte, že jste neuvěřitelnýkrásné a úspěšné. Podívejte se na sebe v imaginárním zrcadle tak dlouho, jak je třeba věřit ve vaši vlastní sílu a zároveň si neustále dávat komplimenty. Pak otevřete oči, vstaňte a jděte do skutečného zrcadla. Opakujte všechna příjemná slova, která jste řekli dříve, a dívali se do očí;
 3. „Vlastní prezentace“. Představte si, že musíte říct o sobě v nejpříznivějším světle, ale bez prázdného zdobení. Vezměte si kus papíru a napište řeč, věřte, že si to musíte přečíst - například své budoucí zaměstnavatele. V textu se zaměřte na své pozitivní vlastnosti a dovednosti. Uveďte co nejvíce příkladů potvrzujících vaše slova - nezapomeňte na všechny vaše dobré skutky. Když skončíte, přečtěte si tuto řeč - a vraťte se k ní každý den a v těžkých časech - několikrát denně.

Může být užitečné: Přizpůsobení dítěte ve školce

Existuje tedy mnoho jednoduchých způsobů, jak zvýšit sebeúctu. Je mnohem obtížnější stanovit důvody, proč by sebevědomí mohlo zůstat nízké. S tvrdou prací se však určitě podaří změnit kvalitu života k lepšímu.