Harm diety. Jaké jsou nebezpečné diety pro hubnutí?

Při snaze stát se štíhlým „hubeným“ jakýmikoli prostředky a metodami, jak se zbavit nadváhy (někdy jen krutého), si jen zřídka myslíme, že téměř každá strava může způsobit poškození našeho zdraví, a proto před přijetím neodvolatelného rozhodnutío dietěse doporučuje uvažovat o negativních důsledcích, a to:

  • Dietapředpokládá odmítnutí jakéhokoli výrobku nebo celé skupiny výrobků po určitou dobu (od několika dnů do několika týdnů). Samotné kategorické slovo „Je nemožné“ způsobuje, že tělo zažívá stres. Boj proti pokušení, odmítání „občerstvení“, nedorozumění blízkých a příbuzných je dostatečně náročným testem pro ty, kteří chtějí zhubnout. Není to fakt, že můžete vydržet „hladu“ až do konce, ale pokud ji ztratíte, dostanete frustraci, vinu a nejistotu.
  • Mnohé diety naznačují snížení množství spotřebovaných sacharidů nebo úplné odstranění těchto látek ze stravy. (například Atkinsova dieta nebo Kremlská dieta). Být na těchto a podobných diet skutečně vede k hubnutí přesně tím, že snižuje tělesný tuk. Nicméně, tam je jeden VUT! Stravování proteinových potravin může vyvolat porušení menstruačního cyklu u žen (až doukončení menstruace), stejně jako problémy s koncepcí. Bez kvalifikované pomoci odborníků bude obtížné obnovit normální práci „ženského zdraví“.
  • Další významná nevýhodaVětšina stravy je schopnost rekrutovat dvakrát více, než klesla. Během diety je lidské tělo přestavováno na nový "hladový" režim. To znamená, že se zpomalí zpomalení metabolických procesů a spotřeba kalorií. Jakmile se vrátíte k normální dietě, tělo aktivně začne odkládat „tuky v rezervě“ v případě hladových dnů. Proto je po dokončení diety vysoká pravděpodobnost návratu na místo, kde jsme začali (pokud ne větší váhu).
  • Kromě toho běhemstravydochází ke ztrátě nejen tuků, ale také svalové hmoty. Všimněte si, že po dietní přírůstek hmotnosti je způsoben pouze tukem, a proto tělo ztrácí svou dřívější pružnost a tón. Výsledkem je ochablost a celulitida. Kromě toho, po dokončení diety, hromady tuku se hromadí hlavně v břiše, které nejen vypadá ošklivě, ale také nebezpečné pro zdraví. Koncentrace tuku kolem vnitřních orgánů zvyšuje pravděpodobnost onemocnění, jako je mrtvice, srdeční infarkt a ateroskleróza.
  • Strava, zejména dlouhotrvající, má negativní vliv na koncentraci pozornosti, zvýšenou ospalost, podrážděnost nebo apatii. Bolesti hlavy a slabost. . K tomu dochází v důsledku omezeného příjmu glukózy a sacharidů do organismu. Kromě toho některé diety vyvolávají dehydrataci. Nedostatek vody proces urychlujestárnutí kůže (zvýšená suchost, matná pleť, peeling), vlasy a nehty se stávají křehkými a bez života.

V každém případě, volbou stravy, zbavujeme tělo užitečných a životně důležitých vitamínů, minerálů a stopových prvků. Kromě toho, před zahájením diety, je důrazně doporučeno získat odborné poradenství, protože téměř všechnystravy mají kontraindikace!!!